Nowe i popularne zajęcia na siłowniach!

0

Dużo osób uczęszczających na zajęcia na siłowniach czy w klubach fitness, poszukuje wciąż nowych wyzwań, chcą próbować różnych metod oraz treningów. W ostatnim czasie wielką popularność zdobyły zajęcia crossfitu, zumby czy pilatesu. Jednak w poniższym artykule przedstawimy nowe trendy, wśród których na pewno osoby pragnące przełamać sportową rutynę znajdą coś dla siebie.

Bokwa – nie tylko dla piśmiennych

Bokwa na pewno spodoba się osobom, które uprzednio uczęszczały na zajęcia zumby. Te dwa rodzaje zajęć mają bowiem ze sobą sporo wspólnego. Jest to przede wszystkim trening cardio, który odbywa się przy głośnej muzyce. Co więcej bokwa spodoba się osobom, które mają kłopoty z zapamiętaniem całej choreografii – tutaj została ona maksymalnie uproszczona. Polega ona na wykonywaniu kroków w kształcie liter oraz liczb. Dzięki temu każdy szybko łapie, gdzie powinien się poruszać dalej. Nie martwmy się jednak, kiedy na początku nie będzie nam szło zbyt dobrze – drugie zajęcia będą już o wiele sprawniejsze. Niewątpliwą zaletą bokwy jest ilość kalorii spalana podczas ćwiczeń – efekty powinniśmy zobaczyć już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń.

cityfit

Flexi bar, czyli kije samobije

Flexi bar to zajęcia z instruktorem, do których głównym przyrządem jest specjalny kij, zakończony dwoma ciężarkami. Zazwyczaj ma on długość półtora metra i jest wykonany z włókna szklanego. Niezwykle ważna jest technika – wprowadzenie kija w ruch i utrzymanie jednostajnej prędkości wymaga skupienia oraz siły. Jest on niezwykle elastyczny, a ćwiczenia wykonywane za jego pomocą opierają się na tym, aby wprowadzić go w ruch. Mogłoby się to wydawać banalnie bardzo proste, jednak już po kilku ruchach poczujemy wszystkie mięśnie rąk czy ramion. Trening flexi bar nie dotyczy jednak wyłącznie tych partii ciała – doświadczony instruktor będzie wprowadzał do programu ćwiczeń także takie, które uruchomią mięśnie nóg czy brzucha. Flexi bary bardzo przydają się do stabilizacji sylwetki oraz wzmocnienia kręgosłupa. Obecnie można je spotkać nie tylko w siłowniach w Warszawie, ale i na terenie całego kraju, gdyż zyskały sobie dużą popularność również w mniejszych ośrodkach.

Bodycombat

Bodycombat z reguły cieszy się większą popularnością mężczyzn ze względu na to, że są to zajęcia, w których wykorzystuje się elementy różnych sztuk walki – karate czy boksu. Trening jest bardzo intensywny i uruchamia wszystkie mięśnie ciała. Pozwala spalić tłuszcz oraz wzmocnić i zbudować mięśnie. Jest to trening interwałowy – wykonujemy różne ćwiczenia, zazwyczaj w szybkim tempie, przeplatanym wolniejszym, w kilku seriach. Dzięki interwałom poprawimy swoją kondycję oraz wzmocnimy partie mięśni odpowiadającą za stabilizację sylwetki.

Dla osób, które lubią wypróbowywać nowe zajęcia, te przedstawione powyżej na pewno będą ciekawe oraz być może spodobają się na dłużej. Ponadto pamiętajmy ćwiczenie w grupie sprawia, że jesteśmy bardziej zmobilizowani do treningu a pod okiem instruktora mamy pewność, że wykonujemy ćwiczenia poprawnie.

Artykuł powstał we współpracy z CityFit.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here