Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym – na czym to polega?

W gabinetach medycyny estetycznej korzystać można obecnie z szeregu różnorodnych zabiegów skoncentrowanych na odmłodzeniu i regeneracji skóry. Wśród nich znajdują się również zabiegi bazujące na użyciu osocza bogatopłytkowego. Na czym polega ich wykonanie i kiedy są one rekomendowane?

Woman with beautiful face on white background

Głównym celem prowadzenia zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest uzyskanie efektu naturalnego odmłodzenia skóry, dlatego też zaliczane są one do szerokiej gamy zabiegów typu anti-age. Osocze zawiera mnóstwo dobroczynnych substancji, między innymi czynniki wzrostu takie jak PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF, które stymulują produkcję kolagen, a także przyspieszają formowanie się komórek naskórka i naczyń krwionośnych.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest pobranie krwi pacjenta – w tym celu stosuje się specjalne zestawy, które pobierają skórę do próbówek, a następnie umieszcza się je w wirówkach, które odwirowują płytki krwi. Koncentrat bogatopłytkowy jest wtedy mieszany z osoczem krwi i umieszczany w strzykawce. Następnie osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane w problematyczne partie ciała, podobnie jak w przypadku zabiegów mezoterapii igłowej. Dla pełnego komfortu pacjenta można zastosować także znieczulenie miejscowe z użyciem specjalnych maści.

Wskazania do zabiegów z osoczem bogatopłytkowym:

  • rewitalizacja skóry
  • poprawa kolorytu skóry
  • poprawa ukrwienia skóry
  • wygładzenie i spłycenie zmarszczek i bruzd
  • zwiększenie elastyczności i napięcia skóry

Plazmolifting, czyli zabiegi z użyciem osocza, są przede wszystkim prowadzone w obrębie twarzy – na zmarszczki, kurze łapki wokół oczu, bruzdy, również w miejscach, gdzie gęstość skóry jest obniżona, a także tam, gdzie wymaga ona intensywnej regeneracji.

Aby uzyskać odpowiedni efekt, poleca się skorzystanie z serii 3 lub 4 zabiegów na twarz, szyję oraz dekolt, a także inne miejsca, które wymagają kompleksowej regeneracji. Liczbę oraz częstotliwość prowadzenia zabiegów ustala lekarz medycyny estetycznej po sprawdzeniu stanu skóry pacjenta.

Zabiegi, które wykorzystują osocze bogatopłytkowe, są bardzo bezpieczne, ponieważ są one całkowicie biokompatybilne z pacjentem, jako że bazują na jego krwi. To powoduje, że nie niosą ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowych.

Dodatkowe informacje dotyczące zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego znaleźć można na stronie: https://dermatologkielce.com.pl/osocze-bogatoplytkowe/.

podobne wpisy

zabiegi

Jak nakładać puder do twarzy i jakie są jego rodzaje?

Puder do twarzy jest kosmetykiem służącym do matowania skóry, nadawania jej jednolitego kolorytu oraz utrwalenia makijażu. Istnieją różne rodzaje pudrów, które mogą być stosowane w zależności od preferencji i potrzeb. Jednym z najpopularniejszych rodzajów pudrów jest puder do twarzy, który jest dostępny zarówno w formie sypkiej, jak i prasowanej. Puder transparentny Puder transparentny jest idealny […]

Czytaj...
zabiegi

Zestaw do hybrydy – podstawa udanego manicure’u

Planujesz zrobić sobie manicure hybrydowy? To świetnie! Z pewnością masz już podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci: pilnik, cążki, waciki, zmywacz… Zanim zaczniesz swoją przygodę z hybrydą, zapoznaj się także z pozostałymi dostępnymi w sklepach produktami, które pozwolą Ci zostać mistrzynią samodzielnej stylizacji paznokci. Baza, top, cleaner – czy na pewno ich potrzebujesz? Przede wszystkim rozejrzyj […]

Czytaj...
zabiegi

Kampania wizerunkowa Derma Instytut

Klinikę Derma Instytut we Wrocławiu odwiedziła Ambasadorka – Monika Richardson. Niesamowita energia, elegancja i szeroki uśmiech to jej znaki rozpoznawcze, a optymizmem jest w stanie zarazić każdego. 

Czytaj...