Stan serc Polaków – akcja ZADBAJ O SWOJE SERCE 2016

0

ZADBAJ O SWOJE SERCE 2016 to ogólnopolska akcja społeczna prowadzona nieprzerwanie od 2006 roku, podczas której organizowane są bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne, mające na celu zwiększenie świadomości pacjentów w zakresie profilaktyki chorób serca.

10 kwietnia 2016 w Złotych Tarasach odbył się event otwierający tegoroczną edycję akcji.

CARDIOPIRIN ZADBAJ O SWOJE SERCE 2016 (1)

Podczas warszawskiego i płockiego eventu przebadano ponad 400 Polaków. Statystyki niestety nie przedstawiają się dobrze: u około połowy (48%) z przebadanych wskaźnik BMI wyniósł ponad 25, co oznacza, że co drugi uczestnik miał nadwagę. Poziom cholesterolu u 18% był powyżej normy, a aż 56% cierpi na nadciśnienie tętnicze. Powyższe wyniki najlepiej pokazują, ze dalsza edukacja i potrzeba profilaktyki są niezwykle istotne.

Ideę popierają polskie gwiazdy, które pojawiły się 10.04 w Tarasach: Teresa Lipowska, Izabela Trojanowska, Mariola Bojarska-Ferenc oraz Ryszard Rembiszewski.

CARDIOPIRIN ZADBAJ O SWOJE SERCE 2016 (6)

W ramach akcji „Zadbaj o swoje serce” odbędzie się jeszcze ponad 30 eventów w całej Polsce. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie: wykonać badania EKG, zmierzyć ciśnienie krwi, sprawdzić poziom cholesterolu, obliczyć wskaźnik BMI, skonsultować swoje wyniki z lekarzem specjalistą i zasięgnąć porady dotyczącej diety. Nadrzędnym celem projektu jest edukacja dotycząca tego, jak ważną rolę w zakresie naszego zdrowia odgrywa profilaktyka oraz przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia i odpowiedni sposób żywienia.

NA BADANIA ZAPRASZA CARDIOPIRIN 

Partnerem akcji „Zadbaj o swoje serce” jest firma VP Valeant Sp. z o.o., Sp. j. odpowiedzialna za promocję nowego leku Cardiopirin. Cardiopirin zapobiega zatorom i zakrzepom, czyli  pomaga zmniejszyć ryzyko zarówno pierwszego jak i powtórnego zawału serca czy udaru niedokrwiennego mózgu. Dzięki firmie VP Valeant Sp. z o.o. Sp. j. możliwe jest przeprowadzenie tysięcy bezpłatnych badań, które umożliwią wczesne wykrycie chorób układu krążenia, a w konsekwencji mogą nawet uratować życie.

Lek Cardiopirin zapobiega i leczy choroby układu krążenia. Zawiera kwas acetylosalicylowy, który przeciwdziała powstawaniu zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Dedykowany jest osobom po zawale serca, zmagającym się z chorobą wieńcową, po udarze niedokrwiennym mózgu, po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej oraz u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych.

CARDIOPIRIN ZADBAJ O SWOJE SERCE 2016 (8)

SERCE W CENTRUM

W ramach akcji „Zadbaj o swoje serce” uruchomiona została Mobilna Poradnia Kardiologiczna, która odwiedzi siedem regionów Polski. W ciągu roku będzie to minimum 35 całodniowych, bezpłatnych, specjalistycznych eventów w centrach handlowych. Daty oraz lokalizacje poszczególnych akcji dostępne są na stronie www.zadbajoswojeserce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here