Smaki Dalekiego Wschodu na kuchennym stole

 
SOSY PODSTAWĄ KUCHNI AZJATYCKIEJ
Sosy to nieodzowny składnik azjatyckich potraw. W Lidlu będą dostępne w 5 egzotycznych smakach: słodko-kwaśnym, mango, chili, curry lub chili z czosnkiem. Stanowią idealne uzupełnienie potraw z grilla, przekąseki chipsów. Wyśmienite również do potraw mięsnych, serwowanych z ryżem lub makaronem. Cena: 2,99 zł (250 ml)
 
Inne wyśmienite i podkreślające egzotyczny charakter azjatyckich potraw sosy to Mango Chutney – lekko słodkawy, gęsty sos z kawałkami mango oraz Sambal Oelek – gęsty, ogniście pikantny sos z czerwonej papryczki chili. Cena:  4,99 zł (200/220g)
 
Sos sojowy to absolutnie jedna z najważniejszych przypraw kuchni azjatyckiej. W różnych częściach kontynentu przyjmuje zróżnicowaną recepturę i smak – w Japonii jest słony, zaś
w Indonezji –słodki. Niezależnie od smaku, sosy są wyśmienite do zup, sosów, mięsa i ryb. Cena: 4,49 zł (250 ml)
  
OLEJE – AZJATYCKIE I ZDROWE
Naturalne, rafinowane oleje Vitasia to:
* 100 % olej arachidowy ,
* olej do woka
– aromatyzowana mieszanka olejów roslinnych otrzymywanych z ziaren roślin,
* 100% olej sezamowy – tłoczony na zimno; wytwarzany jest przez wytłaczanie prażonych nasion sezamowych.
Oleje są doskonałe jako dodatek do sałatek, sosów oraz dipów. Cena: 9,99 zł (250 ml)
 
SZYBKIE I SKUTECZNE DANIA

Znakomita część azjatyckiej kuchni – od Indonezji po Indie – opiera się na odpowiednio doprawionych i przyrządzonych makaronach. To klasyczne i szybkie w przygotowaniu danie dostępne będzie w Lidlu w kilku wariantach: z warzywami i grzybami, z kaczką, z kurczakiem lub o smaku słodko-kwaśnym.Cena: 3,39 zł (1 op.)
 
 
 
DESERY I PRZEKĄSKI – OD OGNIA DO SŁODYCZY

Niezależnie od miejsca pobytu, zawsze można mieć przy sobie azjatyckie smakołyki.
W pociągu, autobusie, na spacerze czy imprezie – smaczne chipsy mogą okazać się nieodzownym, a zarazem przyjemnym akcentem dnia. Tikka Masala zawdzięcza swój ognisty smak wykwintnej, indonezyjskiej mieszance przypraw.
Z kolei chipsy krabowe smakują wyśmienicie same lub z dodatkiem pikantnego sosu. Do wyboru również kukurydziane chipsy słodko-kwaśne. Cena: 3,99 zł (100g/200g)
 
Liczi to owoc, który pochodzi z Chin i jest uprawiany już od 2 tysiącleci. Przyrządza się z niego m.in. kompoty i syropy, zamraża, czy też suszy. Coraz częściej wchodzą one w skład sałatek owocowych. Takie też zastosowanie może mieć liczi w puszce, które jest delikatnie słodzone, nie zawiera pestek oraz stanowi źródło witaminy C. Cena: 3,99 zł (około 560g, waga po odcieku 255g)
 

podobne wpisy

Jamie Oliver 5 Składników po śródziemnomorsku
odżywianie

Nowa książka kucharska Jamiego Olivera „5 składników po śródziemnomorsku”

Nowa książka kucharska Jamiego Olivera „5 składników po śródziemnomorsku” trafi na półki polskich księgarni już 11 października! Po bestsellerowych „5 składnikach”, które sprzedały się na całym świecie w liczbie 3,3 miliona egzemplarzy, Jamie Oliver powraca, by celebrować śródziemnomorskie smaki z wykorzystaniem sprawdzonej pięcioskładnikowej formuły. „5 składników po śródziemnomorsku” przeniesie cię w słoneczny klimat Grecji, Francji, […]

Czytaj...
(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...