Mobbing

 
Mobbing jest to działanie lub zachowanie które dotyczy pracownika lub jest skierowane przeciwko pracownikowi.

Mobbing polega na długotrwałym i uporczywym nękaniu i zastraszaniu pracownika. Mobbing ma na celu wywołać zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, spowodować poniżenie lub ośmieszenie pracownika, a także spowodować izolacje lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Jeżeli pracownik doznał uszczerbku na zdrowiu, którego przyczyną był mobbing ma on prawo ubiegać sie o odszkodowanie tytułem zadośćuczynienia za doznana krzywdę.

Jeżeli umowa została rozwiązana wskutek mobbingu pracownik ma prawo ubiegać się odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracee.

Pracownik składa oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę podając przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy. 
 
 
Czapla Arkadiusz
Prawo pracy w praktyce
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

  Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

  Czytaj...
  (fem)ciekawostki

  Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

   Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

   Czytaj...
   (fem)ciekawostki

   HULAJ DOBRO w zasięgu… nogi!

    To, że HULAJnogi elektryczne są obecnie w modzie, wiemy wszyscy. Na każdym kroku można spotkać te superszybkie jednoślady. Dlaczego DOBRO? Sprzęty te są przyjazne naszej planecie, a także… nam samym!

    Czytaj...