12 najważniejszych upominków

      1. Pierwszy to upominek czasu. Po prostu bycie z kimś może być dla tej osoby wspaniałym prezentem.

      2. Drugi upominek to dobry przykład. Większość ludzi uczy się najszybciej obserwując innych. Spraw by ci, którzy się wzorują na tobie, uczyli się tylko tego co im w życiu najbardziej sprzyja.

      4. Trzeci upominek to akceptacja. Jeśli kogoś akceptujesz takim jaki jest, sprawiasz tej osobie ogromna radość. I może cię zdziwić jak szybko ten ktoś zacznie się zmieniać na korzyść właśnie pod wpływem akceptacji!

      5. Czwarty prezent jest idealny dla tych, którzy są ogromnie zabiegani, zajęci i od których stale ktoś coś wymaga. Daj takiej osobie poczucie "miejsca" — więcej czasu dla siebie. Nie pospieszaj, nie wymagaj, nie przypominaj… Bądź dla nich ich oazą spokoju.

      5. Piąty upominek to dopatrywanie się w ludziach tylko ich najlepszych cech. Jak możesz znaleźć coś najlepszego w kimś bliskim, w którym trudno to "najlepsze" znaleźć? Psychologia nam podpowiada, ze widzimy na ogół to czego się spodziewamy….

      6. Szósty prezent to poczucie wartości. Oszczędź innym swojego krytycyzmu, który innych obezwładnia, onieśmiela i demotywuje. Ten upominek jest szczególnie mile widziany.

      7. Siódmy upominek to zerwanie ze złym nawykiem. Na przykład rzuć palenie dla kogoś kogo kochasz. Albo przestań … no właśnie… co, by tę osobę naprawdę ucieszyło?

      8. Ósmy prezent to odsłonięcie się, pokazanie prawdziwego siebie. Stała powściągliwość i utrzymywanie "na więzi" swoich uczuć – nadziei, obaw i wątpliwości – pozbawia innych przyjemności poznania ciebie.

      9. Dziewiąty upominek: pomóż komuś nauczyć się coś nowego. Szczególnie jeśli to jest coś naprawdę warte nauczenia. Taki upominek to prawdziwa inwestycja w przyszły sukces!

      10. Dziesiąty prezent to prawdziwe słuchanie. Niewiele osób to potrafi — dlatego wszyscy są za to wdzięczni. Warto więc się uczyć aktywnego słuchania nauczyć. Zacznij tu…

      11. Jedenasty prezent to po prostu radość. Jest tak ogromnie ważne, by znajdować przyjemność w zwykłych codziennych wydarzeniach, a jednak większość ludzi tego nie umie. Pomóż więc tym, którzy są ci bliscy dojrzeć piękno życia.

      12. Wreszcie dwunasty upominek. Pozwól innym by cię obdarzali. Kiedy przyjmujemy prezenty z niekłamaną wdzięcznością, w taki sposób by darującym sprawić przyjemność z samego dawania, obdarzamy ich sami najważniejszym prezentem!

Na podstawie książki Daniela Sugarmana "Priceless Gifts: How to Give the Best to Those You Love"

Wanda Łoskot mieszka na stale w USA, gdzie jest doradcą do spraw rozwoju biznesu. Odwiedź jej strony internetowe AkademiaSukcesu.com i SukcesTwojejFirmy , gdzie znajdziesz więcej podobnych artykułów – możesz się tam nawet zapisać na bezpłatny Kurs Planowania Życia!

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...