Świąteczne zapachy!

A zapachy? Podczas przygotowań wieczerzy wigilijnej we wszystkich pomieszczeniach unoszą się zapachy przyrządzanych potraw i dodawanych do nich aromatycznych przypraw: goździków i cynamonu. Na wigilijnym stole pod obrusem układamy pachnące siano, które ma zapewniać domownikom wszelki dostatek. Zgodnie ze zwyczajem przedchrześcijańskim każdy może wyciągnąć źdźbło i sprawdzić, jaki będzie dla niego nadchodzący rok. Zielone wróży zdrowie, to które posiada kłosy – bogactwo, a suche zły nastrój. Nad zapachami kuchennymi dominuje niezwykle aromatyczna woń lasu, którego cząstka czy to w formie drzewka czy gałązek świerku, sosny bądź jodły gości w niemal w każdym domu.
 
Zapamiętane w dzieciństwie zapachy świąt Bożego Narodzenia pozostają z nami na długo, budzą wspomnienia i tęsknotę za przeszłością. Któż z nas nie życzyłby sobie, aby trwały one przez cały rok? Ze swoją niezwykłą atmosferą, kolorystyką i woniami.
 
Nie możemy zatrzymać upływającego czasu; przyroda już niedługo obdarzy nas, pachnącą rozkwitającymi kwiatami jabłoni i wiśni wiosną. Możemy jednak zatrzymać bożonarodzeniowe zapachy, i nadal choćby przez pozostałe zimowe miesiące, korzystać z ich dobrodziejstw.  Zamknięte w małych buteleczkach te naturalne olejki eteryczne mogą okazać się doskonałym gwiazdkowym prezentem dla najbliższych. Olejki sosnowy czy jodłowy zakropione do kominka aromaterapeutycznego pozwolą cieszyć się zapachem kojarzącym się ze świętami tak długo jak tego będziemy sobie życzyli. A specjalna mieszanina olejków Vapomix® z lini Dr Beta ® FS-1 nasyci tą niepowtarzalną wonią całe mieszkanie. Stwarzając miły nastrój równocześnie zdezynfekuje i odświeży powietrze. Jeśli w domach posiadamy sztuczne choinki mieszanka ta nada im naturalny zapach, tak iż poczujemy się jak w samym sercu iglastego lasu. Ciekawą propozycją na prezent dla przyjaciół bądź prezent dla siebie będzie specjalna mieszanina olejków – preparat rozmarynowo-sosnowy do kąpieli perełkowej bądź jacuzzi. Olejki w nim zawarte mają działanie poprawiające nastrój i samopoczucie. To świetny sposób na relaks po świątecznej krzątaninie.
 
Do nawaniania powietrza i innych aromaterapeutycznych zabiegów powinniśmy używać tylko olejków eterycznych najwyższej jakości. Taką propozycją dla wszystkich miłośników naturalnych zapachów są olejki i preparaty z serii Dr Beta® pozbawione jakichkolwiek syntetycznych dodatków.
 
Niech zatem, również za sprawą tych jakże przyjemnych, naturalnych woni Święta Bożego Narodzenia obdarzą nas niepowtarzalną, „pachnącą" atmosferą, która na długo pozostanie w naszych domach.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

  Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

  Czytaj...
  (fem)ciekawostki

  Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

   Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

   Czytaj...
   (fem)ciekawostki

   HULAJ DOBRO w zasięgu… nogi!

    To, że HULAJnogi elektryczne są obecnie w modzie, wiemy wszyscy. Na każdym kroku można spotkać te superszybkie jednoślady. Dlaczego DOBRO? Sprzęty te są przyjazne naszej planecie, a także… nam samym!

    Czytaj...