Siarka – niezbędna do życia

Jeden z cytatów Paracelsusa brzmi: Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę. Dlatego też bardzo wiele pierwiastków i związków chemicznych, które powszechnie kojarzą się z substancjami szkodliwymi, okazuje się być wręcz koniecznymi do utrzymania organizmu w dobrym zdrowiu. Należy do nich m.in. siarka.

Pomylą się wszyscy, którzy zaliczą siarkę do mikroelementów. Otóż nie! Siarka w organizmie ludzkim ma status MAKROELEMENTU. Wiemy na czym polega różnica? Mikroelementy to są te pierwiastki, których przeciętne zapotrzebowanie dobowe u człowieka jest mniejsze niż 100 mg. Analogicznie mianem makroelementów nazywamy te pierwiastki, które powinny być dostarczane do organizmu w ilości większej niż 100 mg na dobę. A jak się rzecz przedstawia z siarką?

Przeciętne dobowe zapotrzebowanie na siarkę u człowieka wynosi 2 gramy!

Siarka znajduje się w wielu produktach, które niestety najczęściej gotujemy lub smażymy: jaja, ryby, mleko, mięso. Tym samym tracimy zawartą w nich siarkę, gdyż jest to pierwiastek bardzo wrażliwy na temperaturę. A spożywać siarkę musimy, gdyż:

 • jest składnikiem dwóch aminokwasów: metioniny i cysteiny;
 • jest składnikiem enzymów i koenzymów;
 • bierze udział w procesach oddechowych w komórce.

Naturalnymi skutkami niedoboru siarki są: osłabienie, zaburzona równowaga ustrojowa, a u dzieci i młodzieży także zahamowany wzrost.

Siarkę można suplementować, jednak należy zwracać uwagę, by produkty były wysokiej czystości, drobnokrystaliczne i dobrze rozpuszczalne. Takie wymogi spełniają:

 • OptiMSM® Siarka Organiczna marki Aliness,
 • OptiMSM® Siarka Organiczna PLUS marki Aliness.

Produkty posiadają certyfikaty HALAL oraz koszerności. Są wolne od GMO, glutenu i alergenów. Rekomendowane dla wegetarian i wegan.

Dlaczego OptiMSM®?

Wysoka czystość:
Wielowarstwowy proces destylacji zapewnia czysty produkt o czystości 99,9% w celu zapewnienia jednolitej, wysokiej jakości formy MSM.

Bezpieczeństwo:
Jedyne, certyfikowane przez GRAS, z certyfikatem halal i koszerności, bez GMO, bezglutenowe, wolne od alergenów, niepochodzące ze skorupiaków, wegańskie MSM poparte dużymi danymi o toksykologii.

Jakość:
Ponad 25 lat doświadczenia w produkcji, dzięki certyfikacji ISO 9001: 2015, certyfikacji FSSC22016, zgodności z HACCP i cGMP.

Łatwość suplementacji:
OptiMSM® jest rozpuszczalny w wodzie, bardzo drobny, bezwonny, trwały w wysokich temperaturach, szybko rozpuszcza się i nie ma ograniczeń pH. Może być stosowany w kapsułkach, tabletkach, proszkach, RTM i RTD. Dobrze się tabletkuje w przeciwieństwie do chińskich odmian, które mają niską czystość, grube kryształy, słabo rozpuszczalne.

http://www.optimsm.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

odżywianie

Ciepła herbata w nowej formie. Mikrotea od Waterdrop powraca!

  Dobra wiadomość dla miłośników zimowych napojów – dziś odbyła się premiera nowych smaków Mikrotea od marki Waterdrop. Mikrotea GOLDEN ASSAM i GREEN OASIS to małe kapsułki pełne intensywnej dobroczynnych ziół i roślin, które nie wymagają zaparzania. Nowym smakom Mikrotea towarzyszą także zimowe akcesoria, dla prawdziwych fanów zimowych napojów. Kolekcja dostępna jest w sprzedaży od 15 […]

  Czytaj...
  odżywianie

  Zadbaj o siebie naturalnie

   W czasach, gdy dbanie o zdrowie i odporność nabrało nowego znaczenia, sprawdzamy jak czytać etykiety na sokach, by cieszyć się ich smakiem i wybrać to, co najlepsze dla organizmu.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie odżywianie

   MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

    MRP Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania.

    Czytaj...