Ogniste smaki Meksyku

 
Na dobry początek
Chipsy Tortilla to idealna przekąska i wprowadzenie w meksykański klimat podczas domowego seansu „Desperado” lub imprezy w klimacie południowoamerykańskim. Chipsy
o smaku Jalapeno, Sweet Chilli oraz Burritos mogą być podawane z dipami lub na ciepło – zapiekane z serem. Cena: 2,77 zł (200 g)    brakuje sortu Jalapeno
 
Ciekawą alternatywą dla chipsów tortilla będą Tortilla Rolls, czyli zakręcane chipsy kukurydziane o smaku aromatycznego sera lub pomidorowym. Cena: 3,79 zł (125 g)
 
Tradycyjnym dodatkiem do chipsów tortilla są dipy dostępne aż w 8 różnych kompozycjach smakowych. Chunky Salsa Medium, Chunky Salsa Hot, Barbecue Salsa, Salsa Sour Cream, Salsa  Mexicana medium, Salsa Mexicana hot, Salsa con Queso, Salsa Guacamole. Możesz dowolnie mieszać smaki i poznawać zarówno łagodne, jak i nieco bardziej pikantne aspekty kuchni meksykańskiej.
Cena: 3,33 zł zł (330 g) – Salsa Dip Barbecue
Cena: 3,33 zł (300 g) – Chunky Salsa Medium , Chunky Salsa Hot i Salsa Dip Sour Cream
Cena: 3,33 zł (315 g)- Salsa  Mexicana medium, Salsa Mexicana hot,
Cena: 3,33 zł (300 g)- Salsa con Queso, Salsa Guacamole,
 
Tradycyjne meksykańskie smaki
Zaskocz swoich gości i zaserwuj burritos lub fajitas. Do przyrządzenia tych najbardziej rozpoznawalnych na świecie meksykańskich potraw niezbędne będą tortille, czyli placki pszenne, w które zawinięte zostaną wszystkie składniki przygotowywanego dania.  W trakcie tygodnia meksykańskiego w Lidlu dostępne będą tortille smakowe (pomidorowe, czosnkowe oraz szpinakowe) lub tradycyjne pszeniczne. Produkty są wstępnie upieczone, wystarczy je tylko podgrzać.
Cena: 4,99 zł (240 g) – Tortille smakowe
Cena: 4,99 zł (320 g) – Tortilla naturalna
 
Idealnym dodatkiem do dań mięsnych będzie sos fajita, czyli pikantny warzywny produkt, która nada potrawom tradycyjnego meksykańskiego charakteru. Do wyboru są również  sosy taco, które w zależności od swojego rodzaju nadadzą daniom łagodny lub pikantny smak.
Cena: 5,99 zł (430 g) – Sos do Fajita
Cena: 3,99 zł (230 g) – Sos Taco
 
By ugasić pragnienie…
Sok jabłkowo-kaktusowo-limonowy ugasi pragnienie po pikantnej uczcie. Jego oryginalny smak uatrakcyjni nie tylko meksykański obiad.  Cena: 2,49 zł (1 litr)
 
Piwo o smaku tequili idealnie sprawdzi się podczas największych upałów oraz imprezy.
Z pewnością przyda się również podczas ostatnich w tym roku spotkań przy grillu ze znajomymi. Cena: 9,99 zł (4×033 l) Uwaga: 1 litra piwa zawiera 25 gramów alkoholu etylowego. Nawet taka ilość szkodzi zdrowiu kobiet w ciąży i jest niebezpieczna dla kierowców.
 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Tarczyca i jod

   Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

    Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

    Czytaj...