Wszystko, co musisz wiedzieć o jedwabiu, by zachować urodę i….się wyspać

Jedwab jest jednym z najbardziej ekskluzywnych materiałów wykorzystywanym do produkcji odzieży i dodatków wnętrzarskich. Ceniony jest nie tylko ze względu na swój atrakcyjny wygląd, ale również wiele pro zdrowotnych właściwości.

Czym wyróżnia się jedwab?

Jedwab, pomimo cienkiej struktury, jest bardzo wytrzymałym materiałem. Uwielbiany jest głównie ze względu na swoje właściwości termoregulacyjne, zapewnia komfort termiczny niezależnie od pogody. Bardzo popularne są poszewki na poduszki z jedwabiu. Poszewki umożliwiają swobodne przemieszczanie się twarzy, przez co nie tworzą się zmarszczki. Jedwabne gumki nie splątują włosów, a opaska na oczy zapewnia spokojny sen. Jedwab, dzięki swojej strukturze zbliżonej do ludzkiej skóry, ma właściwości hipoalergiczne, a więc może być noszony przez alergików. Idealnie nadaje się na koszule, piżamy i powłóczyste szlafroki. Jedwab cechuje również niepalność. Po podpaleniu prawdziwego jedwabiu, ogień samoistnie gaśnie.

Rodzaje jedwabiu w przemyśle

Jedwab jest włóknem, z którego wytwarza się różne tkaniny, stanowiące końcowy efekt procesu obróbki. Poszczególne tkaniny różnią się od siebie fakturą, grubością oraz błyskiem.
Wyróżnia się przede wszystkim:

  • jedwab
  • satynę
  • szyfon
  • taftę
  • żakard

Na świecie istnieją różne odmiany jedwabiu:

1). Jedwab filamentowy powstaje z przędzy otrzymywanej z jedwabnika morwowego (zwany często morwowym). Starannie wyselekcjonowane włókna sprawiają, że produkt końcowy jest bardzo gładki i ma wysoki połysk.

2). Jedwab tussah wytwarzany z jedwabnika dzikiego. Występują nieregularności w strukturze materiału.

3). Jedwab dupion powstaje wskutek pomieszania jedwabników morwowych i dębowych. Jest bardzo wytrzymały i odznacza się wysokim połyskiem.

4). Pozostałości po procesie produkcyjnym. Przybierające formę nieregularnych nici, które mogą zostać wtórnie wykorzystane. Charakteryzują się matowym wykończeniem.

Zastosowanie jedwabiu

Oprócz przemysłu odzieżowego, jedwab znajduje również zastosowanie w kosmetyce (jako składnik kremów i balsamów) oraz w medycynie. Chińczycy wykorzystywali go do obwiązywania ran. Dzięki swoim właściwościom, nie zanieczyszczał rany, przyspieszając gojenie. Według najnowszych danych, włókna pomagają w odbudowywaniu się komórek w uszkodzonych nerwach. Kosmetyki jedwabne doskonale nawilżają suchą i odwodnioną skórę, gdyż białka są bardzo zbliżone do ludzkich pod względem składu.

Jedwab to bez wątpienia tkanina szlachetna, która ceniona jest nie tylko ze względu na swój atrakcyjny wygląd, ale również właściwości chemiczne. Warto zdecydować się na wybór produktów i preparatów zawierających ten składnik, gdyż można mieć pewność, że pozytywnie wpłyną na zdrowie i urodę.

Zdjęcia: Endorfinella

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)uroda

Atopowe zapalenie skóry u dorosłych. Jak sobie radzić z uporczywymi objawami?

Skóra atopowa to skóra sucha z tendencjami do łuszczenia i powstawania mniejszych lub większych czerwonych wykwitów. Ich umiejscowienie w przypadku osób dorosłych występuje najczęściej na kolanach, łokciach oraz grzbietach dłoni, choć oczywiście nie jest to żelazną regułą i zmiany skórne mogą dotykać także inne miejsca. Objawy towarzyszące, takie jak świąd, a niekiedy przewlekły katar lub […]

Czytaj...
(fem)akademia

Zazdrość. Co za nią się kryje? Jak jej się pozbyć?

Czym tak naprawdę jest zazdrość? Zazdrość to strach, że ktoś może odebrać Wam Wasze przywiązanie. Zwykle pojawia się wraz z obecnością kogoś, kto jest w stanie zająć Wasze miejsce, czym zagraża Waszemu związkowi. Co więcej, najczęściej ta obawa jest bezpodstawna.

Czytaj...
(fem)uroda

Odkryj nowe marki kosmetyczne z PURE BEAUTY

Lato nieodłącznie kojarzy się z odkrywaniem – nowe miejsca, nowi ludzie, nowe przygody. PURE BEAUTY zaprasza Cię do swojego świata piękna, wspólnego odkrywania nowych marek, produktów i akcesoriów. Przepiękne pudełeczka z najnowszych edycji urzekają wyglądem i pozwolą Ci przygotować swoje ciało, włosy i duszę na dobrodziejstwa płynące z słonecznych dni. A prezenty dołączone do boxa […]

Czytaj...