Cebula wzmacnia organizm

 

Cebula bogata jest w witaminy, zwłaszcza C i z grupy B, sole mineralne, a także śluz, pektyny, związki siarkowe.

 

Jak działa?

 

* bakteriobójczo
 

* przeciwzapalnie
 

* zwiększa wytwarzanie sluzu, dlatego też stosowana jest przy nieżytach górnych dróg oddechowych

 

* obniża ciśnienie
 

* wzmacnia organizm
 

* łagodzi nieżyt jelit

 
Jak stosować?
zewnętrznie – okłady z gotowanej lub pieczonej cebuli stosuje się w leczeniu odcisków, oparzeń lub wrzodów, ze świerzej zaś, startej na miazgę, przy reumatyźmie;

 

wewnętrznie – używa sie syropu przygotowanego z tego warzywa (dodaje się cukier albo miód) przy kaszlu, zapeleniu oskrzeli i kokluszu.

 

Sposób na nalewkę z cebuli
Maceruj przez 10 dni ok. 300 g świeżej cebuli w białym winie. Popijaj przy posiłku  5 – 10 g nalewki z dodatkiem wody osłodzonej. Działa wzmacniająco i łagodzi nieżyt jelit.

 

Źródło: Informacja Prasowa
Artykuł pochodzi ze strony: http://www.erodzina.com.pl/index.php?id=38,1590,0,0,1,0 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

  DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług. To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

  Czytaj...
  (fem)zdrowie

  Tarczyca i jod

   Spójrzmy na całą listę objawów: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, problemy z koncentracją i pamięcią, stany depresyjne, łatwe marznięcie, suchość skóry, łamliwe włosy, nieregularne miesiączkowanie… Czy nie brzmi to znajomo? Przyczyna może być jedna: niedoczynność tarczycy.

   Czytaj...
   (fem)zdrowie

   Sesja zimowa – to nie musi być trudne!

    Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!

    Czytaj...