Z witaminą C… zima jest cieplejsza!

I wcale nie jest to przesadzone stwierdzenie. Dobroczynny wpływ witaminy C na organizm potwierdzony został w wielu różnych aspektach. Jej niedobór może dać się we znaki szczególnie późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną.

O roli, jaką odgrywa witamina C w funkcjonowaniu układu odpornościowego, wiedzą niemal wszyscy, więc nie ma sensu powtarzać w kółko rzeczy oczywistych. Kwas askorbinowy chroni nas także przed szkorbutem, chorobami stawów oraz kości, a także wpływa na prawidłowe gojenie się ran. W jaki sposób jednak witamina C może wpłynąć na to, by było nam cieplej w zimne dni? Okazuje się, że może.

Chyba doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że mając wyśmienity humor o wiele lepiej znosimy wszelkie kaprysy pogody. I na odwrót: gdy jesteśmy przybici i rozchwiani emocjonalnie, przeróżne niedogodności, w tym także zimno, oddziałują na nas w dużo większym stopniu. Tymczasem witamina C zaliczana jest do substancji mających istotny wpływ na stabilizację psychiki.

Witaminę C warto więc suplementować zawsze, tym bardziej, że organizm ludzki doskonale radzi sobie z jej nadmiarem, wydalając go wraz z moczem. Wśród dostępnych na rynku produktów na szczególną uwagę zasługują te, które tworzone są w naturalny sposób z owoców, będących najdoskonalszym źródłem witaminy C, czyli z aceroli. Należą do nich:

  • Acerola 125mg x 120 tab. Naturalna Vitamina C

  • Acerola ze Stevią do ssania 120 tabletek

  • Witamina C 1000 mg Plus

  • Nowość! Witamina C 1000 Buforowana Plus Proszek 250 g
Szczegółowe informacje o powyższych produktach znajdą Państwo na stronie: http://aliness.pl.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Czy suplementacja chroni skutecznie przed wirusami? Aktualne informacje

Czy można skutecznie chronić siebie i rodzinę przed Covid-19 i innymi wirusami? Wnioski z badań i obserwacji z całego świata pokazują, że jak najbardziej. A kluczowym elementem jest stan odżywienia naszego organizmu i jego właściwa suplementacja.

Czytaj...
(fem)zdrowie

Czerwona koniczyna – zioło o kobiecym charakterze

Niska, dorastająca do 60 cm roślina wieloletnia wykorzystywana od wieków w medycynie dawnej i ludowej, a także wspóczesnej alternatywnej jako cenne źródło fitozwiązków, witamin i minerałów.

Czytaj...
(fem)zdrowie

Srebro, które zabija wirusy

W ostatnim czasie japońscy mikrobiolodzy wykazali, że nanocząsteczki srebra neutralizują nawet koronawirusa SARS-CoV2. Srebro rozbite na ultradrobne cząsteczki działa bezpośrednio antywirusowo. Takie działanie srebra wykazano badaniami klinicznymi także w przypadku wirusa grypy, HIV, wirusa zapalenia wątroby typu B, norowirusów (powodują zakażenia pokarmowe) czy wirusa RS (przyczyna zakażeń oddechowych).

Czytaj...