Siarka – niezbędna do życia

0

Jeden z cytatów Paracelsusa brzmi: Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę. Dlatego też bardzo wiele pierwiastków i związków chemicznych, które powszechnie kojarzą się z substancjami szkodliwymi, okazuje się być wręcz koniecznymi do utrzymania organizmu w dobrym zdrowiu. Należy do nich m.in. siarka.

Pomylą się wszyscy, którzy zaliczą siarkę do mikroelementów. Otóż nie! Siarka w organizmie ludzkim ma status MAKROELEMENTU. Wiemy na czym polega różnica? Mikroelementy to są te pierwiastki, których przeciętne zapotrzebowanie dobowe u człowieka jest mniejsze niż 100 mg. Analogicznie mianem makroelementów nazywamy te pierwiastki, które powinny być dostarczane do organizmu w ilości większej niż 100 mg na dobę. A jak się rzecz przedstawia z siarką?

Przeciętne dobowe zapotrzebowanie na siarkę u człowieka wynosi 2 gramy!

Siarka znajduje się w wielu produktach, które niestety najczęściej gotujemy lub smażymy: jaja, ryby, mleko, mięso. Tym samym tracimy zawartą w nich siarkę, gdyż jest to pierwiastek bardzo wrażliwy na temperaturę. A spożywać siarkę musimy, gdyż:

  • jest składnikiem dwóch aminokwasów: metioniny i cysteiny;
  • jest składnikiem enzymów i koenzymów;
  • bierze udział w procesach oddechowych w komórce.

Naturalnymi skutkami niedoboru siarki są: osłabienie, zaburzona równowaga ustrojowa, a u dzieci i młodzieży także zahamowany wzrost.

Siarkę można suplementować, jednak należy zwracać uwagę, by produkty były wysokiej czystości, drobnokrystaliczne i dobrze rozpuszczalne. Takie wymogi spełniają:

  • OptiMSM® Siarka Organiczna marki Aliness,
  • OptiMSM® Siarka Organiczna PLUS marki Aliness.

Produkty posiadają certyfikaty HALAL oraz koszerności. Są wolne od GMO, glutenu i alergenów. Rekomendowane dla wegetarian i wegan.

Dlaczego OptiMSM®?

Wysoka czystość:
Wielowarstwowy proces destylacji zapewnia czysty produkt o czystości 99,9% w celu zapewnienia jednolitej, wysokiej jakości formy MSM.

Bezpieczeństwo:
Jedyne, certyfikowane przez GRAS, z certyfikatem halal i koszerności, bez GMO, bezglutenowe, wolne od alergenów, niepochodzące ze skorupiaków, wegańskie MSM poparte dużymi danymi o toksykologii.

Jakość:
Ponad 25 lat doświadczenia w produkcji, dzięki certyfikacji ISO 9001: 2015, certyfikacji FSSC22016, zgodności z HACCP i cGMP.

 Łatwość suplementacji:
OptiMSM® jest rozpuszczalny w wodzie, bardzo drobny, bezwonny, trwały w wysokich temperaturach, szybko rozpuszcza się i nie ma ograniczeń pH. Może być stosowany w kapsułkach, tabletkach, proszkach, RTM i RTD. Dobrze się tabletkuje w przeciwieństwie do chińskich odmian, które mają niską czystość, grube kryształy, słabo rozpuszczalne.

http://www.optimsm.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here