Tarczyca i jod

Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

Naturalnie w tych kwestiach musi wypowiedzieć się lekarz, niemniej jednak o tarczycę należy dbać. A jednym z pierwiastków, którego ona szczególnie potrzebuje, jest jod. Mnóstwo osób, terapeutycznie bądź profilaktycznie, spędza urlopy nad morzem lub w uzdrowiskach z tężniami solankowymi, by uzupełnić niedobór jodu w organizmie. Ale można też robić to przez cały rok, poprzez suplementację.

Jod (jodek potasu) 200 µg / 400 µg, marki Aliness, to nowy produkt na rynku, który pomaga utrzymać prawidłowy poziom jodu, a tym samym wspomaga syntezę hormonów tarczycy i przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Jod (jodek potasu) 200 µg / 400 µg nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, ani sztucznych dodatków technologicznych. Dedykowany szczególnie dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Oraz oczywiście dla wszystkich, którzy chcą uzupełnić swą dietę w ten cenny pierwiastek.

Artykuł prasowy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

   Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

    Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

    Czytaj...