Wygoda noszewnia szkieł kontatkowych

0

Soczewki kontaktowe dla wielu osób z wadami wzroku stanowią niezwykle wygodną alternatywę. Wystarczy je założyć rano, a wieczorem zdjąć, aby zapomnieć o niewygodach związanych z korektą wzroku. Nic zatem dziwnego, że po szkła kontaktowe coraz chętniej sięgają nowi użytkownicy.

girl-1272781_1280

Soczewki kontaktowe także na różne wady wzroku

Przy wyborze soczewek kontaktowych wskazuje się wadę wzroku na każde oko. Coraz częściej producenci oferują również specjalne soczewki kontaktowe, przeznaczone do noszenia przez astygmatyków, którzy do niedawna byli skazani jedynie na klasyczne szkła okularowe, wykonywane najczęściej na zamówienie.

Soczewki są wygodne w noszeniu. Wykonane ze specjalnie uwodnionych materiałów dodatkowo przepuszczają tlen, przez co oko mniej się męczy. Przy dobrze dobranych soczewkach nawet po wielu godzinach pracy przed monitorem komputera, oko nie męczy się. Wielu producentów soczewek zapewnia, że ich produkty nie tracą na swojej sile także wtedy, gdy pojawia się potrzeba sięgania po krople nawilżające do oczu. Soczewki kontaktowe zachowują swoje właściwości korygujące wzrok i nie niszczą się od kontaktu z płynem nawilżającym.

Obecnie szkła kontaktowe produkowane są w różnych wersjach. Można nabyć soczewki jednodniowe, które są gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania, a na koniec dnia po prostu się je wyrzuca. Można także kupić soczewki tygodniowe czy miesięczne o wydłużonej skuteczności, które nosi się przez wskazany przez producenta okres. Takie soczewki należy na koniec dnia wyjąć, przemyć w specjalnym płynie, a następnie przechowywać w specjalnym pojemniku.

O wyborze soczewek decyduje wygoda

Niektóre sporty i zawody nie pozwalają na noszenie opraw okularowych ze względu na niebezpieczeństwo ich stłuczenia czy niewygodę (np. przy sportach, w których wskazane jest noszenie specjalnych gogli sprawdzą się jedynie soczewki kontaktowe). Noszenie opraw okularowych nie jest również wskazane przy noszeniu kasków ochronnych, zarówno używanych do pracy, jak i do jazdy na motorze. Kaski są specjalnie profilowane i dopasowywane do głowy, zatem założenie dodatkowo opraw okularowych może z jednej strony powodować dyskomfort w czasie noszenia kasku, a z drugiej – naraża noszącego na ryzyko zniszczenia szkieł.

Soczewki kontaktowe przy zachowaniu zalecanych zasad, związanych z ich zdejmowaniem i przechowywaniem, są higienicznym, bezpiecznym dla oka sposobem na poprawę widzenia nawet przy dużych wadach wzroku. Dostępne są również soczewki kolorowe, które pozwalają na zmianę koloru tęczówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here