4 światowe marki kosmetyków organicznych, które warto poznać

0

Większa świadomość co do składu i działania kosmetyków coraz częściej skłania nas do sięgania po produkty naturalne. Nie wszystkie jednak specyfiki reklamowane jako “ekologiczne” czy “organiczne” w rzeczywistości takie są. O tym, czy dany kosmetyk można zaliczyć do grona organicznych decydują restrykcyjne wytyczne instytucji certyfikujących. 

Dlatego przed wyborem preparatu warto sprawdzić, czy jest on opatrzony certyfikatem. Prezentowane poniżej marki kosmetyków, to znane na rynku światowym i bezpieczne linie preparatów, które mają na swoim koncie szereg certyfikatów potwierdzających ich naturalność i organiczne pochodzenie.

kosmetyki-organiczne-ekobiety

Born to Bio

To linia produktów do pielęgnacji ciała stworzona przez francuskiego producenta Planète Bleue, który wytwarza kosmetyki organiczne w oparciu o najłagodniejsze i najbardziej skuteczne składniki pochodzenia naturalnego. Produkty sygnowane marką Born to Bio są oznaczone certyfikatem Cosmebio/ECOCERT, który poświadcza zgodność produktów z rygorystycznymi wymogami co do kosmetyków ekologicznych.

Skład ekologicznych kosmetyków Born to Bio jest w 100 procentach naturalny, nie ma w nich sztucznych zapachów i barwników, ponadto są one wolne od konserwantów i składników modyfikowanych genetycznie (GMO). Producent nie testuje swoich wyrobów na zwierzętach. Łagodny skład produktów do pielęgnacji ciała sprawia, że kosmetyki tej marki można stosować również w przypadku wrażliwej dziecięcej skóry.

Aubrey Organics

Marka z ponad 40-letnią tradycją, która dostarcza swoim klientom produkty w pełni naturalne. Preparaty sygnowane logo Aubrey Organics bowiem to kosmetyki organiczne tworzone na bazie wysokojakościowych składników ziołowych, naturalnych ekstraktów roślinnych, witamin oraz minerałów. Przeznaczone do pielęgnacji skóry i włosów, wzmacniają ich strukturę i poprawiają wygląd.

Produkty marki zdobyły wiele prestiżowych certyfikatów, poświadczających ich organiczność: QAI – Quality Assurance International, USDA Organic Certification, NSF/ANSI 305 Seal, BDIH – Certified Natural Cosmetics, Natural Products Association Seal oraz Leaping Bunny – Cruelty-Free. W składzie tych preparatów nie znajdziesz parabenów, konserwantów ani sztucznych aromatów i barwników, dzięki temu nie tylko są łagodne i bezpieczne dla skóry, ale również przyjazne środowisku, ponieważ są wolne od syntetycznych chemikaliów ropopochodnych, które zatruwają naturalne otoczenie. Co więcej, kosmetyki Aubrey Organics są pakowane w specjalne butelki z biodegradowalnego plastiku.

Essential Care

To seria preparatów organicznych, dedykowanych szczególnie najmłodszym – dzieciom i niemowlętom, choć oferuje również produkty do pielęgnacji dla dorosłych. Marka Essential Care istnieje na rynku od przeszło 30 lat, została stworzona w odpowiedzi na potrzeby skóry alergicznej i skłonnej do podrażnień. Wyjątkowo wrażliwa skóra niemowląt wymaga specjalnego, łagodnego traktowania, dlatego marka Essential Care dba o taki dobór składników, aby tworzyły one w pełni bezpieczne i łagodne dla skóry kosmetyki. Wśród nich można znaleźć jedynie organiczne zioła, oleje roślinne oraz składniki naturalne o aktywnym działaniu. Organiczne komponenty minimalizują wystąpienie podrażnień naskórka oraz chronią przed uszkodzeniem jego warstwę hydrolipidową.

Absolute Organic

Jest to marka kosmetyków produkowanych przez izraelską firmę B.4.U.. W tym rodzinnym przedsiębiorstwie od 1999 roku powstają kosmetyki organiczne, które bazują na składnikach naturalnych. Procentowy udział komponentów organicznych w produktach tej marki zawiera się w przedziale od 60-90%, a więc z nadwyżką mieści się w normach ECOCERT, certyfikatu, który potwierdza organiczność kosmetyków. Wśród specyfików Absolute Organic dominują preparaty pielęgnacyjnych do twarzy: od płynów czyszczących, aż po kremy, dostosowane do typu cery.

Dzisiejsza dostępność kosmetyków stworzonych na bazie naturalnych składników jest coraz większa, dlatego tym łatwiej jest włączyć w poczet preparatów pielęgnacyjnych produkty organiczne. Warto zatem sięgnąć nie tylko po rodzime marki, ale też sprawdzić, jaką jakość oferują zagraniczni producenci, nierzadko z wieloletnim doświadczeniem i tradycjami w wytwarzaniu tego typu produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here