Najlepszy prezent dla syna na urodziny

0

Już za kilka dni lub tygodni Twój syn obchodzi kolejne urodziny. Jak każdy zatroskany rodzic zapewne zastanawiasz się nad właściwym prezentem dla swojej pociechy. Co kupić dziecku, by było z tego w pełni zadowolone? Jak wpisać się w gusta młodego człowieka? W zależności od tego ile ma lat i czym się interesuje, upominek będzie się nieco różnił. Dziś podpowiadamy co kupić maluchowi, uczniowi podstawówki i nastolatkowi na urodziny. Zapraszamy do lektury!

hermanos jugando con bloques de colores

Idealny prezent dla malucha

Chociaż mogłoby się wydawać, że w wieku kilku lat dzieci nie wykazują aż tak dużego zróżnicowania jeśli chodzi o zabawkowe upodobania, możesz się zdziwić jak bardzo Twój 2-3 letni syn interesuje się już typowo „męskimi” akcesoriami i zabawkami. Chociaż może mieć momenty, w których stwierdzi, że lalka koleżanki z piaskownicy jest ciekawa, chętniej wracał będzie do samochodów i budowania.

Dlatego właśnie najlepszym prezentem dla takiego szkraba będzie zabawka bezpieczna, ale jednocześnie angażująca wszystkie jego zmysły. Może być to kolorowa kostka z wieloma otworami, przyciskami i fakturami, gadający pluszak czy interaktywna tablica do nauki pierwszych ślaczków i literek. Nawet jeśli wydaje Ci się, że na takie gadżety jest jeszcze za wcześnie, możesz się bardzo zdziwić jak szybko rozpracuje je Twoje maleństwo.

Co spodoba się uczniowi podstawówki?

Sprawa zaczyna się komplikować w momencie, gdy Twój syn przechodzi z przedszkola do szkoły podstawowej. Zmienia się wtedy właściwie wszystko, co do tej pory było dla Ciebie tak oczywiste. Jak więc zadowolić prezentem młodego człowieka? Przede wszystkim postawić na rozwój jego kreatywności, np. za sprawą klocków LEGO.

To świetny patent nie tylko na naukę myślenia przestrzennego, lecz także na inne ścisłe umiejętności, które w przyszłości bardzo mu się przydadzą. To właśnie dzięki ponadczasowym klockom chłopcy integrują się z kolegami, budują lepsze relacje ojciec-syn, a także rozwijają swoje pasje związane z jakimś konkretnym sektorem, np. budowaniem i projektowaniem maszyn i robotów. Kto wie, może dzięki takim prezentom wychowasz sobie przyszłego inżyniera?

Jaki prezent dla nastolatka

Najgorszy wiek na kupowanie czegokolwiek? Nastolatek. Nic więc dziwnego, że w tym wypadku rodzice najczęściej decydują się na większe kieszonkowe i pozwalają swojemu synowi wybrać to, co podoba mu się najbardziej. To jednak pójście na łatwiznę! Jeśli chcesz pokazać swojemu dziecku, jak bardzo Ci na nim zależy, wybierz się z nim do sklepu związanego z jego pasją.

Nawet jeśli nic nie rozumiesz z japońskich komiksów, muzyka, której słucha przyprawia Cię o migreny, a sztuki walki kompletnie Cię nie interesują, wykaż chęci! Mimo że niejeden chłopak uzna, że to kompletny obciach, w głębi ducha będzie szczęśliwy, że rodzic wykazał zainteresowanie i przynajmniej się stara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here