Tak niewiele, a poprawia nastrój

0

Każda z nas ma czasem kiepski nastrój, ale to nie znaczy, że koniecznie trzeba mu ulegać. Zamiast siedzieć w domu i zamartwiać się w samotności, warto zrobić coś, co poprawi nam humor. Co na przykład?

Zjeść coś w miłym towarzystwie

Można umówić się z przyjaciółką w ładnej restauracji. Wybrać nieduży stolik na uboczu, zasiąść na nowoczesnych krzesłach i na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. Przy dźwiękach kojącej muzyki sączącej się z głośników, pochylone nad aromatyczną kawą i pysznym ciastem albo zajadając się smaczną sałatką, będziemy mogły podzielić się troskami z osobą, która nas zna i którą darzymy zaufaniem. Nie chodzi o to, by wysłuchiwać dobrych rad; czasami wystarczy sama rozmowa i to, że ktoś życzliwie nas wysłucha.

Zmienić fryzurę

Nasz wygląd wpływa na nasze samopoczucie, warto zatem o niego zadbać. Można wybrać się do dobrego salonu fryzjerskiego, gdzie wygodnie usadowimy się w jednym z nowoczesnych krzeseł i powierzymy nasze uczesanie wprawnym dłoniom fryzjerki. Zależnie od naszych upodobań, stylistka może nam skrócić i wycieniować włosy, zrobić pasemka lub trwałą ondulację. Siedząc w fotelu i uważnie lustrując nowoczesne krzesła użyte do aranżacji wnętrza salonu fryzjerskiego z każda minutą będziemy stawać się coraz bardziej piękne.

Udać się do galerii

Aby nadmiernie się nie trapić, warto skierować swoją uwagę na przejawy ludzkiej twórczości. Można udać się do galerii sztuki współczesnej i obejrzeć ciekawy wernisaż albo wystawę. Podczas wizyty być może stwierdzimy ze zdziwieniem, że częścią kliku instalacji artystycznych są nowoczesne krzesła albo inne przedmioty codziennego użytku. Przy okazji odwiedzin w galerii będziemy mogły poszerzyć swoje horyzonty i przekonać się, czy wizja współczesnych artysto jest bliska naszej wrażliwości.

Potańczyć

W pozbyciu się czarnych myśli pomoże nam także ruch i taniec w rytm współczesnych przebojów. Możemy pójść ze znajomymi do klubu na imprezę, by poszaleć na parkiecie. Zostawić na chwilę to, co na co dzień odbiera nam radość i po prostu cieszyć się obecną chwilą, ludźmi wokół i muzyką. W razie zmęczenia lub chęci wypicia czegoś orzeźwiającego, chwilowe odprężenie zapewnią nam nowoczesne krzesła ustawione przy jednej ze ścian klubu. Po krótkim odpoczynku z nową energią wrócimy na parkiet.

W chwilach przygnębienia ważne jest, by nie zamykać się swoim smutku i poszukać wokół siebie okazji do relaksu i odprężenia, a czasem do fizycznego wysiłku. Oprócz wymienionych sposobów, możemy spróbować pogimnastykować się lub porządnie się zmęczyć pływając na basenie lub jeżdżąc rowerem. Warto poszukać własnych sposobów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here