Ustawienia rodzinne – metoda Berta Hellingera

 

Każdy z nas rodzi się w rodzinie i jej zawdzięcza życie ze wszystkimi możliwościami i ograniczeniami, a także dzieli szczególne losy swojej rodziny. W historii rodziny zawarte są losy jej przodków, które mają wpływ na wszystkich późniejszych jej członków. Rodzina jest systemem, od którego nie można się odciąć. Kto nie szanuje rodziców, swoich przodków odrzuca też samego siebie, ponieważ to oni są źródłem naszego życia. Metoda Berta Hellingera zakłada istnienie nadrzędnego, pierwotnego porządku w rodzinie. Energetyczne pole naszej osobowości jest częścią energetycznego pola naszej biologicznej rodziny.
Każdy członek rodziny ma w niej swoje, ściśle określone miejsce. Kiedy np. umiera dziecko, często rodzice przelewają swoją miłość na młodsze dziecko, lub kiedy dziecko przejmuje rolę ojca lub matki, której brakuje, porządek zostaje zaburzony. Symboliczne przywrócenie właściwego porządku i uhonorowanie miejsca i pozycji każdego z członków rodziny pozwala na prawdziwy przepływ miłości. Jest to jedna z nielicznych metod, honorująca naszych przodków.
Metoda ta uzdrawia traumatyczne wydarzenia w rodzinie takie jak zranienia spowodowane na przykład rozwodem rodziców, śmiercią czy nadużyciem seksualnym. W zadziwiający sposób odkrywa fenomen identyfikacji, najczęściej z losami naszych dziadków. 

 

Te, często "chore" relacje rodzinne przenosimy nieświadomie na swoje rodziny, które tworzymy, na nasze relacje w pracy (tworząc zespół, lider często kreuje relacje między pracownikami takie jakie sam miał w swojej rodzinie), na nasze relacje z przyjaciółmi i inn.
Odnalezienie i symboliczne "naprawienie" zaburzenia w przepływie miłości sprawia, że każdy z członków rodziny odnajduje swoje w niej miejsce.
W czasie pracy tą metodą, osoba wybiera członków swojej rodziny z uczestników warsztatów i ustawia ich w przestrzeni sali, w której odbywają się warsztaty. Prowadząca stopniowo przywraca ład poprzez odpowiednie ustawianie.
Najbardziej niezwykłe jest to, że nie musimy przyprowadzać nikogo z rodziny, a uporządkowana na tych warsztatach energia i tak przenosi się na naszą prawdziwą rodzinę. Osoby, które uczestniczyły w takich warsztatach, sygnalizują, często już w kilka dni później zmianę w swoich relacjach z bliskimi, w pracy, ze znajomymi i in.
Metoda ta może być również stosowana w uzdrawianiu relacji w firmach, w biznesie.

 

Więcej informacji o metodzie: www.hellinger.pl

 

Zapraszamy 17 maja,

Ustawienia prowadzi Alicja Bednarska, więcej o Alicji na stronie www.berckana.pl

 

koszt: 250 pln – osoba ustawiająca

          150 pln – aktywny osbserwator

 

Zgłoszenia przyjmuję wyłącznie mailem ( z powodu wyjazdu, na wszystkie maile odpowiem po 21 kwietnia ), liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Pozdrawiam

Aleksandra Stanek

Instytut Ewy Foley – filia w Poznaniu

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...