Świąteczne zapachy!

A zapachy? Podczas przygotowań wieczerzy wigilijnej we wszystkich pomieszczeniach unoszą się zapachy przyrządzanych potraw i dodawanych do nich aromatycznych przypraw: goździków i cynamonu. Na wigilijnym stole pod obrusem układamy pachnące siano, które ma zapewniać domownikom wszelki dostatek. Zgodnie ze zwyczajem przedchrześcijańskim każdy może wyciągnąć źdźbło i sprawdzić, jaki będzie dla niego nadchodzący rok. Zielone wróży zdrowie, to które posiada kłosy – bogactwo, a suche zły nastrój. Nad zapachami kuchennymi dominuje niezwykle aromatyczna woń lasu, którego cząstka czy to w formie drzewka czy gałązek świerku, sosny bądź jodły gości w niemal w każdym domu.
 
Zapamiętane w dzieciństwie zapachy świąt Bożego Narodzenia pozostają z nami na długo, budzą wspomnienia i tęsknotę za przeszłością. Któż z nas nie życzyłby sobie, aby trwały one przez cały rok? Ze swoją niezwykłą atmosferą, kolorystyką i woniami.
 
Nie możemy zatrzymać upływającego czasu; przyroda już niedługo obdarzy nas, pachnącą rozkwitającymi kwiatami jabłoni i wiśni wiosną. Możemy jednak zatrzymać bożonarodzeniowe zapachy, i nadal choćby przez pozostałe zimowe miesiące, korzystać z ich dobrodziejstw.  Zamknięte w małych buteleczkach te naturalne olejki eteryczne mogą okazać się doskonałym gwiazdkowym prezentem dla najbliższych. Olejki sosnowy czy jodłowy zakropione do kominka aromaterapeutycznego pozwolą cieszyć się zapachem kojarzącym się ze świętami tak długo jak tego będziemy sobie życzyli. A specjalna mieszanina olejków Vapomix® z lini Dr Beta ® FS-1 nasyci tą niepowtarzalną wonią całe mieszkanie. Stwarzając miły nastrój równocześnie zdezynfekuje i odświeży powietrze. Jeśli w domach posiadamy sztuczne choinki mieszanka ta nada im naturalny zapach, tak iż poczujemy się jak w samym sercu iglastego lasu. Ciekawą propozycją na prezent dla przyjaciół bądź prezent dla siebie będzie specjalna mieszanina olejków – preparat rozmarynowo-sosnowy do kąpieli perełkowej bądź jacuzzi. Olejki w nim zawarte mają działanie poprawiające nastrój i samopoczucie. To świetny sposób na relaks po świątecznej krzątaninie.
 
Do nawaniania powietrza i innych aromaterapeutycznych zabiegów powinniśmy używać tylko olejków eterycznych najwyższej jakości. Taką propozycją dla wszystkich miłośników naturalnych zapachów są olejki i preparaty z serii Dr Beta® pozbawione jakichkolwiek syntetycznych dodatków.
 
Niech zatem, również za sprawą tych jakże przyjemnych, naturalnych woni Święta Bożego Narodzenia obdarzą nas niepowtarzalną, „pachnącą" atmosferą, która na długo pozostanie w naszych domach.

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...