Sposoby na odchudzanie brzucha: i ty możesz mieć płaski brzuch!

Niestety, z brzuchem nie jest łatwo. Dla kobiet, wypracowanie silnych mięśni brzucha jest trudne i wymaga regularnych treningów, ale przecież nie każda z nas musi mieć kaloryfer jak mistrzyni sportu! Wystarczy, żeby  brzuszek był płaski, talia zarysowana, a mięśnie delikatnie wyrzeźbione. 

Jednak kobiecość może też działać na twoją korzyść!

Kobiece hormony  wpływają między innymi na umiejscowienie na naszym ciele tkanki  tłuszczowej. Dzięki nim tłuszcz gromadzi się u nas przede wszystkim w  okolicach bioder, pośladków i ud oraz piersi. Kobieta o wysokim poziomie  żeńskich hormonów, nawet jeśli jest pełniejszych kształtów, ma szerokie  biodra, duże piersi, ale też wąską, wciętą talię. To tak zwany kształt klepsydry.

Niestety, aby mieć naprawdę ładny brzuch nie wystarczy liczyć na naturę. Trzeba ćwiczyć.


Kilka głównych zasad treningu na płaski brzuch

Ćwicz mięśnie brzucha nie częściej niż co drugi dzień – mięśnie potrzebują odpoczynku, żeby się zregenerować. Wykonuj ćwiczenia na wszystkie mięśnie brzucha i dbaj  o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Tak zwane brzuszki, nieprawidłowo  wykonane obciążają szyjny odcinek kręgosłupa. Dodatkowo są  nieskuteczne.

Pamiętaj też o ćwiczeniu mięśni grzbietu. Tylko równowaga w rozwoju tych partii mięśni zapewni ci harmonijną sylwetkę.

Ćwiczenia uzupełnij treningami aerobowymi: bieganiem, zajęciami fitness,  treningiem na stepperze czy nawet kursem tańca. Liczy się każdy ruch,  który pomaga spalić tłuszcz. Aeroby są szczególnie ważne,  jeśli masz nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu. Dopiero kiedy się jej  pozbędziesz, będą widoczne wyćwiczone mięśnie.

Bądź wytrwała. Efekty zobaczysz po kilku tygodniach.

Jeśli chcesz wzmocnić efekty ćwiczeń, zastosuj dietę na płaski brzuch

W odchudzaniu brzucha bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Wygląd tej okolicy ciała zależy nie tylko od grubości warstwy tkanki  tłuszczowej, ale też od tego, czy nie masz wzdęć. Wyeliminuj wiec z  jadłospisu wszystkie produkty, które mogą powodować wzdęcia. Są to głównie napoje gazowane oraz rośliny strączkowe.

Obserwuj swój organizm, bo  wzdęcia są często indywidualna reakcją na określonego typu jedzenie.  Zadbaj też o to, by pić dużo wody, bo to ułatwia oczyszczanie organizmu i  poprawia trawienie. nie pij jednak wody gazowanej. Unikaj także  gotowych potraw, bo jest w nich powodująca wzdęcia soda.

Suplementy diety na odchudzanie brzucha

Większość tabletek na odchudzanie po prostu pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Jakie suplementy diety wybrać, by działały konkretnie na  okolice brzucha? Świetnie sprawdzą się spalacze tłuszczu i suplementy powstrzymujące łaknienie.

Jeśli wprowadzisz w życie kilka z tych rad, w ciągu miesiąca – dwóch przekonasz się, że i ty możesz mieć brzuch idealny!

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...