Masaż

 
Masaż dzielimy na:
 
Masaż relaksacyjny
Masaż łagodny w formie, głęboko oddziaływujący na zmiany w tkankach spowodowane stresem. Wpływa na poprawę samopoczucia na poziomie fizycznym oraz psychicznym. Ma na celu zrelaksować masowanego .
     
Masaż aromaterapeutyczny
Wykonywany z zastosowaniem olejków eterycznych. Skóra bardzo łatwo wchłania olejki, a podczas masowania przenikają one do układu krążenia, w krótkim czasie wywołując reakcję miejscową i ogólną.
 
Masaż klasyczny
Poprzez odpowiednie chwyty ma szerokie zastosowanie i wpływ na wiele schorzeń. Można łączyć go z bańką, moksą, akupresurą, miodem…
Łagodzi ból, poprawia stan masowanego.
 
Masaż energetyczny
Ma na celu wyrównanie bioenergii i likwidacje blokad energetycznych. Działa również relaksacyjnie .
 
Drenaż limfatyczny
Stosujemy w zaburzeniach przepływu krwi żylnej i limfy. Likwiduje obrzęki.
 
Autorka Danuta Stępniak jest dyplomowanym masażystą z wieloletnią praktyką. Swoją wiedzę zdobyła na kursach: masażu w Biostudio i u Wielkiego Mistrza Bioenergii- Kręgarza Ryszarda Friedensberga, Terapii Punktów Życia w Instytucie Wiedzy Waleologicznej i niekonwencjonalnych metod leczenia. Do swoich klientów dociera by pomóc w przezwyciężaniu problemów zdrowotnych lub pokazać właściwy sposób relaksacji poprzez masaż. Założyła „Pasję Zdrowie” www.pasjazdrowie.com gdyż jej praca jest jej ogromną pasją.
Kontakt: 698 647 438 (Poznań i okolice), e-mail: dankastep@yahoo.pl
 

podobne wpisy

kondycja fizyczna

Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych – większy komfort życia

W dzisiejszym świecie technologia i innowacje odgrywają coraz większą rolę w poprawianiu jakości życia osób niepełnosprawnych. Dzięki postępowi w dziedzinie sprzętu pomocniczego wiele osób może cieszyć się większą niezależnością i samodzielnością w codziennym życiu. W niniejszym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom sprzętu pomocniczego, które są dostępne i jakie korzyści przynoszą osobom niepełnosprawnym. Wózki inwalidzkie i […]

Czytaj...
(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...