Kuchnia ZAJC w luksusowym penthousie

Największym atutem tego dwupoziomowego penthouse’u jest przestrzeń i konsekwentnie poprowadzony projekt. Bazę dla tej aranżacji stanowią wysokiej jakości materiały wykończeniowe, w szczególności bejcowany fornir dębowy, który pojawia się we wszystkich wnętrzach apartamentu. Materiał zastosowano również w kuchni dostarczonej przez markę ZAJC.

Przestrzeń, prywatność, cisza, panoramiczne widoki i najwyższy standard – to cechy wyróżniające penthouse’y. Wszystko to znajdziemy w realizacji autorstwa architektki Anny Mizyn. Jednak, by obraz wnętrza był pełny, należy również podkreślić estetycznie spójny charakter aranżacji. Uzyskano go dzięki harmonijnemu połączeniu materiałów, wśród których główną rolę gra bejcowany fornir dębowy. Materiał stał się motywem przewodnim wnętrza i pojawia się na panelach ściennych, schodach, części mebli, a nawet na suficie.

To samo drewno zastosowano również w wykończeniu frontów wyspy kuchennej i zintegrowanego z nią stołu. Dostarczony przez markę ZAJC model kuchni ma starannie przemyślane proporcje. Uwagę przyciąga masywny blat wykonany z konglomeratu kwarcowego. Zwiększając jego wysokość, udało się wyraźnie zaznaczyć podział między dwoma materiałami wykończeniowymi zastosowanymi w meblu oraz zyskać czystą architektonicznie bryłę z niewielką ilością cięć i płaszczyzn. Szafki wiszące i dolne oraz wystające nieco poza wnękę wysokie jednostki pokryto błyszczącym białym lakierem.

Otwarta na dom kuchnia to pełna oddechu i światła przestrzeń. To wrażenie daje wysoki na dwie kondygnacje sufit. W ciepłe dni kuchnia powiększa swoją przestrzeń łącząc się z przylegającym do niej dużym tarasem.

Kuchnia widoczna jest z salonu, ale można do niej zajrzeć również z sypialni na górze, dzięki szklanej ściance między pomieszczeniami. Montaż dużej tafli szkła był ogromnym wyzwaniem – ostatecznie element musiało wnieść na górę aż piętnaście osób. Szkło to obok drewna drugi ważny element wnętrza. Inwestorzy cenią sobie ciszę, zatem wszystkie szklane panele musiały spełniać najwyższe normy akustyczne. Zapanować na dźwiękami pomagają również pięknie udrapowane szare kotary, które zawieszono w panoramicznych oknach.

O luksusowym charakterze tego wnętrza świadczy nie tylko ponad dwustumetrowa powierzchnia i najwyższej jakości materiały, ale także dbałość o detale. Listwowe oświetlenie w kuchni zostało specjalnie zaprojektowane, a kratkę grzejników podłogowych wykończono listewkami z tego samego drewna co parkiet.

www.zajc.pl www.annamizyn.pl

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
dom i ogród

Jak zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w małej łazience?

W niewielkiej łazience bardzo trudno jest zmieścić całe niezbędne wyposażenie. Nawet kiedy wybierzesz kompaktową kabinę prysznicową zamiast wanny i pralkę o małej głębokości, może się okazać, że zabraknie Ci miejsca na umieszczenie dostatecznej liczby szafek łazienkowych. Jak poradzić sobie z tym problemem i znaleźć niezbędną przestrzeń do przechowywania drobnych akcesoriów, chemii i kosmetyków?

Czytaj...