Srebro, które zabija wirusy

W ostatnim czasie japońscy mikrobiolodzy wykazali, że nanocząsteczki srebra neutralizują nawet koronawirusa SARS-CoV2. Srebro rozbite na ultradrobne cząsteczki działa bezpośrednio antywirusowo. Takie działanie srebra wykazano badaniami klinicznymi także w przypadku wirusa grypy, HIV, wirusa zapalenia wątroby typu B, norowirusów (powodują zakażenia pokarmowe) czy wirusa RS (przyczyna zakażeń oddechowych).

Srebro koloidalne pomaga organizmowi w zwalczaniu zakażeń nie gorzej od antybiotyków, nie wywołując przy tym efektów niepożądanych. Jony srebra blokują rozmnażanie szkodliwych bakterii, wirusów, grzybów i hamują ich funkcjonowanie. Zasięg działania srebra koloidalnego obejmuje 650 gatunków bakterii. Dla porównania – dowolny antybiotyk zwalcza jedynie 5-10 gatunków bakterii.

Srebro znane od wieków

Od wieków związki srebra wykorzystywane były jako leki. Starożytni Grecy i Rzymianie przechowywali wodę pitną w naczyniach ze srebra w celu jej naturalnego oczyszczania. Przesiedleńcy amerykańscy, podróżując na Zachód wkładali do dzbanków z mlekiem srebrnego dolara. Przy pomocy związków srebra leczono syphilis, cholerę, malarię, epilepsję, przeziębienie, gościec, tężec. Srebro stosowano do leczenia do początku drugiej wojny światowej, dopóki antybiotyki nie wyeliminowały z użytku tego naturalnego antyseptyku. Żadna znana bakteria chorobotwórcza nie żyje w obecności nawet minimalnej ilości srebra, zwłaszcza w postaci koloidalnej. Cząsteczki srebra nie atakują mikroorganizmów bezpośrednio. Ich działanie polega na dezaktywacji enzymu, którego jednokomórkowe bakterie, wirusy i grzyby używają w metabolizmie tlenowym. Na skutek tego procesu wspomniane szkodliwe mikroorganizmy obumierają.

Srebro w kremie i w kosmosie

Srebro koloidalne to cząstki srebra (0,005 -0,15 mikrona) rozpuszczone w wodzie destylowanej. Właściwości antybiotyczne srebra wykorzystywane są w NASA dla oczyszczania wody na statkach kosmicznych, w basenach (2 ppm), ponieważ nie drażni oczu. Japończycy stosują srebro do oczyszczenia powietrza. Sole srebra stosowane są do leczenia oparzeń. Spółki kosmetyczne stosują srebro jako konserwant z powodu jego niskiej toksyczności. Srebro koloidalne działa bakteriobójczo, przeciwgrzybicznie, ale co unikalne zwalcza też wirusy.

Srebro do picia?

Zgodnie z przepisami prawa, żaden produkt oparty na srebrze nie jest w Polsce zalecony do użytku wewnętrznego. Tego rodzaju terapie, w których stosuje się dawki ok. 1 łyżeczki dziennie, są jednak prowadzone w wielu miejscach na świecie. Warto mieć jednak na uwadze, że srebro działa silnie przeciwdrobnoustrojowo zabijając bakterie, grzyby i wirusy. Dlatego długotrwałe (już ponad 2 tygodnie) zażywanie srebra może wywołać w organizmie efekty uboczne, jak np. dysbakteriozę w jelicie. Dlatego warto uzupełnić florę bakteryjną, jeśli ktoś przeszedł terapię srebrem. Stosowanie dużych dawek przez długi okres czasu może doprowadzić do odkładania się srebra w organizmie i wywoływać trwałą depigmentację. Pojęcie tzw. błękitnej krwi szlachetnie urodzonych pochodzi prawdopodobnie od takich właśnie przebarwień, powstałych w częstego korzystania ze srebrnych sztućców i naczyń

TUTAJ ZNAJDZIESZ: Srebro Ochronne Silver Shield 118ml

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:

  • Infekcje wirusowe
  • Do płukania nosa lub inhalacji nebulizatorem: ostre i przewlekłe schorzenia nosa, gardła, zatok, oskrzeli, płuc
  • Do przemywania przy schorzeniach skóry: trądzik młodzieńczy, niektóre rodzaje łuszczycy, grzybice, oparzenia, wysypki na skórze wskutek przeziębienia, użądlenia przez owady,
  • Do irygacji i przemywania: zakażenie dróg płciowych

Masz pytania do specjalisty? Napisz do nas na ekobiety@kreatywka.pl

Chcesz kupić Srebro Ochronne ze zniżką? Sprawdź tutaj

Źródło: Biochem Biophys Res Commun. 2020 Sep 11;S0006-291X(20)31757-5. Potent antiviral effect of silver nanoparticles on SARS-CoV-2. Sundararaj S Jeremiah et al.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Czy suplementacja chroni skutecznie przed wirusami? Aktualne informacje

Czy można skutecznie chronić siebie i rodzinę przed Covid-19 i innymi wirusami? Wnioski z badań i obserwacji z całego świata pokazują, że jak najbardziej. A kluczowym elementem jest stan odżywienia naszego organizmu i jego właściwa suplementacja.

Czytaj...
(fem)zdrowie

Czerwona koniczyna – zioło o kobiecym charakterze

Niska, dorastająca do 60 cm roślina wieloletnia wykorzystywana od wieków w medycynie dawnej i ludowej, a także wspóczesnej alternatywnej jako cenne źródło fitozwiązków, witamin i minerałów.

Czytaj...
(fem)zdrowie

5 Nieoczywistych objawów niedoboru cynku – poznaj je wszystkie

Cynk to bardzo ważny dla zdrowia człowieka mikroelement diety. Jego związek kliniczny z prawidłowym działaniem układu odpornościowego jest bardzo dobrze udokumentowany. Jednak pomimo powszechnej wiedzy na temat dobroczynnego oddziaływania cynku na ludzki organizm, pomimo niskich kosztów suplementacji i praktycznie nieograniczonemu dostępowi do tego pierwiastka wiele osób wciąż cierpi na jego niedobory.

Czytaj...