Traktat o Retoryce

O tym jak dobrze być elokwentnym.
 
 

Elokwencja ułatwia życie w praktycznie każdej dziedzinie, osiągamy przez nią wszystko co chcemy osiągnąć… Nie mam tutaj na myśli ładnego gadania, ładnie mówić może każdy, mam na myśli sposób przeprowadzania rozmowy w sposób najbardziej efektywny, w odpowiednich momentach robić przerwy, obniżać głos, zaakcentować coś. Wszystko to sprawia że osoba z którą mamy przyjemność albo i nieprzyjemność rozmawiać ma o nas mniemanie wysokie ale nie wyższe od swojego, rozmawiając z osobą straszą nigdy nie uzyskamy szacunku. Ale jest to wymagane od nas. Rzadko kiedy działania ludzi prowadzą do niczego, wszystko ma swój cel i zamiar, choćby nawet ukryty.
 
 

Czyli….
 
 

Szybko rzecz ujmując, zawsze coś od kogoś chcemy! Choćbyście nie wiem jak szukali nie znajdziecie takiej osoby od której nic nie chcecie, nie ma osób neutralnych lub wam obojętnych, albo kogoś lubicie albo nie. Kiedy spotykacie bandę dresów na ulicy, tak po co im mózg jak mają dres, więc jeśli ich spotykacie macie nadzieje ze nie zaczepią was i nie okradną, nawet jak nic przy sobie nie macie to i tak jest możliwość ze was okradną, choćbyście mieli 20 groszy zawsze znajdzie się osoba która z wielką przyjemnością pobije i zabierze te 20 groszy! Bo choćbyście byli nie wiadomo jak potężni zawsze znajdzie się ktoś mocniejszy. To mówi nam o tym ze nie ma osoby na świecie która jest niezależna w 100% i może sobie pozwolić na rozmawianie z każdym jak ze słupem, jeśli chcecie namówić dresa aby was nie pobił, jeśli chcecie porozmawiać ze słupem to zawsze próbujecie zrobić to jak najlepiej, zawsze znajdą się osoby których nie szanujecie i z nimi nie rozmawiacie, ale nie dlatego ze od nich nic nie chcecie, po prostu nie macie powodu.
 
 

Jak przekonać kogoś o inteligencji mojego buta do twojego zdania?
 
 

Jeśli chcecie przekonać kogoś do działania wbrew jego woli ale wam na rękę, powinniście udawać ze jesteście na tym samym poziomie, ale robić to tak aby osoba z którą rozmawiacie miała poczucie wyższości nad wami w sensie władzy, jednak jeśli jesteśmy w stanie komuś uświadomić naszą wyższość i mamy ku temu porządne przesłanki nie powinniśmy się krępować. Ups, troszkę oddaliłem się od tego o czym maiłem napisać.

 

Kreatywność, Retoryka, Krasomówstwo, Sztuka wymowy, spośród tych wszystkich czynników kształtujących Elokwencje najważniejsza jest kreatywność, kreatywne osoby są w stanie wymyślać teorie, powody, historie takie jakie są potrzebne w danym momencie. Opowiadając kawał musimy umieć go upiększyć w sposób umiarkowany ale nie za skąpy, opowiadając jak mieliśmy wypadek na hulajnodze musimy umieć przekazać to co chcemy przekazać, śmiesznych i zabawnych rzeczy nie można opowiadać w grobowej atmosferze a wszystko powinniśmy traktować jak najzwyklejszą rzecz nie robiąc z igieł wideł.
 
 

Pierwsze wrażenie
 
 

Spotykając się z kimś po raz pierwszy np. Kolega w pracy albo na studiach nie musimy używać jakichś specjalnych zabiegów które mają na celu ukazywać nas w lepszym świetle niż jest naprawdę, jednak rozmawiając z szefem albo rektorem lepiej jest pokazywać to co jest od nas oczekiwane, czyli spokój i uprzejmość, nieważne jakie mamy wady wszystkie da się zastąpić uprzejmością i odnoszeniem się w sposób miły i kulturalny do ludzi. Bo bycie chamem i bezczelnym gnojem nie przysporzy nam wielu sytuacji do wykazania się innymi zdolnościami które posiadamy. Natomiast posiadając reputacje osoby która jest uprzejma i miła zawsze zyskamy przyjaciół tam gdzie chcemy. Najważniejsze, zawsze trzeba być pozytywnie nastawionym w rozmowie i w życiu. „Kiedy się śmiejesz śmieje z tobą cały świat, kiedy płaczesz, płaczesz sam” Mam nadzieję że uświadomiłem co poniektórym jak ważne jest aby umieć się wysłowić i posługiwać się językiem, to daje nam duże pole do popisu.
 
 

 

Opracowane w oparciu o długie i ciekawe życie :]

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?
warto wiedzieć

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Każdy pies jest inny (i wyjątkowy!) i musi to znaleźć odzwierciedlenie w jego diecie. Dzisiaj spojrzymy na kilka kluczowych różnic, jakie posiada karma dla małych psów i dużych ras. Każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe, ale nawet ogólnie mówiąc, wymagania małych ras różnią się znacznie od wymagań psów ras dużych. Korzystanie ze wskazówek zawartych w […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...