Statusy opisowe w komunikatorach internetowych

 

Użytkownicy komunikatora Gadu-Gadu zmieniają swoje statusy opisowe nawet do kilkudziesięciu razy dziennie. Czynność ta stała się na tyle powszechna, że zaczęły pojawiać się w Internecie serwisy, które udostępniają całą gamę statusów opisowych dodawanych przez użytkowników danych komunikatorów. Serwisy internetowe, które udostępniają Internautom bazę statusów opisowych, cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

Użytkownicy komunikatorów, mogą znaleźć na liście kontaktów profile swoich znajomych, które przedstawiają optymistyczne, miłosne, rymowane, lub pesymistyczne opisy GG, które są często pobierane właśnie z tego typu serwisów. W serwisach tych możesz dodawać, oceniać i pobierać opisy do komunikatorów oraz innych serwisów np. społecznościowych, które udostępniają funkcje dodawania statusu opisowego.

 

Statusy opisowe są krótką informacją tekstową bądź graficzną ustawianą przez właściciela profilu danego komunikatora internetowego.

 

Komunikatory internetowe to programy, które pozwalają na przesyłanie komunikatów między komputerami podłączonymi do Internetu. Wiadomości przesyłane są natychmiast, a dzięki możliwości ustalenia informacji o obecności użytkownika, narzędzie to znacznie ułatwia nawiązanie bezpośredniej konwersacji. Niektóre komunikatory oprócz komunikacji tekstowej umożliwiają nawiązywanie kontaktu telefonicznego przez Internet.
 

 

Cezary Osojca
 

 

 

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

Czytaj...