Żegnajcie ukochane jeansy…


Jedz dla dwóch…

…a nie za dwoje. Liczy się jakość jedzenia, a nie tyle ilość, choć oczywiście trzymanie diety odchudzającej w tym szczególnym okresie jest co najmniej niemądre. Kobieta w ciąży powinna przytyć od ok. 12 do 18 kg, choć kwestia ta jest mocno indywidualna i zależy od budowy przyszłej mamy. Gdy jednak przytyje za bardzo, nie ma co zasłaniać się ciążą – jest to zwykła nadwaga. Nie folguj sobie więc za bardzo, bo kiedyś te kilogramy trzeba będzie zrzucić.

Źródło zdjęcia: shutterstock.com

Karmienie piersią.

Choć w wyprawce każdego dziecka znajduje się butelka do karmienia i z całą pewnością jest to rzecz niezwykle przydatna, do karmienia malucha raczej wybierz pierś. Udowodniono bowiem, że karmienie piersią sprzyja szybszej utracie zbędnych kilogramów. I nie wynika to jedynie z konieczności trzymania określonej diety. Karmiąc piersią możesz spalić nawet 500 kcal dziennie, czyli tyle ile spala się w trakcie godziny aerobiku!

Zmiana diety.

Wprowadź pewne modyfikacje, które nie tyle zmniejszą kaloryczność dań, ale ich jakość. Pragnienie powrotu do formy nie powinno przysłonić ci rzeczy podstawowych – musisz mieć siłę, by zajmować się dzieckiem, a maluch karmiony piersią musi znaleźć w twoim mleku wszystko, co jest mu potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Wciąż się nie dopinam!

Próbujesz wbić się w ukochane jeansy sprzed ciąży, a one wciąż się nie dopinają, choć na oko wyglądasz jak wtedy? Jeśli urodziłaś swoje pierwsze dziecko warto uświadomić sobie, że ciąża i poród w znacznym stopniu poszerzyły twoją miednicę. Dlatego nawet jeśli schudniesz i uda ci się zgubić pociążowy brzuszek, biodra w dalszym ciągu pozostaną szersze. Zamiast się załamywać, lepiej zaakceptuj i pokochaj swoje nowe ciało, a jeansy schowaj do szafy – niech będą miłą pamiątką czasów, które minęły.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

  Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

  Czytaj...
  (fem)rodzina seks i związki

  Największe problemy współczesnych związków

   Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić.

   Czytaj...
   (fem)rodzina dzieci

   Wieże z klocków i miecze z patyków, czyli co o etapie rozwoju dziecka mówią jego zabawy?

    W niemowlęctwie i wieku przedszkolnym bardzo intensywnie zmienia się i rozwija sposób bawienia się oraz wchodzenia w interakcje z rówieśnikami. Obserwowanie dziecięcych zabaw może dostarczyć wielu cennych informacji na temat momentu rozwojowego, w którym dziecko się znajduje.

    Czytaj...