Srebro, które zabija wirusy

W ostatnim czasie japońscy mikrobiolodzy wykazali, że nanocząsteczki srebra neutralizują nawet koronawirusa SARS-CoV2. Srebro rozbite na ultradrobne cząsteczki działa bezpośrednio antywirusowo. Takie działanie srebra wykazano badaniami klinicznymi  także w przypadku wirusa grypy, HIV, wirusa zapalenia wątroby typu B, norowirusów (powodują zakażenia pokarmowe) czy wirusa RS (przyczyna zakażeń oddechowych).

Srebro koloidalne pomaga organizmowi w zwalczaniu zakażeń nie gorzej od antybiotyków, nie wywołując przy tym efektów niepożądanych. Jony srebra blokują rozmnażanie szkodliwych bakterii, wirusów, grzybów i hamują ich funkcjonowanie. Zasięg działania srebra koloidalnego obejmuje 650 gatunków bakterii. Dla porównania – dowolny antybiotyk zwalcza jedynie 5-10 gatunków bakterii. 

Srebro znane od wieków

Od wieków związki srebra wykorzystywane były jako leki. Starożytni Grecy i Rzymianie przechowywali wodę pitną w naczyniach ze srebra w celu jej naturalnego oczyszczania. Przesiedleńcy amerykańscy, podróżując na Zachód wkładali do dzbanków z mlekiem srebrnego dolara. Przy pomocy związków srebra leczono syphilis, cholerę, malarię, epilepsję, przeziębienie, gościec, tężec. Srebro stosowano do leczenia do początku drugiej wojny światowej, dopóki antybiotyki nie wyeliminowały z użytku tego naturalnego antyseptyku. Żadna znana bakteria chorobotwórcza nie żyje w obecności nawet minimalnej ilości srebra, zwłaszcza w postaci koloidalnej. Cząsteczki srebra nie atakują mikroorganizmów bezpośrednio. Ich działanie polega na dezaktywacji enzymu, którego jednokomórkowe bakterie, wirusy i grzyby używają w metabolizmie tlenowym. Na skutek tego procesu wspomniane szkodliwe mikroorganizmy obumierają.

Srebro w kremie i w  kosmosie 

Srebro koloidalne to cząstki srebra (0,005 -0,15 mikrona) rozpuszczone w wodzie destylowanej. Właściwości antybiotyczne srebra wykorzystywane są w NASA dla oczyszczania wody na statkach kosmicznych, w basenach (2 ppm), ponieważ nie drażni oczu. Japończycy stosują srebro do oczyszczenia powietrza. Sole srebra stosowane są do leczenia oparzeń. Spółki kosmetyczne stosują srebro jako konserwant z powodu jego niskiej toksyczności. Srebro koloidalne działa bakteriobójczo, przeciwgrzybicznie, ale co unikalne zwalcza też wirusy. 

Srebro do picia?

Zgodnie z przepisami prawa, żaden produkt oparty na srebrze nie jest w Polsce zalecony do użytku wewnętrznego. Tego rodzaju terapie, w których stosuje się dawki ok. 1 łyżeczki dziennie, są jednak prowadzone w wielu miejscach na świecie. Warto mieć jednak na uwadze, że srebro działa silnie przeciwdrobnoustrojowo zabijając bakterie, grzyby i wirusy. Dlatego długotrwałe (już ponad 2 tygodnie) zażywanie srebra może wywołać w organizmie efekty uboczne, jak np. dysbakteriozę w jelicie. Dlatego warto uzupełnić florę bakteryjną, jeśli ktoś przeszedł terapię srebrem. Stosowanie dużych dawek przez długi okres czasu może doprowadzić do odkładania się srebra w organizmie i wywoływać trwałą depigmentację. Pojęcie tzw. błękitnej krwi szlachetnie urodzonych pochodzi prawdopodobnie od takich właśnie przebarwień, powstałych w częstego korzystania ze srebrnych sztućców i naczyń

TUTAJ ZNAJDZIESZ: Srebro Ochronne Silver Shield 118ml

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:

  • Infekcje wirusowe
  • Do płukania nosa lub inhalacji nebulizatorem: ostre i przewlekłe schorzenia nosa, gardła, zatok, oskrzeli, płuc
  • Do przemywania przy schorzeniach skóry: trądzik młodzieńczy, niektóre rodzaje łuszczycy, grzybice, oparzenia, wysypki na skórze wskutek przeziębienia, użądlenia przez owady,
  • Do irygacji i przemywania: zakażenie dróg płciowych

Masz pytania do specjalisty? Napisz do nas na ekobiety@kreatywka.pl

Chcesz kupić Srebro Ochronne ze zniżką? Sprawdź tutaj

Źródło: Biochem Biophys Res Commun. 2020 Sep 11;S0006-291X(20)31757-5. Potent antiviral effect of silver nanoparticles on SARS-CoV-2. Sundararaj S Jeremiah et al.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...