URODZINY ALKMIE!

Z okazji 4. urodzin polska marka kosmetyczna ALKMIE postanowiła nie tylko świętować i sprawiać prezenty swoim użytkownikom, ale także wykorzystać okazję do wsparcia inicjatywy, która jest wyjątkowo bliska jej tożsamości.

ALKMIE, narodzone w sercu Karkonoszy, jest wierne swoim korzeniom i duchowi szacunku dla Natury, dlatego oczywistym wyborem był Karkonoski Park Narodowy – w szczególności Żywy Bank Genów w Jagniątkowie. To wyjątkowe miejsce, w którym chroniona i przywracana jest bioróżnorodność gatunkowa okolicy. Na dowód tego wystarczy wspomnieć walkę KPN o przywrócenie do ekosystemu zagrożonej kompletnym wyginięciem skalnicy śnieżnej – lub projekt, w który w tym roku zaangażował się zespół ALKMIE.

Tym projektem są wysiłki KPN skoncentrowane na ochronie i ponownym wprowadzeniu do środowiska niepylaka apollo – to najbardziej zagrożony gatunek motyla w Europie, przedstawiciel bardzo starej linii genetycznej. Niegdyś powszechny między innymi w Karkonoszach, obecnie stoi jednak na skraju wyginięcia. Żywy Bank Genów dokłada starań, aby niepylak mógł bezpiecznie i trwale powrócić do ekosystemu.

Trud KPN przynosi rezultaty – w pierwszym roku akcji udało się wyhodować „zaledwie” 356 gąsienic, jednak w tym roku, czyli niespełna pięć lat później, było ich już 14 000. Choć niepylak apollo nie ma wyjątkowo wysokich wymagań – jego gąsienice uwielbiają rozchodnika wielkiego, zaś dorosłe osobniki upodobały sobie fioletowe kwiaty, takie jak osty, macierzanka czy ostrożenie – potrzebuje obecnie wsparcia człowieka, aby przetrwać.

Motyl – podobnie jak obecna w logo ALKMIE ważka – jest symbolem przemian, piękna, wdzięku i delikatności. Żeby Karkonosze nie straciły tego pięknego owada, ALKMIE przez cztery tygodnie prowadzić będzie licytacje swoich ekologicznych, naturalnych produktów kosmetycznych. Ale nie będzie w tym samo – licytacje wesprą partnerzy, którzy przekażą specjalne upominki na każdą z licytacji. Dochód z każdej w całości trafi do KPN z przeznaczeniem na ochronę i rozmnażanie niepylaka apollo.

Dodatkowo, ALKMIE oferuje także specjalne, cotygodniowe rabaty na wybrane produkty. W każdym tygodniu celebracji gwiazdą będzie bestseller z kolejnego roku istnienia ALKMIE dostępny w obniżonej o 20% cenie i z prezentem od marki. Co więcej, prezent ten będzie także dołączany do wszystkich zamówień powyżej 50 zł – warto zatem skorzystać i zebrać wszystkie wyjątkowe upominki!

Skorzystaj z promocji, weź udział w aukcjach charytatywnych i świętujmy wspólnie 4 lata spędzone razem z ALKMIE.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)uroda

Dzień Kobiet – święto, które daje radość.

  W tym roku inne niż zwykle, ale również ważne. Bo ty jesteś ważna i zasługujesz na chwilę oddechu.

  Czytaj...
  (fem)uroda

  Oczyszczanie w rytmie natury, które zmienia wszystko!

   Starasz się dbać o swoje codzienne nawyki. Zdrowo się odżywiasz, w tygodniu znajdujesz kilka chwil na aktywność fizyczną, wysypiasz się i odpowiednio nawadniasz organizm, ale… Czy z taką samą troską myślisz o swojej pielęgnacji, której pierwszym i najważniejszym krokiem jest prawidłowe oczyszczanie? Jakich produktów używasz? Pamiętaj, że dobrze dobrane kosmetyki do oczyszczania mogą zmienić wszystko! […]

   Czytaj...
   (fem)uroda

   Slow Ageing – koncepcja podejścia do piękna marki Oslo Skin Lab

    Czy wiesz, że koncepcja slow age powstała jako przeciwieństwo terminu anti-ageing? Oznacza akceptację zmian pojawiających się wraz z procesem starzenia…i świadome dbanie o Siebie. Dbasz o siebie poprzez codzienną, dopasowaną pielęgnację, pijesz wystarczające ilości wody, ale czy wiesz, że to nie zawsze wystarczy? Według marki Oslo Skin Lab – piękna skóra zaczyna się od wewnątrz.

    Czytaj...