Świadome rodzicielstwo

 

Co to znaczy "być świadomym rodzicem"? Na pewno oznacza to być rodzicem zamierzonym, nieprzypadkowym zaplanowanym, odpowiedzialnym, po prostu przygotowanym. Warto choć w niewielkim stopniu przygotować się do bycia rodzicami i z miłością oczekiwać maleństwa. Przyjście na świat dziecka to wielka rewolucja w Waszym życiu, zmieni się ono diametralnie.

 

Jest to jednocześnie wielka radość. Zróbcie wszystko, aby uniknąć wielu zagrożeń prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju dziecka. Mama będzie spokojniejsza, z radością i bez niepotrzebnych niepokojów będzie przeżywać ten cudowny i ważny w jej życiu okres. Po prostu niech od samego początku każdy ruch w kierunku przyjścia na świat nowej istotki będzie świadomy i przemyślany.

 

Jeżeli się Wam "wpadło" – to trudno. Podobno dzieci poczęte w wielkich uniesieniach też są szczęśliwe, niektórzy twierdzą, że nawet bardziej… Niech ten poradnik pomoże Wam się przygotować do nowej życiowej roli, a tym którzy już są w ciąży – oczekiwać z radością.
 

 

Artykuł pochodzi ze strony: http://www.erodzina.com/index.php?id=30,321,0,0,1,0 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

  Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

  Czytaj...
  (fem)rodzina seks i związki

  Największe problemy współczesnych związków

   Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić.

   Czytaj...
   (fem)rodzina dzieci

   Wieże z klocków i miecze z patyków, czyli co o etapie rozwoju dziecka mówią jego zabawy?

    W niemowlęctwie i wieku przedszkolnym bardzo intensywnie zmienia się i rozwija sposób bawienia się oraz wchodzenia w interakcje z rówieśnikami. Obserwowanie dziecięcych zabaw może dostarczyć wielu cennych informacji na temat momentu rozwojowego, w którym dziecko się znajduje.

    Czytaj...