Uczysz się angielskiego? Czy wiesz, że do sprawnej komunikacji musisz umieć tylko trzy lub cztery czasy?

Przyznam szczerze, że był to również mój problem, ale dzięki publikacji Angielskie czasy Anny Horochowik, to się zmieniło.
 
Nie spotkałam się wcześniej z książką zawierającą ćwiczenia gramatyczne w języku mówionym. Bo jak wiesz, bardzo potrzebne jest, byś przyswojone zasady gramatyczne ćwiczył systematycznie. Wtedy będą widoczne rezultaty, aż w końcu język angielski opanujesz w zadowalającym stopniu.
 
Ogólnie rzecz biorąc, można przyjąć, że czasów angielskich jest aż trzynaście, chociaż są osoby, które twierdzą, że jest ich ponad dwadzieścia pięć. Pojawia się w tym momencie pytanie: Po co mi znajomość tylu czasów?
Jest ono zasadne, gdyż z doświadczenia wiadomo, że Anglicy używają jedynie trzech, a co najwyżej pięciu z nich. Wiele osób uczy się tego języka, z myślą o tym, by potrafić porozumiewać się w stopniu komunikatywnym, a nie od razu zostać anglistą i umieć wszystkie czasy.
 
Jak często się zdarza, zrozumienie czasów i prawidłowe ich zastosowanie w zdaniach, u wielu uczniów spędza sen z powiek i przyprawia ich o mdłości.
Myślę, że w tej książce znajdą rozwiązanie swoich problemów z tym językiem. A bez jego znajomości coraz trudniej o dobra pracę, toteż pozostaje jedynie wzięcie się w garść i do dzieła.
 

Jak zarabiać ponad 2500 zł pisząc artykuły? Tego dowiesz się tylko na www.porady.implesite.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)akademia

Sukienki – dlaczego warto nosić, na co zwracać uwagę i gdzie kupić?

  Modne sukienki doskonale sprawdzą się, jako codzienne stylizacje. Niezależnie od tego, czy wybierzesz sukienki midi czy też sukienki mini lub maxi, wszystkie możesz wykorzystać na co dzień, wystarczy tylko dobrze dobrać do nich dodatki. Dlaczego warto mieć w swojej szafie chociaż kilka sukienek? Na co zwrócić uwagę gdy szukasz sukienki dla siebie? Jakie są zalety […]

  Czytaj...
  (fem)akademia

  Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

   Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami.

   Czytaj...
   (fem)akademia

   Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

    W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych.

    Czytaj...