W co bawić się z 5-cio latkiem?

0

Kiedy na zewnątrz szaro i zimno, dzieci nudzą się i marudzą, szukając nowych rozrywek. Warto im w tym pomóc. Mniejsze dzieci z pewnością zadowolą się najprostszymi zabawkami, ale już dzieci 5, 6-letnie są bardziej wymagające. W co można pobawić się z latoroślą?

Rozbudzaj wyobraźnię 

Przede wszystkim, by efektywnie spędzać czas z maluchem, trzeba uświadomić sobie, że wyobraźnia dziecka jest znacznie bardziej rozwinięta niż nasza. Dorośli ograniczają swoją wyobraźnię, dzieci natomiast potrafią tchnąć życie w zwykłego pluszaka, zbudować domki drewniane z zapałek czy wybudować prawdziwy zamek z drewnianych klocków. Warto postarać się o to, by czas spędzony z dzieckiem był czasem, który wpłynie na malucha stymulująco. Dzisiaj na rynku dostępnych jest całe mnóstwo zabawek rozwijających kreatywność dziecka już od najmłodszych lat. Inwencja twórcza dziecka do prawidłowego rozwoju potrzebuje stymulacji. Zadaniem rodzica czy opiekuna jest rozbudzanie wyobraźni i kreatywności malucha.

pexels-photo-128893

Zabawki kreatywne

Kreatywne zabawki, które dzisiaj we wszystkich kolorach tęczy dostępne są w sklepach, nie tylko zapewniają maluchom wiele godzin wspaniałej rozrywki, działają też edukacyjnie. Stymulują rozwój dziecka, rozwijają jego umiejętności i zdolności, a do tego pozwalają na wczesne wykrycie predyspozycji i talentów, które warto rozwijać od najmłodszych lat. Zabawki kreatywne są dostosowane do konkretnego wieku dziecka, do poziomu jego rozwoju. Wspierają jego wzrost, rozwijają percepcję i pozwalają na wykorzystanie naturalnej wyobraźni malucha.

Więcej ruchu!

Naturalną czynnością dziecka jest ruch. Maluchy nie zainteresują się raczej statyczną zabawą, która będzie od nich wymagać kilkugodzinnego siedzenia w jednym miejscu. Chętnie jednak zajmą się zabawą, która będzie wymagała od nich choć minimalnego ruchu i aktywności. Wyjątkiem są tutaj zabawy plastyczne. Dzieci chętnie dają upust swojej kreatywności właśnie poprzez sztukę. Sztuka jest doskonałym sposobem na usprawnienie rozwoju dziecka, warto więc sięgać po zabawę z plastyką czy z muzyką, zwłaszcza w zimne, jesienne dni, kiedy zabawa na zewnątrz skończyłaby się co najmniej wielkim katarem.

Nauka obowiązków

Dzieci są niezwykle wymagające, jeśli chodzi o zagospodarowanie wolnego czasu. Warto od najmłodszych lat uczyć ich efektywnego jego spędzania. Można tez włączać ich w codzienne obowiązki, oczywiście na miarę ich możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pięciolatek poukładał łyżeczki na stole przed deserem. Oprócz tego, że nauczy się obowiązkowości, to będzie traktował to jako świetną i „dorosłą” zabawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here