Kuchnia ZAJC w luksusowym penthousie

Największym atutem tego dwupoziomowego penthouse’u jest przestrzeń i konsekwentnie poprowadzony projekt. Bazę dla tej aranżacji stanowią wysokiej jakości materiały wykończeniowe, w szczególności bejcowany fornir dębowy, który pojawia się we wszystkich wnętrzach apartamentu. Materiał zastosowano również w kuchni dostarczonej przez markę ZAJC.

Przestrzeń, prywatność, cisza, panoramiczne widoki i najwyższy standard – to cechy wyróżniające penthouse’y. Wszystko to znajdziemy w realizacji autorstwa architektki Anny Mizyn. Jednak, by obraz wnętrza był pełny, należy również podkreślić estetycznie spójny charakter aranżacji. Uzyskano go dzięki harmonijnemu połączeniu materiałów, wśród których główną rolę gra bejcowany fornir dębowy. Materiał stał się motywem przewodnim wnętrza i pojawia się na panelach ściennych, schodach, części mebli, a nawet na suficie.

To samo drewno zastosowano również w wykończeniu frontów wyspy kuchennej i zintegrowanego z nią stołu. Dostarczony przez markę ZAJC model kuchni ma starannie przemyślane proporcje. Uwagę przyciąga masywny blat wykonany z konglomeratu kwarcowego. Zwiększając jego wysokość, udało się wyraźnie zaznaczyć podział między dwoma materiałami wykończeniowymi zastosowanymi w meblu oraz zyskać czystą architektonicznie bryłę z niewielką ilością cięć i płaszczyzn. Szafki wiszące i dolne oraz wystające nieco poza wnękę wysokie jednostki pokryto błyszczącym białym lakierem.

Otwarta na dom kuchnia to pełna oddechu i światła przestrzeń. To wrażenie daje wysoki na dwie kondygnacje sufit. W ciepłe dni kuchnia powiększa swoją przestrzeń łącząc się z przylegającym do niej dużym tarasem.

Kuchnia widoczna jest z salonu, ale można do niej zajrzeć również z sypialni na górze, dzięki szklanej ściance między pomieszczeniami. Montaż dużej tafli szkła był ogromnym wyzwaniem – ostatecznie element musiało wnieść na górę aż piętnaście osób. Szkło to obok drewna drugi ważny element wnętrza. Inwestorzy cenią sobie ciszę, zatem wszystkie szklane panele musiały spełniać najwyższe normy akustyczne. Zapanować na dźwiękami pomagają również pięknie udrapowane szare kotary, które zawieszono w panoramicznych oknach.

O luksusowym charakterze tego wnętrza świadczy nie tylko ponad dwustumetrowa powierzchnia i najwyższej jakości materiały, ale także dbałość o detale. Listwowe oświetlenie w kuchni zostało specjalnie zaprojektowane, a kratkę grzejników podłogowych wykończono listewkami z tego samego drewna co parkiet.

www.zajc.pl www.annamizyn.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

dom i ogród

Lepsza akustyka pomieszczenia i… – oto dlaczego mech chrobotek sprawdzi się na prezent

  Znalezienie idealnego podarunku to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, gdy często mamy zbyt wiele opcji do wyboru. Może nadszedł już czas na konsumpcyjny detoks i zachwyt nad tym, co pochodzi z natury? Pochodzący ze skandynawskich lasów mech chrobotek, dostępny w sklepie www.mikroklimat.pl, to pomysł na prezent, który spodoba się zarówno artystycznej duszy, jak i osobie bardziej […]

  Czytaj...
  dom i ogród

  NIEBIESKI I JEGO ODCIENIE W ARANŻACJI WNĘTRZ

   Niebieski to kolor, który szturmem podbija świat designu i urządzania wnętrz. Kolor ten pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a w połączeniu z materiałami takimi jak drewno potrafi zmienić nasze cztery kąty w bezpieczną przystań. Aby wnętrze stało się jeszcze bardziej przytulne, można zdecydować się na aranżację przestrzeni z wykorzystaniem kolekcji paneli laminowanych i winylowych lub […]

   Czytaj...
   dom i ogród

   Luksus w ogrodzie

    – Meble ogrodowe zasługują na miano luksusowych nie tylko ze względu na estetykę i wygodę, których są źródłem. Nie trzeba wiele wyobraźni, by uzmysłowić sobie, że przed nimi stoi dużo więcej wyzwań aniżeli przed sofą w salonie czy stołem jadalnianym – mówi architekt Karina Snuszka z pracowni MoodWorks.

    Czytaj...