Tarczyca i jod

Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

Naturalnie w tych kwestiach musi wypowiedzieć się lekarz, niemniej jednak o tarczycę należy dbać. A jednym z pierwiastków, którego ona szczególnie potrzebuje, jest jod. Mnóstwo osób, terapeutycznie bądź profilaktycznie, spędza urlopy nad morzem lub w uzdrowiskach z tężniami solankowymi, by uzupełnić niedobór jodu w organizmie. Ale można też robić to przez cały rok, poprzez suplementację.

Jod (jodek potasu) 200 µg / 400 µg, marki Aliness, to nowy produkt na rynku, który pomaga utrzymać prawidłowy poziom jodu, a tym samym wspomaga syntezę hormonów tarczycy i przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Jod (jodek potasu) 200 µg / 400 µg nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, ani sztucznych dodatków technologicznych. Dedykowany szczególnie dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Oraz oczywiście dla wszystkich, którzy chcą uzupełnić swą dietę w ten cenny pierwiastek.

Artykuł prasowy.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...