Magiczne właściwości opuncji figowej

Bardzo często zaczynamy martwić się o naszą skórę w momencie kiedy zaczyna się z nią coś dziać lub w momencie pojawienia się pierwszych zmarszczek. Dobry przykład płynie z krajów kwitnącej wiśni gdzie o prawidłową pielęgnację skóry dba się od najmłodszych lat. Daje to efekty w latach późniejszych kiedy tamtejsze mieszkanki mogą cieszyć się piękną i młodą skórą mimo mijających lat.

Teza jaka powinna Ci przyświecać to „lepiej zapobiegać niż leczyć”, trzymając się tego lepiej nawilżać odpowiednio oraz dokładnie oczyszczać i chronić przed szkodliwymi czynnikami skórę, aby cera była piękna bez, żadnych skaz. Powinnaś zmienić swoje nawyki co do jej codziennej pielęgnacji. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi  olejek, którego głównym składnikiem jest opuncja figowa.

Pielęgnacja urody – odpowiedni dobór kosmetyków do rodzaju skóry

Aby dobrze dbać o skórę trzeba wiedzieć jaki typ skóry posiadasz. Jeśli masz skórę tłustą to najczęstszym błędem jaki jest popełniasz zapewne jest używanie kosmetyków zatykających pory jak i zbyt tłustych kremów. Popadanie w drugą skrajność czyli nadmierne przesuszanie jej oraz stosowanie kosmetyków zawierających alkohol (co bardzo negatywnie wpływa na tłustą skórę) jest złe. Natomiast posiadaczki skóry wrażliwej czy też suchej bardzo często używają zbyt mocnych kosmetyków.

Jednak największym błędem popełnianym przez większość kobiet to niestosowanie kremów z filtrem przez cały rok. Stosowanie ich ma zbawienny wpływ na opóźnienie pojawienia się zmarszczek i przebarwień słonecznych. Rezygnacja z solarium też daje bardzo duże korzyści dla skóry twarzy i dekoltu.

Kolejnym ważnym aspektem w dbaniu o swoją urodę to codzienne mycie. Częstym grzechem jakie popełniamy to nie świadome mycie twarzy wodą i mydłem. W przypadku tłustej skóry powoduje nadmierną produkcję sebum natomiast u skóry suchej powoduje jeszcze większe wysuszenie. Dlatego do codziennej pielęgnacji warto używać płynów micelarnych lub mleczek i toników. Najlepiej poszukać takich produktów, które spełniają te funkcje, a są w 100% naturalne.

Postaw na naturę

Coraz więcej kobiet stawia na naturalne kosmetyki, a co ważniejsze są to naturalne oleje, które mają zbawienny wpływ na cały nasz organizm. Dobrym przykładem jest opuncja figowa, a dokładniej olejek z opuncji figowej. Roślinę tę można znaleźć w coraz większej gamie kosmetyków, jednak najlepszy efekt uzyskuje się gdy stosujemy olej z jego pestek. Najlepiej sprawdzi się do cery dojrzałej ale i takiej, która wymaga regeneracji czy też jest bardzo odwodniona. Sprawdzi się również w zapobieganiu powstawania zmarszczek u młodych kobiet. Jednak to nie jedyne zdrowotne właściwości opuncji figowej – bardzo dobrze odżywia, nawadnia, łagodzi, a co dla nas kobiet najważniejsze spłyca zmarszczki oraz hamuje powstawania nowych. Dla uzyskania lepszego efektu warto stosować go jednocześnie z wodą różaną.

Pielęgnacja urody jest bardzo ważnym aspektem w życiu każdej kobiety. Zaczynając odpowiednią pielęgnację oraz dbałość o skórę od najmłodszych lat na pewno zaowocuje to w późniejszych latach naszego życia. Warto więc wyrobić sobie dobre nawyki jak najszybciej.

podobne wpisy

kosmetyki

Pianka Foa-m my god! nagrodzona przez magazyn Women’s Health!

Jury konkursu Produkt Roku 2020 magazynu Women’s Health uhonorowało piankę Foa-m my god! Alkemie w kategorii: produkty wegańskie. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych kosmetyków dostępnych na polskim rynku. Produkty podzielone zostały na 10 kategorii, a w każdej z nich znalazły się też szczegółowe podkategorie. 

Czytaj...
kosmetyki polecane

NIEZBĘDNE NOWOŚCI ALKEMIE!

Wiemy, że przez szybkie tempo życia i pośpiech, zdarza nam się pomijać niektóre etapy na krętej drodze dbałości o zdrową cerę. My mówimy: zwolnij. Odetchnij. Zadbaj o siebie. Ten kosmetyk to jeden z najważniejszych produktów, które powinnyśmy mieć w kosmetyczce…

Czytaj...
kosmetyki polecane

CZARUJ SPOJRZENIEM KAŻDEGO DNIA!

Listopad to miesiąc nowości od AURI, które zachwycą każdą miłośniczkę makijażu.  Nowa seria akcesoriów marki AURI dostępna jest wyłącznie w drogeriach Rossmann, przez cały listopad. 

Czytaj...