Cebula wzmacnia organizm

 

Cebula bogata jest w witaminy, zwłaszcza C i z grupy B, sole mineralne, a także śluz, pektyny, związki siarkowe.

 

Jak działa?

 

* bakteriobójczo
 

* przeciwzapalnie
 

* zwiększa wytwarzanie sluzu, dlatego też stosowana jest przy nieżytach górnych dróg oddechowych

 

* obniża ciśnienie
 

* wzmacnia organizm
 

* łagodzi nieżyt jelit

 
Jak stosować?
zewnętrznie – okłady z gotowanej lub pieczonej cebuli stosuje się w leczeniu odcisków, oparzeń lub wrzodów, ze świerzej zaś, startej na miazgę, przy reumatyźmie;

 

wewnętrznie – używa sie syropu przygotowanego z tego warzywa (dodaje się cukier albo miód) przy kaszlu, zapeleniu oskrzeli i kokluszu.

 

Sposób na nalewkę z cebuli
Maceruj przez 10 dni ok. 300 g świeżej cebuli w białym winie. Popijaj przy posiłku  5 – 10 g nalewki z dodatkiem wody osłodzonej. Działa wzmacniająco i łagodzi nieżyt jelit.

 

Źródło: Informacja Prasowa
Artykuł pochodzi ze strony: http://www.erodzina.com.pl/index.php?id=38,1590,0,0,1,0 

 

 

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...