Niepłodność problemem społecznym

Do jednego z najważniejszych problemów społecznych dochodzi w obecnych czasach niepłodność. Z tą przypadłością może zmagać się nawet 40% polskich par. Naukowcy i lekarze biją na alarm – już za kilkanaście lat większość ciąż może być wywoływanych z pomocą medycyny.

Niepłodność może być spowodowana wieloma czynnikami i dotyczy w takim samym stopniu kobiet jak i mężczyzn. Wpływ na nią mają nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale również styl życia: stres, pośpiech, brak właściwej higieny, niewłaściwy sposób odżywiania, a także ciągłe odkładanie decyzji o ciąży na później. Z wiekiem zdolność do zajścia w ciążę u kobiet, czy do zapłodnienia przez mężczyzn spada.

adult-18604_1280

Walka z niepłodnością

Metod walki z niepłodnością jest wiele. Nie są one jednak tak samo skuteczne. Konserwatywne środowiska zwracają uwagę na naturalne metody wywoływania ciąży, jak na przykład kalendarzyk. Metodzie tej daleko do doskonałości. Sposobem, który po dziś dzień wywołuje wiele kontrowersji i liczne dyskusje światopoglądowe jest invitro.

In vitro to nic innego jak zapłodnienie komórki jajowej plemnikiem w warunkach laboratoryjnych poza organizmem kobiety. Dopiero zapłodniona komórka jajowa trafia do macicy i kobieta trafia pod obserwację lekarzy. Wszystko po to, by kontrolować prawidłowy rozwój ciąży. In vitro jest niestety metodą kosztowną, na którą nie wszystkich stać. Kłody pod nogi rzuca niestety negatywna względem in vitro polityka państwa, które powoli wycofuje swoje poparcie.

Kliniki płodności oferują pełną pomoc parom zmagającym się z problemem niepłodności. Możliwe jest również skorzystanie z pomocy dawczyni komórek jajowych. Zostać nią może każda kobieta między 18 a 32 rokiem życia spełniająca wymogi zdrowotne. Pacjentka, która zdecyduje się na ofiarowanie swoich komórek jajowych może liczyć na pełen pakiet badań medycznych, dzięki którym uzyska wiele informacji na temat swojego zdrowia. Przez to, że proces jest wieloetapowy pacjenta może także liczyć na gratyfikację finansową.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

ciąża

DELIKATNY ŻEL DO MYCIA CIAŁA I HIGIENY INTYMNEJ MOMME

  Podczas ciąży bardzo ważna jest odpowiednia higiena okolic intymnych. Wybierając żele myjące warto sięgnąć po te delikatne, które pomogą w utrzymaniu naturalnego pH okolic intymnych. Stosowanie kosmetyków, które zawierają sztuczne substancje zapachowe mogą podrażniać skórę, a także prowadzić do pozbawienia naturalnej tarczy ochronnej. Marka MomMe oferuje DELIKATNY ŻEL DO MYCIA CIAŁA I HIGIENY INTYMNEJ, który […]

  Czytaj...
  ciąża dzieci

  Jak sobie radzić z nawałem pokarmu?

   Mleko matki uznawane jest przez specjalistów za najlepszy i najzdrowszy pokarm dla noworodka. Nic więc dziwnego, że większość ciężarnych planuje karmić maleństwo właśnie w sposób naturalny. Młode mamy powinny jednak pamiętać, że pełen sukces laktacyjny zwykle poprzedzony jest trudnym, ale niezwykle ważnym etapem – tzw. nawałem mlecznym. Czym dokładnie jest ten stan i jak sobie […]

   Czytaj...
   (fem)akademia ciąża polecane

   Mama i ja świętuje 22 urodziny

    W tym roku Mama i ja obchodzi 22 urodziny. „Od pierwszych chwil, na całe życie” to hasło obrazujące ideę marki stworzonej po to, by wpierała kobiety w jednym z najpiękniejszych doświadczeń – macierzyństwie. Zdrowe życie zaczyna się od dobrej wody, dlatego ważne, by była ona w pełni bezpieczna. Dotyczy to zarówno kobiet w ciąży, mam […]

    Czytaj...