URODZINY ALKMIE!

Z okazji 4. urodzin polska marka kosmetyczna ALKMIE postanowiła nie tylko świętować i sprawiać prezenty swoim użytkownikom, ale także wykorzystać okazję do wsparcia inicjatywy, która jest wyjątkowo bliska jej tożsamości.

ALKMIE, narodzone w sercu Karkonoszy, jest wierne swoim korzeniom i duchowi szacunku dla Natury, dlatego oczywistym wyborem był Karkonoski Park Narodowy – w szczególności Żywy Bank Genów w Jagniątkowie. To wyjątkowe miejsce, w którym chroniona i przywracana jest bioróżnorodność gatunkowa okolicy. Na dowód tego wystarczy wspomnieć walkę KPN o przywrócenie do ekosystemu zagrożonej kompletnym wyginięciem skalnicy śnieżnej – lub projekt, w który w tym roku zaangażował się zespół ALKMIE.

Tym projektem są wysiłki KPN skoncentrowane na ochronie i ponownym wprowadzeniu do środowiska niepylaka apollo – to najbardziej zagrożony gatunek motyla w Europie, przedstawiciel bardzo starej linii genetycznej. Niegdyś powszechny między innymi w Karkonoszach, obecnie stoi jednak na skraju wyginięcia. Żywy Bank Genów dokłada starań, aby niepylak mógł bezpiecznie i trwale powrócić do ekosystemu.

Trud KPN przynosi rezultaty – w pierwszym roku akcji udało się wyhodować „zaledwie” 356 gąsienic, jednak w tym roku, czyli niespełna pięć lat później, było ich już 14 000. Choć niepylak apollo nie ma wyjątkowo wysokich wymagań – jego gąsienice uwielbiają rozchodnika wielkiego, zaś dorosłe osobniki upodobały sobie fioletowe kwiaty, takie jak osty, macierzanka czy ostrożenie – potrzebuje obecnie wsparcia człowieka, aby przetrwać.

Motyl – podobnie jak obecna w logo ALKMIE ważka – jest symbolem przemian, piękna, wdzięku i delikatności. Żeby Karkonosze nie straciły tego pięknego owada, ALKMIE przez cztery tygodnie prowadzić będzie licytacje swoich ekologicznych, naturalnych produktów kosmetycznych. Ale nie będzie w tym samo – licytacje wesprą partnerzy, którzy przekażą specjalne upominki na każdą z licytacji. Dochód z każdej w całości trafi do KPN z przeznaczeniem na ochronę i rozmnażanie niepylaka apollo.

Dodatkowo, ALKMIE oferuje także specjalne, cotygodniowe rabaty na wybrane produkty. W każdym tygodniu celebracji gwiazdą będzie bestseller z kolejnego roku istnienia ALKMIE dostępny w obniżonej o 20% cenie i z prezentem od marki. Co więcej, prezent ten będzie także dołączany do wszystkich zamówień powyżej 50 zł – warto zatem skorzystać i zebrać wszystkie wyjątkowe upominki!

Skorzystaj z promocji, weź udział w aukcjach charytatywnych i świętujmy wspólnie 4 lata spędzone razem z ALKMIE.

podobne wpisy

(fem)uroda

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok z… ORIENTANĄ!

Czy wiesz, że filtr przeciwsłoneczny to twój #musthave w kosmetyczce przez cały rok? Nie tylko wiosną, czy latem, kiedy promienie słoneczne padają bezpośrednio na naszą twarz. Pamiętaj, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, nawet w chłodniejszych miesiącach. Jest odpowiedzialne za fotostarzenie, uszkadza kolagen i elastynę oraz wyzwala większą ilość wolnych rodników. Przyczynia […]

Czytaj...
(fem)uroda

 WAKACYJNY EFEKT GLOW

To właśnie latem, staramy się jak najlepiej dbać o swoją skórę, co często wiąże się z odkrywaniem części ciała, które jesienią i zimą przykrywamy ciepłymi swetrami. Opalamy się na plaży, odsłaniamy ramiona, nogi, cieszymy się wakacyjnymi temperaturami. Na pierwszym miejscu stawiamy pielęgnację połączoną z… Efektem GLOW! 

Czytaj...
LUMI Color Art Desirée
(fem)uroda

Zatrzymaj kolor z nową serią LUMI Color Art Desirée!

Piękny i intensywny kolor na dłużej? Teraz to możliwe! Nowa linia LUMI Color Art Desirée została stworzona z myślą o potrzebach włosów farbowanych. To 3 produkty, które idealnie zadbają o odcienie z tendencją do szybkiego wypłukiwania się. Ciesz się wymarzonym kolorem znacznie dłużej!

Czytaj...