Sekret Młodości – Facefitness

Pani Patrycjo, na czym polega Facefitness? Dlaczego promuje Pani tę metodę?
 
Facefitness to naturalna metoda wygładzania zmarszczek, opierająca się na prostych i przyjemnych ćwiczeniach mięśni twarzy. Dzięki  systematycznej gimnastyce wzmacniamy mięśnie oraz poprawiamy elastyczność i jędrność skóry. Jestem żywym przykładem skuteczności tej metody. Pisząc poradnik pragnęłam podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w walce ze zmarszczkami. Uważam, że wszystkie kobiety zasługują na to aby poznać facefitness, ponieważ jest to metoda posiadająca same zalety.
 
Co wyróżnia tę metodę? Czy mogłaby Pani opowiedzieć o jej głównych zaletach?
 
Facefitness to skuteczny i uniwersalny sposób na zmarszczki, dostępny dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci, czy też zasobności portfela. Jest to przede wszystkim metoda bezpieczna – bezinwazyjna,  nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla zdrowia i urody. Poza tym  „bezkosztowa” – nie wymaga nakładów finansowych na drogie preparaty i zabiegi itp. Dużą zaletą facefintess jest też to, że systematyczne ćwiczenia przynoszą długotrwałe efekty. Ponadto gimnastyka mięśni twarzy to nie tylko wygładzanie istniejących już zmarszczek ale również zapobieganie tworzeniu się nowych. Mamy więc tu do czynienia z działaniem profilaktycznym. Dodatkowo co bardzo istotne szczególne w naszych czasach, jest to metoda ekologiczna – ćwicząc wykorzystujemy naturalny potencjał i możliwości naszego ciała.
 
Jak często należy ćwiczyć aby osiągnąć zamierzone efekty?
 
Najszybsze efekty osiągniemy ćwicząc każdego dnia, każdorazowo przez przynajmniej 20 minut. Stosując mój autorski program – Facefitness12 zauważymy wygładzanie zmarszczek już po 30 dniach. Możemy też ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, w zależności oczywiście od możliwości. Wygładzenie zmarszczek zajmie nam wtedy trochę więcej czasu ale efekty będą równie zadowalające.
 
Skąd pomysł na facefitness?
 
Kiedy zaczynałam ćwiczyć w wieku 22 lat, zastanawiałam się nad skutecznością gimnastyki mięśni twarzy w zapobieganiu powstawania zmarszczek. Dzisiaj jestem żywym przykładem na to, że facefitness jest skuteczny – wiele osób daje mi nawet 10 lat mniej niż mam w rzeczywistości, co jest oczywiście bardzo miłe.  Eva Fraser, która zajmuje się propagowaniem gimnastyki twarzy w Wielkiej Brytanii, zaczęła ćwiczyć w wieku 55 lat. Dziś mając prawie 70 lat wygląda na 20 lat mniej.  Mamy więc dowody na to, że systematyczna gimnastyka mięśni twarzy wygładza zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych w każdym wieku.  Każda osoba, która zacznie ćwiczyć przekona się o cudownym wręcz działaniu tej metody. Chciałabym aby wszystkie kobiety w Polsce mogły się cieszyć słysząc, że wyglądają coraz młodziej.
 
I dlatego napisała Pani poradnik na ten temat?
 
Oczywiście. Dążę do tego aby facefitness stał się powszechny, stąd poradnik „Sekret Młodości -Facefitness” w którym dokładnie, w przejrzysty sposób opisuję ćwiczenia, w szczególności skupiając się na moim autorskim programie Facefintess12. Oprócz książki propaguję również gimnastykę mięśni twarzy poprzez prezentacje np. w klubach fitness, czy też prowadzenie zajęć grupowych oraz indywidualnych.
 
Na czym polega Facefintess12?
 
Jest to program składający się z 12 wybranych ćwiczeń. Są to ćwiczenia kompleksowe,
uruchamiające wszystkie główne partie mięśni twarzy, począwszy od czoła, poprzez oczy, policzki, podbródek, na szyi skończywszy. Systematyczne ćwiczenie pozwala zauważyć wygładzone zmarszczki już po 30 dniach.
 
Wiemy, że z systematycznością bywa trudno.

 
Na końcu poradnika „Sekret młodości Facefitness” znajduje się kalendarz Facefitneski,
który na pewno będzie pomocny w zachowaniu systematyczności.  Na zachętę specjalnie dla czytelniczek portalu ekobiety.pl przedstawiam przykłady ćwiczeń.

ĆWICZENIE ELIMINUJĄCE TZW. DRUGI PODBRÓDEK

1. Uchyl lekko usta.

 
2. Wysuwaj podbródek do przodu,
napinając przy tym przez 5 sekund
mięśnie żuchwy, a następnie
rozluźnij je. Powtórz ćwiczenie 10
razy i zakończ szerokim uśmiechem

 
 
ĆWICZENIE NA WYGŁADZENIE BRUZD NOSOWO-WARGOWYCH I DROBNYCH ZMARSZCZEK W OKOLICY UST

1. Zamknij usta, po czym wysuń
język przed przednie zęby. Napnij
mięśnie górnej wargi, wytrzymaj
tak przez 5 sekund.

 

podobne wpisy

kondycja fizyczna

Sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych – większy komfort życia

W dzisiejszym świecie technologia i innowacje odgrywają coraz większą rolę w poprawianiu jakości życia osób niepełnosprawnych. Dzięki postępowi w dziedzinie sprzętu pomocniczego wiele osób może cieszyć się większą niezależnością i samodzielnością w codziennym życiu. W niniejszym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom sprzętu pomocniczego, które są dostępne i jakie korzyści przynoszą osobom niepełnosprawnym. Wózki inwalidzkie i […]

Czytaj...
(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...