Cebula wzmacnia organizm

 

Cebula bogata jest w witaminy, zwłaszcza C i z grupy B, sole mineralne, a także śluz, pektyny, związki siarkowe.

 

Jak działa?

 

* bakteriobójczo
 

* przeciwzapalnie
 

* zwiększa wytwarzanie sluzu, dlatego też stosowana jest przy nieżytach górnych dróg oddechowych

 

* obniża ciśnienie
 

* wzmacnia organizm
 

* łagodzi nieżyt jelit

 
Jak stosować?
zewnętrznie – okłady z gotowanej lub pieczonej cebuli stosuje się w leczeniu odcisków, oparzeń lub wrzodów, ze świerzej zaś, startej na miazgę, przy reumatyźmie;

 

wewnętrznie – używa sie syropu przygotowanego z tego warzywa (dodaje się cukier albo miód) przy kaszlu, zapeleniu oskrzeli i kokluszu.

 

Sposób na nalewkę z cebuli
Maceruj przez 10 dni ok. 300 g świeżej cebuli w białym winie. Popijaj przy posiłku  5 – 10 g nalewki z dodatkiem wody osłodzonej. Działa wzmacniająco i łagodzi nieżyt jelit.

 

Źródło: Informacja Prasowa
Artykuł pochodzi ze strony: http://www.erodzina.com.pl/index.php?id=38,1590,0,0,1,0 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

  Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

   Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   JAK PRAWIDŁOWO MYĆ RĘCE?

    Badania wskazują, że ponad 90 proc. Polaków myje ręce źle: za rzadko, niedokładnie, za krótko (przeważnie około 5 sekund), bez użycia właściwych środków higienicznych. Tymczasem wystarczy 30 sekund i odrobina skrupulatności, żeby pozbyć się z dłoni bakterii i drobnoustrojów. Tak, to nie mit! 30 sekund może wpłynąć na Twoje zdrowie! Warto wyrobić sobie ten nawyk […]

    Czytaj...