Zielone światła, ale…

 

Tak sytuacja jest niemożliwa do osiągnięcia ( chodzi o te wszystkie zielone światła). Należy "poukładać " pewne sprawy w swoim życiu, zrobić odpowiedni plan, określić cele i zacząć działać – NATYCHMIAST!

 

Bardzo często pewne sprawy odkładamy na tzw. "jutro", jednak to "jutro" u większości osób nie nadchodzi. Należy działać natychmiast.

 

Jeśli chodzi o sferę związaną z zarabianiem pieniędzy – to bardzo wielu osobom wydaje się, że należy bardzo ciężko pracować i trzeba poświęcać bardzo dużą ilość czasu na zycie zawodowe.
Nie jest to do końca prawdą. Owszem trzeba na początku pracować długo i zapewne jest to dla każdego człowieka ciężki wysiłek zarówno fizyczny jak i psychiczny.
Najważniejsze jednak w tym względzie jest to, aby PRACOWAĆ MĄDRZE. Niestety sama ilość pracy nie jest wystarczająca.
Musisz robić coś, co może przynosić Ci wymierne korzyści.
W tym momencie może sobie myślisz: " no, ale co ja takiego mógłbym robić? Przecież nie mam żadnej zaoszczędzonej gotówki, a przecież bez tego się nie da". Jeśli tak pomyślałeś – to zastanów się jeszcze raz nad wykorzystywaniem swojego czasu.
Zapewniam cię, że jeśli będziesz świadomy tego jak wykorzystujesz swój czas – to będziesz również w stanie rozpocząć zarabianie dodatkowych pieniędzy – nawet wtedy, gdy teraz jesteś bez grosza. Zapewniam Cię, że są na to naprawdę skuteczne i uczciwe sposoby. Wiele osób już z tego korzysta.

 

Człowiek powinien robić w życiu to co lubi robić. Bardzo często jest jednak tak, że ludzie wykonują pewne czynności tylko dlatego, że muszą je wykonywać, bo przecież muszą zarobić na swoje rachunki.
Osobiście pracowałem już w kilku zakładach / firmach i zaobserwowałem pewne zjawisko.
Jest to sytuacja, która bardzo mnie dziwi, ponieważ większość osób zachowuje się w ten sam sposób. Mniej więcej wygląda to tak: rozpoczyna się nowy tydzień pracy – wszyscy przychodzą do firmy i co się dzieje?

 

… rozpoczyna się „wsteczne” odliczanie czasu – jaki pozostał do następnego weekendu.
Czy jest to normalna sytuacja?
Jak myślisz – do czego może doprowadzić takie postępowanie?
Co stanie się z taką osobą po 5,10, 15 latach takiej pracy?
Zastanów się – czy przypadkiem to samo nie dzieje się z Tobą?
Zapytaj swoich znajomych, którzy już od jakiegoś czasu pracują czy znają podobny problem?
Możesz być pewny jednego. Jeżeli masz podobne odczucia w swojej pracy – to po prostu nie możesz dłużej czekać aż coś „samo” ulegnie zmianie.
MUSISZ działać i zmienić swoje położenie

 

Oczekiwanie na korzystne warunki, na lepszą propozycję z zewnątrz – jeszcze bardziej może pogłębić Twój problem.
Człowiek nie może robić czegoś wbrew sobie, wbrew swoim oczekiwaniom. Musisz robić w życiu to – co naprawdę lubisz, to co sprawia CI przyjemność.
I właśnie w sferze pracy zawodowej jest to szczególnie ważne.
Dlaczego? Odpowiedź jest prosta.
Średnio: 8 godzin śpimy, 8 godzin pracujemy, 8 godzin – robimy z czasem to na co mamy ochotę. Dlatego te osiem godzin w pracy – są tak ważne dla Ciebie. Musisz tam chodzić z przyjemnością.
Osoby, które nie lubią swojej pracy nawet jeśli dobrze zarabiają – okłamują samych siebie.

 

Ci ludzie żyją w pewnym strachu. Na pierwszy rzut oka pewnie tego nie okazują, ale jeśli się ich zapytamy: Przez jaki czas mogą spokojnie funkcjonować w sytuacji gdyby dziś stracili swoją posadę – to pojawia się mały problem. Ludzie po prostu nieraz wiele rzeczy robią z przyzwyczajenia. Pracują w różnych firmach tylko dlatego, że jest im wygodnie. Nie chcą nic zmieniać, ALE to już jest ich problem. Z drugiej jednak strony przez cały czas narzekają na swoją pracę. Narzekają na współpracowników, krytykują szefów.
TY zapewne chcesz dokonać pewnych, znaczących zmian w swoim życiu i już w zasadzie rozpocząłeś ten proces.
W Twoim życiu wiele się zmieni. Zapewniam Cię też, że jeśli tylko pewne sprawy będą dla Ciebie "nieczytelne" – to możesz się ze mną skontaktować, a na pewno rozwieję Twoje wątpliwości.

 

Pokażę Ci w jaki sposób zdobyć pieniądze, abyś mógł robić w życiu to co lubisz.

 

Autor: Ireneusz Tomczyk x+
www.megabiznes.pl

Dużo wartościowych informacji znajdziesz w e-booku Pt. „Tylko Ty decydujesz o swojej finansowej przyszłości”.
Możesz go otrzymać BEZPŁATNIE po zaprenumerowaniu e-zina „Działaj i zarabiaj” z serwisu www.megabiznes.pl
 

 

podobne wpisy

(fem)ciekawostki

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją, gdzie ruchome chodniki dowożą ludzi do pracy. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni, gdzie najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego […]

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak zamówić kuriera DPD?

Zamawianie kuriera to przydatne usługi, jakie dadzą nam komfort. Korzystanie z przesyłek i zakupów online w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularne, dlatego coraz chętniej sięgamy po usługi kurierskie. Na uwagę zasługuje kurier DPD, jakiego łatwo zamówimy do domu.Czym cechuje się taka usługa? Jakie zalety ma DPD zamówienie kuriera? Kiedy skorzystać z takiej opcji?

Czytaj...
(fem)ciekawostki

Jak wykorzystać syrop klonowy w kuchni?

Jedyny w swoim rodzaju smak. Taki jest właśnie syrop klonowy. Jego smaku nie da się pomylić z żadnym innym. Oprócz walorów kulinarnych jest on również zdrowy, ponieważ dostarcza organizmowi wiele witamin i minerałów. Tak więc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Najbardziej popularny jest na nowym kontynencie, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wywodzi się jeszcze […]

Czytaj...