Obiad najważniejszym posiłkiem dnia

I jest w takim stwierdzeniu wiele racji, bo przecież to pierwszy posiłek napędza nasz organizm do działania, dodaje nam sił, kiedy rozpoczynamy kolejny dzień pełen obowiązków, nauki i nowych wyzwań.
Lecz należy zauważyć, że to nie śniadanie, a właśnie obiad dostarcza organizmowi najważniejszych składników odżywczych, jakimi są węglowodany, witaminy, tłuszcze i białka. Jeśli zostanie przygotowany prawidłowo, jest najbardziej obfitym i w pełni zbilansowanym posiłkiem w ciągu dnia.
A jak wiadomo nie od dziś – rozsądne, pełnowartościowe odżywianie to sposób nie tylko na zdrowe życie, ale również na estetyczny wygląd. Dbając o jedno i drugie, w naszym jadłospisie powinno się znaleźć miejsce dla makaronu z amarantusem Siła Serca, który powstał na bazie mąki z wysokobiałkowej pszenicy Durum z dodatkiem mąki z amarantusa.
 
Wyjątkowość tego makaronu tkwi właśnie w jego składnikach, a przede wszystkim w nasionach amarantusa, które pod względem zawartości białka wyprzedzają zboża, a nawet mleko! Dzięki skrobi posiadają dużą wartość energetyczną. Wśród wielu niezwykle cennych składników w nasionach amarantusa zdecydowanie królują skwalen i magnez. Skwalen to związek, który dzięki swym naturalnym właściwościom przyczynia się do opóźniania procesu starzenia oraz regulacji syntezy cholesterolu.
Ponadto dysonuje całym zastępem antyoksydantów, które zapobiegają chorobom nowotworowym. Jest także niezbędny w procesie tworzenia m.in. prowitaminy D, kwasów żółciowych oraz hormonów płciowych.
Magnez z kolei buduje i wzmacnia nasze zęby i kości, wspomaga pracę wątroby, odgrywa bardzo ważną rolę w dostarczaniu energii tkankom i komórkom. Spożywanie makaronu Siła Serca pomoże ci zadbać o zdrowie, ty musisz jedynie zadbać o odpowiedni przepis, który najlepiej podkreśli jego wyjątkowy smak. Jeśli lubisz pomidory i bazylię, skorzystaj z naszej kulinarnej porady:
 
Makaron z pomidorami i mozarellą.
Składniki (porcja dla dwóch osób):
• pół paczki makaronu świderki Siła Serca
• 5 pomidorów
• świeża bazylia
• mozarella
• sól
• oliwa
 
Przygotowanie:
Makaron gotujemy w osolonej wodzie z dodatkiem oliwy, pomidory i mozarellę kroimy w kostkę. Jeśli pomidory są twarde, lekko je rozgotowujemy. Ugotowany makaron przelewamy gorącą wodą i dodajemy mozarellę, energicznie mieszając do momentu, aż się roztopi i otuli makaron cieniutkimi nitkami. Następnie łączymy makaron z pomidorami i posiekanymi listkami bazylii.
 
Tak przygotowany obiad nie tylko wprawi cię w dobry nastrój wywołany połączeniem smacznych składników, satysfakcję sprawi ci także świadomość, że podstawę posiłku stanowił inny niż wszystkie makaron Siła Serca – wyprodukowany z cennych składników, za dostarczenie których twój organizm będzie ci naprawdę wdzięczny.
 

podobne wpisy

Jamie Oliver 5 Składników po śródziemnomorsku
odżywianie

Nowa książka kucharska Jamiego Olivera „5 składników po śródziemnomorsku”

Nowa książka kucharska Jamiego Olivera „5 składników po śródziemnomorsku” trafi na półki polskich księgarni już 11 października! Po bestsellerowych „5 składnikach”, które sprzedały się na całym świecie w liczbie 3,3 miliona egzemplarzy, Jamie Oliver powraca, by celebrować śródziemnomorskie smaki z wykorzystaniem sprawdzonej pięcioskładnikowej formuły. „5 składników po śródziemnomorsku” przeniesie cię w słoneczny klimat Grecji, Francji, […]

Czytaj...
(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...