Oni też liczą słowa?

 
Prawdopodobnie najbardziej znaną na świecie osobą, która otwarcie przyznaję się do gry w Scrabble® jest nie kto inny, jak sam Prezydent Stanów Zjednoczonych – Barack Obama. Oczywiście nie ma oficjalnych informacji o tym, aby w Białym Domu rozgrywki stanowiły miły dodatek podczas lunchu głowy państwa, jednak w domu państwa Obama Scrabble® to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu, w której podobno niepodzielnie króluje sam prezydent.
 
W polskiej polityce też nie brak zapalonych scrabblistów. Premier Donald Tusk często grywa z żoną. Nawet kiedy po północy wraca z pracy potrafią jeszcze znaleźć 30 minut na szybką partyjkę.
 
Natomiast marszałek Marek Borowski, o czym nie wszyscy wiedzą, jest jednym z prekursorów Scrabble® w Polsce. Swoją przygodę z zabawą słowem zaczynał już w latach siedemdziesiątych, grając na własnoręcznie zrobionej planszy. Do historii przeszła jego partia z Grzegorzem Miecugowem na Turnieju Osobistości we Wrocławiu w 2009 roku. Niestety tym razem musiał uznać wyższość znanego dziennikarza.
 
Przy Scrabble® świetnie relaksują się też największe gwiazdy światowego show-biznesu. Na liście znajdują się m.in.: Ben Affleck, Catherine Zeta Jones, Jenifer Lopez, Justin Timberlake, czy Tom Cruise.
 
Znana jest historia Madonny, która podczas jednego ze swoich tournée co wieczór grała z ówczesnym mężem, reżyserem filmowym Guy’em Ritchie. Królowa popu nigdy nie lubiła przegrywać i podobno każdą partię Scrabble® traktowała jak walkę o wszystko.
 
Polska także może się poszczycić sławami, które w wolnym czasie oddają się słownym potyczkom. Wspomnieć tu należy przede wszystkim o Monice Richardson, Oldze Borys, Annie Popek, Wojciechu Medyński , czy też Małgorzacie Pieczyńskiej. Zupełnie różni i na co dzień odgrywający odmienne role. Mimo tego jest coś co ich łączy, a mianowicie zamiłowanie i pasja do słownych pojedynków. 
 
Scrabble® nie są zarezerwowane dla nikogo i chciałby się o nich niemal powiedzieć – „Sky is the limit”. Świetnie może się przy nich bawić zwykły Kowalski, znany aktor, jak i sama Królowa Elżbieta II (Jej Wysokość jest zagorzałą fanką gry). Może to dlatego, że niezależnie od miejsca, czasu i statusu grających, wszyscy czerpią z niej te same, uniwersalne korzyści. Emocje, rywalizacja i ciągłe samodoskonalenie, połączone z możliwością obcowania z innymi dają razem niesamowity efekt. Co najważniejsze, pozwalają zapomnieć o codziennych sprawach i przenieść się do świata, w którym – Liczy się każde słowo™!

Mistrzostwa Świata w Scrabble®

W dniach 12 – 16 października 2011 roku po raz pierwszy w historii Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Scrabble®. Na ten okres hotel Hilton w Warszawie stanie się areną zmagań 116 najlepszych graczy z pięciu kontynentów. Zwycięzca wzbogaci się o sumę 20.000 dolarów, jednak główną nagrodą jest przede wszystkim prestiżowy tytuł pierwszego scrabblisty świata.  
 
Wszystko swój początek miało już w 1991 r., kiedy w Londynie odbyły się pierwsze mistrzostwa. Od tego czasu najwięksi pasjonaci Scrabble® spotykają się nieprzerwanie co dwa lata. Tym razem impreza po raz pierwszy odbędzie się w kraju Europy kontynentalnej, co potwierdza, że obecnie to właśnie Polska jest w centrum wydarzeń.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?
warto wiedzieć

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Każdy pies jest inny (i wyjątkowy!) i musi to znaleźć odzwierciedlenie w jego diecie. Dzisiaj spojrzymy na kilka kluczowych różnic, jakie posiada karma dla małych psów i dużych ras. Każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe, ale nawet ogólnie mówiąc, wymagania małych ras różnią się znacznie od wymagań psów ras dużych. Korzystanie ze wskazówek zawartych w […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...