Świeczki, woski i kominki – idealni towarzysze chłodnych wieczorów

Świeczki zapachowe amerykańskiej marki Yankee Candle to prawdziwy hit ostatnich lat. Od kiedy tylko stały się dostępne w Polsce, zbierają same pozytywne recenzje. Nic w tym dziwnego – na rynku świec zapachowych trudno obecnie o bardziej naturalne, wydajne i dostępne w bardzo bogatej gamie zapachowej produkty. Produkty te idealnie sprawdzą się do ocieplenia chłodnych jesienno-zimowych wieczorów. Nic tak bowiem nie relaksuje i nie wprawia w dobry nastrój, jak blask świecy i ulubiony zapach unoszący się w pomieszczeniu.

Skąd ta moda?

Świece Yankee Candle od lat cieszą się ogromną popularnością w swojej ojczyźnie. Niedawno przebojem wdarły się także na polski rynek. Swój sukces w dużej mierze zawdzięczają promocji na popularnych blogach i vlogach poświęconych tematyce mody, urody i szeroko pojętego lifestyle’u. Zachwyty nad świecami i woskami Yankee Candle nie ustają, a skuszone bogatą ofertą firmy wielbicielki naturalnych zapachów, kupują kolejne nowości, marząc o posiadaniu wszystkich dostępnych na rynku wariantów zapachowych.

Wosk na próbę

Yankee Candle to produkty raczej z wyższej półki cenowej. Dlatego wiele osób skuszonych pozytywnymi recenzjami na początek, by zapoznać się z danym zapachem, decyduje się na zakup wosków, z racji kształtu popularnie nazywanych tartami, które są o wiele tańsze niż pełnowymiarowe świece, a swoim zapachem i przede wszystkim wydajnością wcale im nie ustępują.

Woski nie mają knota, jak w przypadku tradycyjnej świeczki, dlatego nie da się ich bezpośrednio zapalić. By można było rozkoszować się ich aromatem, potrzebny jest dodatkowy sprzęt w postaci kominka, w którym wosk będzie mógł się rozpuścić i powoli uwalniać swój zapach.

Sklepy internetowe oferują wiele rodzajów kominków do wosków. Jednymi z najpopularniejszych są kominki ceramiczne, często bogato zdobione lub ręcznie malowane, które oprócz tego, że posłużą jako narzędzie do aromaterapii, będą też pełnić funkcję dekoracyjną.

metal-holders

Kominki, klosze i inne gadżety – jak ich używać?

Korzystanie z kominków zapachowych jest proste, jednak debiutującym może sprawić pewne problemy. Przede wszystkim kluczową sprawą jest dobranie ilości roztapianego wosku do wielkości naszego kominka. Nie może go być za dużo, gdyż po całkowitym rozpuszczeniu spłynie po kominku, tworząc na nim i w całym jego otoczeniu nieestetyczne plamy i zacieki. Jak się więc właściwie za to zabrać? Na górze kominka kładziemy rozpakowany z folii wosk lub jego odłamany fragment, jeśli dysponujemy mniejszym kominkiem, natomiast do środka wstawiamy bezzapachową świeczkę tea-light i zapalamy ją. Pod wpływem ciepła wosk zacznie się powoli rozpuszczać i stopniowo uwalniać cały swój aromat. Kominki Yankee Candle dostosowane są do wielkości produkowanych przez firmę wosków, możemy więc od razu użyć cały wosk. Kominek warto ustawić na szklanej podstawce, gdyż w wyniku podgrzewania wosku nagrzewa się on cały, co mogłoby zaszkodzić powierzchniom, na których został ustawiony. Już godzina podgrzewania wosku sprawi, że przez kolejnych kilka godzin w pomieszczeniu będzie unosił się piękny zapach. Woski są bezpieczniejsze w użyciu od zmieszanych z wodą olejków eterycznych, również podgrzewanych w kominkach, gdyż nigdy w całości nie wyparują. W czasie podgrzewania ulatniają się z niego tylko olejki zapachowe, wosk zostaje, przez co unikamy ryzyka przegrzania i pęknięcia ceramicznego kominka. Dodatkowo wosk możemy wielokrotnie podgrzewać i przez długi czas cieszyć się jego wspaniałym zapachem.

W przypadku świec Yankee Candle producent również zadbał o dodatkowe gadżety umilające korzystanie z jego produktów. Do wyboru mamy specjalne klosze i nakładki na świece w różnych kolorach i kształtach. Oprócz pełnienia funkcji dekoracyjnej ,dodatkowo przedłużają one czas palenia się świec. Specjalne gasidła do świec oraz nożyczki do podcinania knotów powstały z myślą, by świece zapachowe jak najlepiej i jak najdłużej nam służyły.

A może kominek elektryczny?

Ciekawą i jeszcze bezpieczniejszą w użytkowaniu opcją jest wybór kominka elektrycznego. Kominki te nie nagrzewają się z zewnątrz, podgrzewany jest tylko jego środek, w którym umieszczamy specjalnie przystosowany do palenia w tego typu urządzeniach wosk. Swoim wyglądem kominki elektryczne nie ustępują tradycyjnym kominkom – również mogą stanowić ciekawy i przykuwający uwagę element wystroju mieszkania.

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
dom i ogród

Jak zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w małej łazience?

W niewielkiej łazience bardzo trudno jest zmieścić całe niezbędne wyposażenie. Nawet kiedy wybierzesz kompaktową kabinę prysznicową zamiast wanny i pralkę o małej głębokości, może się okazać, że zabraknie Ci miejsca na umieszczenie dostatecznej liczby szafek łazienkowych. Jak poradzić sobie z tym problemem i znaleźć niezbędną przestrzeń do przechowywania drobnych akcesoriów, chemii i kosmetyków?

Czytaj...