Antykoncepcja dla kobiety, nie odwrotnie!

Dlaczego powstały plastry?
Plastry EVRA powstały z myślą o współczesnej kobiecie i wysokim zabezpieczeniu jej przed nieplanowaną ciążą. Równie ważne było ułatwienie życia.

Metoda ta powstała w odpowiedzi na obowiązujące trendy, nakazujące nauce szukać rozwiązań, które podporządkowałyby antykoncepcję kobiecie. To podejście odmienne, niż w przypadku antykoncepcji doustnej, wyznacza zarazem bardzo pozytywny kierunek myślenia w medycynie.

Kobietom funkcjonującym w realiach dzisiejszego życia, przy jego tempie trudno jest stosować antykoncepcję, a już praktykowanie metod naturalnych staje się właściwie niemożliwe. Tzw. metody naturalne wymagają żelaznej dyscypliny, skrupulatności i ustabilizowanego trybu życia, a i tak ich skuteczność nie jest za wysoka. Bardzo efektywna jest za to antykoncepcja hormonalna w postaci pigułek, jednak i ona wymaga nadzwyczajnej regularności. Kobiecie jest coraz trudniej pamiętać o codziennym obowiązku zażywania tabletki. A im mniej systematycznie pigułka jest stosowana, tym ma niższą skuteczność. Rzecz jasna w podróży, delegacji, albo podczas pracy na zmiany trudno o regularne jej przyjmowanie. Nawet zmieniając torebkę łatwo zapomnieć o przełożeniu pigułek do nowej. Jak przy takim trybie życia znaleźć skuteczny sposób na niezapominanie najpierw o zabraniu pigułki ze sobą, a potem o jej przyjęciu?

Janssen-Cilag przeanalizował tryb życia współczesnej kobiety i do niego właśnie dostosował nową metodę antykoncepcji. W ten sposób powstały plastry EVRA, które spełniają dwa kryteria najważniejsze dla zainteresowanych dają maksymalnie możliwe zabezpieczenie są wygodne, bo uwalniają od codziennego stresu związanego z zapominaniem.

Metoda ta przenosi rozumienie antykoncepcji na nowy, wyższy poziom. Tym samym przestaje być ona okolicznością, której kobieta musi bezwzględnie podporządkować swój tryb życia. Staje się za to przydatnym narzędziem używanym niemal machinalnie.

Kobiety stosujące plastry nie wyobrażają już sobie sięgnięcia po inne metody. Chyba, że w jeszcze wyższym stopniu brałyby one pod uwagę ich wygodę, dając jednocześnie gwarancję wysokiej skuteczności. "antykoncepcja dla kobiety, nie odwrotnie" – informacja prasowa  marzec 2006

EVRA – jak działa?
Evra to cienki, beżowy, elastyczny plaster w kształcie kwadratu o wymiarach 45 mm na 45 mm. Naklejony na skórę (przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) uwalnia hormony, które dostają się bezpośrednio do krwioobiegu i zapobiegają zajściu w ciążę. Evra zawiera dwa rodzaje substancji hormonalnych: estrogen (etynostradiol) oraz progestagen (norelgestromin). Zapobiegają one owulacji, tzn. komórka jajowa nie jest uwalniana z jajnika, a tym samym nie może zostać zapłodniona.

EVRA – skuteczność!
Antykoncepcja hormonalna w postaci plastra czy pigułki jest wysoce skuteczna w zapobieganiu ciąży. W przypadku każdej metody antykoncepcji  jej skuteczność obniża się jedynie wraz z liczbą popełnianych błędów w jej stosowaniu. Najczęstszym błędem, który popełniają kobiety, jest nieregularne zażywanie pigułek. Okazuje się, że jedna na pięć kobiet stosujących doustną antykoncepcję przynajmniej dwa razy w miesiącu zapomina o połknięciu tabletki. Według badań  przeprowadzonych przez Instytut Badawczy TNS OBOP aż 1/3 kobiet obawia się, że zapomni zażyć pigułkę, a 12 % boi się popełnić błąd w jej stosowaniu.
Dlatego stworzyliśmy Evrę.

Stosowanie plastra znacznie minimalizuje ryzyko zapomnienia o antykoncepcji. Teraz trzeba pamiętać o niej jedynie raz na tydzień, a nie jak dotąd – każdego dnia.

Innym częstym problemem, który obniża skuteczność antykoncepcyjną doustnych metod hormonalnych, są wymioty lub biegunka. W przypadku metody transdermalnej to ryzyko nie występuje, ponieważ Evra omija układ pokarmowy.

EVRA – jak ją stosować?
Miejsce stosowania:
Preparat Evra można przyklejać w czterech dowolnie wybranych miejscach: na pośladku, na łopatce, na ramieniu lub na podbrzuszu. Nie trzeba zmieniać miejsca, w którym przykleja się kolejny plaster. Jednak, aby uniknąć ewentualnych podrażnień skóry, nie należy przyklejać plastrów zbyt długo dokładnie w tym samym miejscu. Plastrów nie wolno w żadnym wypadku przyklejać na piersiach.

Zasada stosowania w cyklu miesięcznym:
Pierwszy plaster przylepia się w pierwszym dniu cyklu (czyli pierwszym dniu miesiączki), kolejne w odstępie siedmiu dni – tj. drugi w ósmym, a trzeci w piętnastym dniu cyklu. Czwarty tydzień to tydzień bez plastra. W tym czasie powinna wystąpić miesiączka. Po upływie czwartego tygodnia należy rozpocząć kolejny, trzytygodniowy cykl stosowania preparatu Evra. Łatwo zapamiętać, że cykl naklejania powtarza się co tydzień, np. pierwszy plaster naklejamy w poniedziałek, odklejamy go w poniedziałek tydzień później i naklejamy drugi plaster. W kolejny poniedziałek odklejamy drugi plaster i naklejamy trzeci plaster. Następnie w czwarty poniedziałek zdejmujemy trzeci plaster i mamy 7 dni przerwy.

Opakowanie zawiera trzy identyczne plastry, więc kolejność naklejania plastrów nie ma znaczenia. Zawsze należy stosować tylko jeden plaster Evra – tzn. zdjąć zużyty plaster przed przyklejeniem nowego. Nowy plaster powinien być naklejony bezpośrednio po zdjęciu poprzedniego.

EVRA komfort stosowania
Plastry Evra są wygodne w stosowaniu. Tak samo łatwo się je nakłada, jak zdejmuje. Naklejenie plastra zajmuje kilka sekund. Aby go zdjąć, wystarczy po prostu odkleić płatek plastra, unosząc jeden z dowolnych rogów.

Polki już od dwóch lat stosują plastry Evra i stale poszerza się to grono. Kobiety mogą zdecydować, czy nakładać plaster w miejscu widocznym czy w miejscach intymnych. Jednak wydaje się, że Polki nie wstydzą się widocznej antykoncepcji. Co więcej, zdaniem wielu kobiet są przez to postrzegane jako silne, świadome swojej kobiecości i atrakcyjne dla mężczyzn. Więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć niebawem – po otrzymaniu ogólnopolskich wyników badań prowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC. Dowiemy się wówczas, co myślą mężczyźni o widocznej antykoncepcji.

Stosowanie plastra Evra nie wymaga zmian w stylu życia kobiety. Evra doskonale przylega do ciała i jest wysoce odporna na odklejanie. Bez znaczenia są tutaj czynniki zewnętrzne typu wilgoć, wysoka temperatura, etc. Nie trzeba ograniczać kąpieli, basenu czy wysiłku fizycznego, ani też spacerów w deszczu.

W dodatku wystarczy zmieniać plaster raz w tygodniu, czyli 3 razy w miesiącu. Teraz żaden, nawet najnowocześniejszy sposób przypominania o zażyciu pigułki nie będzie już potrzebny. Plastry uwalniają kobiety od codziennej konieczności pamiętania.

EVRA – Cena produktu
Produkt jest pełnopłatny, dlatego nie ma ceny sugerowanej. W różnych aptekach cena ta waha się w granicach 49 zł a 60zł, można przyjąć, że średnia cena produktu to ok. 55 zł.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...