Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Każdy pies jest inny (i wyjątkowy!) i musi to znaleźć odzwierciedlenie w jego diecie. Dzisiaj spojrzymy na kilka kluczowych różnic, jakie posiada karma dla małych psów i dużych ras. Każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe, ale nawet ogólnie mówiąc, wymagania małych ras różnią się znacznie od wymagań psów ras dużych. Korzystanie ze wskazówek zawartych w tym artykule pomoże Ci upewnić się, że dajesz psu karmę specyficzną dla danej rasy i że wraz z tym możesz mieć pewność, że psi przyjaciele otrzymają składniki odżywcze, które najlepiej do nich pasują.

Czym powinna się wyróżniać karma dla małych psów?

Nasi mali, czworonożni przyjaciele mają bardzo szybki metabolizm. Od stadium szczenięcia, aż do pełnego rozwoju, psy małych ras wymagają karmy dla małych psów, która zaspokoi ich zapotrzebowanie na wysokokaloryczne pokarmy. Jednak pomimo szybkiego metabolizmu należy zachować szczególną ostrożność podczas porcjowania karmy dla małych psów, ponieważ może on szybko przybrać na wadze. Postępuj zgodnie z instrukcją żywienia na etykiecie karmy lub skontaktuj się z lokalnym weterynarzem, aby upewnić się, że podajesz psu optymalną ilość dla dobrego zdrowia.

Do czego powinien być dostosowany wybór karmy dla psów?

  • wielkość,
  • etap życia,
  • rasa zwierzęcia.

Wybór karmy w oparciu o te czynniki zwykle kończy się najlepszym wyborem, ponieważ to oferuje zbilansowaną dietę ze wszystkimi składnikami odżywczymi, których potrzebują, aby żyć długo i cieszyć się dobrym zdrowiem. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wielkość krokietów, jeśli taka karma dla małych psów została przez Ciebie wybrana. Aby zminimalizować marnotrawstwo i pomóc mniejszym rasom czerpać jak najwięcej z diety, wielkość krokietów musi również odpowiadać wielkości psa. 

Jaka jest różnica między karmą dla małych psów, a tą dla większych ras?

Znaczącym błędnym przekonaniem na temat najlepszej diety dla psów dużych ras jest to, że większe psy potrzebują większych porcji niż to, co oferuje karma dla małych psów. W rzeczywistości psy dużych ras potrzebują mniejszych porcji niż ich mniejsze odpowiedniki (!) dostają w ramach swojej karmy dla małych psów. Kiedy psy o dużych rozmiarach spożywają zbyt dużo, mogą doświadczyć otyłości, która może powodować problemy, takie jak złamane biodra i choroby ortopedyczne. W przypadku diety psów dużych ras eksperci zalecają podawanie im karmy o niższej gęstości kalorii i mniejszej zawartości wapnia i fosforu, niż to znajdziemy w paczce karmy dla małych psów. Częstotliwość idealna dla tego rozmiaru to karmienie dwa razy dziennie.

podobne wpisy

warto wiedzieć

DOBROCZYNNY KALENDARZ ADWENTOWY TO WYJĄTKOWY PREZENT DLA KAŻDEGO

Orientana we współpracy z Fundacją ADRA stworzyła unikalny Kalendarz Adwentowy. Dochód z jego sprzedaży będzie w całości przekazany Fundacji, która wspiera żyjące w ubóstwie i głodzie dzieci w Bangladeszu.  W okienkach oznakowanych od 1 do 24 grudnia znajdziesz szczegółowe informacje o dzieciach, którym pomagasz! Do tego mamy dla Ciebie specjalną niespodziankę na każdy dzień. Chcemy, […]

Czytaj...
warto wiedzieć

Olej konopny – rodzaje i właściwości

Konopie siewne od lat wykorzystywane są przez człowieka ze względu na swoje szerokie właściwości. Obecnie rynek został zalany produktami, których skład opiera się na tej roślinie. Występują one w formie tabletek, cukierków czy herbat. Najczęściej jednak można je spotkać w formie oleju – ze względu na łatwość aplikacji i najszybsze wchłanianie substancji poprzez błony śluzowe […]

Czytaj...
odżywianie warto wiedzieć

Yerba mate i jej cenione właściwości

Yerba mate to napój o właściwościach pobudzających, pochodzący z Paragwaju. Przez Europejczyków został odkryty w XVII dzięki jezuitom, którzy docenili jego właściwości pobudzające, sprowadzając go do Europy.

Czytaj...