URODZINY ALKMIE!

Z okazji 4. urodzin polska marka kosmetyczna ALKMIE postanowiła nie tylko świętować i sprawiać prezenty swoim użytkownikom, ale także wykorzystać okazję do wsparcia inicjatywy, która jest wyjątkowo bliska jej tożsamości.

ALKMIE, narodzone w sercu Karkonoszy, jest wierne swoim korzeniom i duchowi szacunku dla Natury, dlatego oczywistym wyborem był Karkonoski Park Narodowy – w szczególności Żywy Bank Genów w Jagniątkowie. To wyjątkowe miejsce, w którym chroniona i przywracana jest bioróżnorodność gatunkowa okolicy. Na dowód tego wystarczy wspomnieć walkę KPN o przywrócenie do ekosystemu zagrożonej kompletnym wyginięciem skalnicy śnieżnej – lub projekt, w który w tym roku zaangażował się zespół ALKMIE.

Tym projektem są wysiłki KPN skoncentrowane na ochronie i ponownym wprowadzeniu do środowiska niepylaka apollo – to najbardziej zagrożony gatunek motyla w Europie, przedstawiciel bardzo starej linii genetycznej. Niegdyś powszechny między innymi w Karkonoszach, obecnie stoi jednak na skraju wyginięcia. Żywy Bank Genów dokłada starań, aby niepylak mógł bezpiecznie i trwale powrócić do ekosystemu.

Trud KPN przynosi rezultaty – w pierwszym roku akcji udało się wyhodować „zaledwie” 356 gąsienic, jednak w tym roku, czyli niespełna pięć lat później, było ich już 14 000. Choć niepylak apollo nie ma wyjątkowo wysokich wymagań – jego gąsienice uwielbiają rozchodnika wielkiego, zaś dorosłe osobniki upodobały sobie fioletowe kwiaty, takie jak osty, macierzanka czy ostrożenie – potrzebuje obecnie wsparcia człowieka, aby przetrwać.

Motyl – podobnie jak obecna w logo ALKMIE ważka – jest symbolem przemian, piękna, wdzięku i delikatności. Żeby Karkonosze nie straciły tego pięknego owada, ALKMIE przez cztery tygodnie prowadzić będzie licytacje swoich ekologicznych, naturalnych produktów kosmetycznych. Ale nie będzie w tym samo – licytacje wesprą partnerzy, którzy przekażą specjalne upominki na każdą z licytacji. Dochód z każdej w całości trafi do KPN z przeznaczeniem na ochronę i rozmnażanie niepylaka apollo.

Dodatkowo, ALKMIE oferuje także specjalne, cotygodniowe rabaty na wybrane produkty. W każdym tygodniu celebracji gwiazdą będzie bestseller z kolejnego roku istnienia ALKMIE dostępny w obniżonej o 20% cenie i z prezentem od marki. Co więcej, prezent ten będzie także dołączany do wszystkich zamówień powyżej 50 zł – warto zatem skorzystać i zebrać wszystkie wyjątkowe upominki!

Skorzystaj z promocji, weź udział w aukcjach charytatywnych i świętujmy wspólnie 4 lata spędzone razem z ALKMIE.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)uroda

Atopowe zapalenie skóry u dorosłych. Jak sobie radzić z uporczywymi objawami?

Skóra atopowa to skóra sucha z tendencjami do łuszczenia i powstawania mniejszych lub większych czerwonych wykwitów. Ich umiejscowienie w przypadku osób dorosłych występuje najczęściej na kolanach, łokciach oraz grzbietach dłoni, choć oczywiście nie jest to żelazną regułą i zmiany skórne mogą dotykać także inne miejsca. Objawy towarzyszące, takie jak świąd, a niekiedy przewlekły katar lub […]

Czytaj...
(fem)uroda

Odkryj nowe marki kosmetyczne z PURE BEAUTY

Lato nieodłącznie kojarzy się z odkrywaniem – nowe miejsca, nowi ludzie, nowe przygody. PURE BEAUTY zaprasza Cię do swojego świata piękna, wspólnego odkrywania nowych marek, produktów i akcesoriów. Przepiękne pudełeczka z najnowszych edycji urzekają wyglądem i pozwolą Ci przygotować swoje ciało, włosy i duszę na dobrodziejstwa płynące z słonecznych dni. A prezenty dołączone do boxa […]

Czytaj...
(fem)akademia (fem)uroda

Wszystko, co musisz wiedzieć o jedwabiu, by zachować urodę i….się wyspać

Jedwab jest jednym z najbardziej ekskluzywnych materiałów wykorzystywanym do produkcji odzieży i dodatków wnętrzarskich. Ceniony jest nie tylko ze względu na swój atrakcyjny wygląd, ale również wiele pro zdrowotnych właściwości.

Czytaj...