Ekspert od pielęgnacji ciała: peeling

Piękna, zdrowa i pełna blasku skóra to zdecydowany atut każdej z nas. Kluczem do zachowania młodości, jędrności i gładkości skóry jest peeling. Kosmetyk ten potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Odpowiednio dobrany z powodzeniem zastępuje zabiegi wykonywane w salonie kosmetycznym i tym samym pozwala na spore oszczędności w domowym budżecie. Dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i obumarłego naskórka, skutecznie ją wygładza i pobudza do regeneracji. Regularnie stosowany sprawia, że skóra staje się przyjemnie gładka, lepiej ukrwiona i pełna blasku. Jakie jeszcze korzyści może dać nam peeling, a także po jakie peelingi sięgać? O tym w dzisiejszym artykule.

Co daje peeling?

To, że peeling usuwa zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka, to już wiemy. Wiemy także, że peelingi pozwalają na wygładzenie skóry i tym samym czynią ją przyjemnie miękką i delikatną. Świetnie sprawdzają się też w sezonie letnim, zwłaszcza jeśli lubimy nakładać na skórę preparaty opalające. To właśnie peeling sprawia, że aplikowane na skórę samoopalacze i bronzery nie pozostawiają żadnych zacieków, smug i plam, dzięki czemu opalenizna jest równomierna, pięknie się prezentuje i co najważniejsze – dłużej utrzymuje.

Ale peelingi to nie tylko oczyszczanie i wygładzanie. Kosmetyki te odświeżają zmęczoną skórę i rozwiązują wszelkie jej problemy. Wygładzają zmarszczki i odblokowują ujścia gruczołów łojowych, tym samym zapobiegając powstawaniu zaskórników. Usuwają również nadmiar sebum, dzięki czemu skóra staje się bardziej matowa i nie wykazuje dużych tendencji do błyszczenia się. Usuwają przebarwienia i poprawiają stan skóry suchej. Rozwiązują nawet problemy z trądzikiem, zwłaszcza tym występującym na plecach i dekolcie. Peelingi pobudzają również skórę do wytwarzania nowych komórek, dzięki czemu ta szybciej się regeneruje. Peeling wpływa też na koloryt skóry – przywraca jej zdrowy i promienny wygląd. Dużym atutem tego typu kosmetyków jest to, że zwiększają wchłanianie, a przede wszystkim przyswajanie preparatów pielęgnacyjnych o działaniu odżywczym i nawilżającym.

pielegnacja-ciala

Zawsze z umiarem

Po peelingi powinien sięgać każdy z nas, kto chce cieszyć się zdrową i ładną skórą. Jednak chociaż po peelingi należy sięgać systematycznie,  należy to robić z umiarem – najlepiej jeden lub dwa razy w tygodniu tak, aby skóra miała odpowiednio dużo czasu na regenerację. Skóra peelingowana zbyt często i zbyt mocno, szybko stanie się wrażliwa i mało odporna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Przesadzanie z kosmetykiem peelingującym może skutkować także przesuszeniem, nadmiernym napięciem, swędzeniem i zaczerwienieniem skóry.

Jaki peeling wybrać?

Peeling to produkt, który obecny jest chyba w każdym sklepie. W swojej ofercie ma go m.in. lubiana przez klientów drogeria Hebe. Do wyboru mamy peelingi gruboziarniste i drobnoziarniste, z dodatkami olejków odżywczych lub bez. Najczęściej wybieranym kosmetykiem jest peeling gruboziarnisty. Jego drobinki są ostre i wyraźnie widoczne. Preparat ten doskonale nadaje się do pielęgnacji nóg, rąk i pleców. Idealnie sobie radzi z trudnymi miejscami: kolanami i łokciami, gdzie skóra jest zazwyczaj bardziej szorstka i twarda. Peelingi gruboziarniste nie są z kolei odpowiednie do twarzy. Do jej pielęgnacji należy wybierać łagodniejsze peelingi drobnoziarniste. Do cery wrażliwej i suchej, które są bardzo wymagająca należy wybierać peelingi enzymatyczne. Dzięki temu, że nie zawierają drobinek, nie powodują mechanicznych podrażnień skóry. Z kolei preparaty typu peel-off (nakłada się je na twarz i po zastygnięciu zdejmuje jak plaster) są najbardziej odpowiednie do pielęgnacji cery tłustej. Bardzo skuteczne są peelingi z kwasami owocowymi (z kwasem jabłkowym, cytrynowym, glikolowym). Tego typu preparaty można używać do każdego rodzaju skóry. Jednakże w przypadku skóry bardzo wrażliwej, należy zachować dużą ostrożność i przed aplikacją kosmetyku, wykonać próbę uczuleniową.

Pielęgnacja skóry po peelingu

Zabieg złuszczający odmładza i regeneruje skórę. Warto jednak pamiętać, aby nigdy nie kończyć na nim pielęgnacji ciała. Zawsze po zastosowaniu peelingu należy nałożyć na skórę kosmetyk nawilżający. Może to być krem, balsam, mleczko lub olejek. W przypadku twarzy, może to być także maseczka intensywnie nawilżająca lub odżywcza. W ten sposób uchronimy skórę przed ewentualnym podrażnieniem i wysuszeniem, a jednocześnie zapewnimy jej kompletną pielęgnację.

One thought on “Ekspert od pielęgnacji ciała: peeling”

  1. Przynajmniej raz w tygodniu stosuję peeling. U mnie najbardziej sprawdzają się peelingi mechaniczne.

Comments are closed.

podobne wpisy

zabiegi

Jak nakładać puder do twarzy i jakie są jego rodzaje?

Puder do twarzy jest kosmetykiem służącym do matowania skóry, nadawania jej jednolitego kolorytu oraz utrwalenia makijażu. Istnieją różne rodzaje pudrów, które mogą być stosowane w zależności od preferencji i potrzeb. Jednym z najpopularniejszych rodzajów pudrów jest puder do twarzy, który jest dostępny zarówno w formie sypkiej, jak i prasowanej. Puder transparentny Puder transparentny jest idealny […]

Czytaj...
zabiegi

Zestaw do hybrydy – podstawa udanego manicure’u

Planujesz zrobić sobie manicure hybrydowy? To świetnie! Z pewnością masz już podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci: pilnik, cążki, waciki, zmywacz… Zanim zaczniesz swoją przygodę z hybrydą, zapoznaj się także z pozostałymi dostępnymi w sklepach produktami, które pozwolą Ci zostać mistrzynią samodzielnej stylizacji paznokci. Baza, top, cleaner – czy na pewno ich potrzebujesz? Przede wszystkim rozejrzyj […]

Czytaj...
zabiegi

Kampania wizerunkowa Derma Instytut

Klinikę Derma Instytut we Wrocławiu odwiedziła Ambasadorka – Monika Richardson. Niesamowita energia, elegancja i szeroki uśmiech to jej znaki rozpoznawcze, a optymizmem jest w stanie zarazić każdego. 

Czytaj...