Wystarczy tylko kartka papieru

Zainteresowany? Nie wierzysz, że to w ogóle możliwe?
 
Sama kartka niczego za Ciebie nie zrobi. Ważne jest to, co na tej kartce papieru napiszesz. Aby osiągnąć powyższe cele, zapisz na zwykłej kartce papieru listę swoich własnych postanowień dotyczących nauki. Zapisz, w jaki sposób masz zamiar się uczyć, jak będziesz siebie nagradzał za efektywną naukę, a jak będziesz się karał za jej brak.
 
Teoria teorią, a praktyka praktyką. Aby ułatwić Ci zadanie poniżej przykładowa lista postanowień. Zwróć uwagę na elementy, które zawiera, ale nie próbuj jej dokładnie kopiować, gdyż najlepsza dla Ciebie lista, to będzie ta, która sam napiszesz.
 
Nauka:
 
– odrabiać na bieżąco zadania domowe;
– chodzić na wszystkie zajęcia;
– pytać w czasie lekcji, jeśli czegoś nie zrozumiałem;
– prosić nauczyciela o dodatkowe wskazówki odnośnie;
– nauki jego przedmiotu;
– uczyć się systematycznie do każdego sprawdzianu, egzaminu;
– codziennie przez kilkanaście minut powtarzać to, czego nauczyłem się wczoraj;
– raz w tygodniu robić ogólną powtórkę materiału, który poznałem w tym tygodniu;
– czytać wszystkie sugerowane pozycje, w tym także fachową prasę.
 
Nagrody:
 
– każdy weekend wolny od nauki;
– co każdy weekend robić to, na co ma się ochotę, ale za każdym razem coś innego.
 
Kary:
 
– jeśli nie zrobię w ciągu tygodnia, tego co powinienem, przeznaczę wolny weekend na nadrobienie zaległości.
 
Powyższa lista, to tylko przykład. Istnieje pełna dowolność w zakresie formy takiej listy, ale prawdopodobnie treść Twojej listy nie będzie się zbytnio różnić od tego, co napisałem powyżej, gdyż są to najogólniejsze postulaty skutecznej nauki. Istotne, aby lista była napisana przez Ciebie własnoręcznie i abyś miał z nią „kontakt” codziennie.
Możesz oprawić ją w sobie ramkę i powiesić nad łóżkiem, albo nad biurkiem. Wszystko jedno. Liczy się tylko to, abyś codziennie chociaż raz zobaczył swoją listę, tak abyś nigdy nie miał okazji zapomnieć o tym, co sobie obiecałeś.
Po pewnym czasie wypełniania postanowień ze swojej listy będzie dla Ciebie czymś naturalnym, a w międzyczasie sam się przekonasz, jak taka prosta kartka papieru zmieniła całą Twoją naukę.
 
Więcej pomysłów, sztuczek i trików przydatnych przy zdawaniu dowolnego egzaminu znajdziesz na stronie:
 
http://www.pawelsygnowski.info/katalog/jakzdacegzamin/
 

Jak zdać każdy egzamin?
 

Paweł Sygnowski – autor profesjonalnych rozwiązań edukacyjnych
Praktycznie wszystko o właściwym użytkowaniu Twojego mózgu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

  Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

  Czytaj...
  (fem)ciekawostki

  Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

   Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

   Czytaj...
   warto wiedzieć

   DOBROCZYNNY KALENDARZ ADWENTOWY TO WYJĄTKOWY PREZENT DLA KAŻDEGO

    Orientana we współpracy z Fundacją ADRA stworzyła unikalny Kalendarz Adwentowy. Dochód z jego sprzedaży będzie w całości przekazany Fundacji, która wspiera żyjące w ubóstwie i głodzie dzieci w Bangladeszu. W okienkach oznakowanych od 1 do 24 grudnia znajdziesz szczegółowe informacje o dzieciach, którym pomagasz! Do tego mamy dla Ciebie specjalną niespodziankę na każdy dzień. Chcemy, […]

    Czytaj...