Elektroniczne książki zdobywają rynek

Dlaczego tak jest i dlaczego taka forma zdobywania wiedzy i informacji zyskuje sobie coraz większa popularność?

Otóż to wszystko w połączeniu z dynamicznym wzrostem użytkowników internetu w Polsce sprawia, że sprzedaż tych elektronicznych publikacji wzrasta w naszym kraju z miesiąca na miesiąc. Liczba domen zarejestrowanych w Polsce przekroczyła już pierwszy milion i na tym na pewno się nie skończy.

Trend z zachodu

W USA, Azji i Europie Zachodniej istnieją świetnie prosperujące firmy, których działalność opiera się wyłącznie na sprzedawaniu tylko jednego ebooka.

Ebooki na zachodzie uczyniły już wielu ludzi milionerami, a dla jeszcze większej liczby osób stanowią główne lub dodatkowe źródło dochodów. Ta fala zbliża się do Polski!
Najlepsi autorzy ebooków w Polsce osiągają dochody rzędu 1000-2000 zł miesięcznie pasywnego dochodu z tytułu tantiem autorskich.

Chociaż taka forma dochodu to u nas jeszcze rzadkość, jak pokazuje historia taki trend na dużą skalę dotrze także i do naszego kraju.

Czym właściwie są ebooki?

Ebooki to po prostu książki, tyle że w formie elektronicznej. Są dostępne jako zamiennik tradycyjnych książek (e-książki), prasy (e-prasa), lub jako książki audio (audiobooki) na płytach CD, lub w formacie mp3.

Dużym atutem jest fakt, że na zakupioną pozycję nie musimy czekać. Wybierasz tytuł, płacisz i ściągasz na swój komputer natychmiast ponieważ serwisy oferujące takie publikacje mają systemy zamówień zintegrowane z systemami płatności.

Charakterystyczne cechy ebooków

– niższa cena w porównaniu do tradycyjnych publikacji ( – brak kosztów druku, transportu, dystrybucji i magazynowania)
– ebooki to niewyczerpany nakład każdego numeru i wydania
– cyfrowe publikacje są dostępne o każdej porze i z każdego miejsca możesz mieć je zawsze przy sobie
– łatwość czytania i powiększania tekstu ebooka (zwłaszcza dla osób starszych)
– łatwość wyszukania konkretnego fragmentu lub słowa w tekście e-książek i e-gazet
– kupując ebooki lub e-prasę nic nie płacisz za wysyłkę (wybrany tytuł otrzymasz mailem)
– nie zajmują miejsca na półkach więc w łatwy i wygodny sposób można archiwizować kolejne numery np. prasy cyfrowej
– zawsze aktualne informacje
– książek audio można słuchać w każdym miejscu (wystarczy mieć przy sobie przenośny odtwarzacz mp3 lub telefon komórkowy)

Ochrona przyrody argumentem na „tak”

Istnieje jeszcze jeden poważny argument przemawiający na korzyść książek i publikacji elektronicznych. Otóż wzrost sprzedaży ebooków jest przekłada się na spadek sprzedaży wydawnictw drukowanych co w bezpośredni sposób przyczynia się do ochrony przyrody – największego skarbu naszej planety.

Oto fragment raportu o stanie lasów Amazonii opublikowanego przez Gazetę Wyborczą

Sto lat temu las porastający dorzecze Amazonki zajmował ok. 6,3 mln km kw., ok. 20 razy tyle co powierzchnia Polski. W XX w. wycięto prawie milion kilometrów kwadratowych drzew, większość w ostatnich dekadach.

Puszcza nadal jednak daje schronienie jednej czwartej gatunków roślin i zwierząt żyjących na lądzie, wyłapuje też rocznie około pół miliarda ton węgla wypuszczanego przez nas do atmosfery pod postacią gazów cieplarnianych – mniej więcej tyle, ile rocznie produkuje pół miliarda samochodów osobowych.

Równocześnie dostarcza olbrzymie ilości życiodajnego tlenu – nic dziwnego, że często nazywana jest płucami Ziemi.

W dzisiejszych czasach kiedy każdy może założyć własny sklep internetowy lub dowolny inny biznes w internecie w ciągu kilku minut cyfrowe wersje tradycyjnych tytułów wydają się idealną propozycją dla ludzi kreatywnych, ceniących sobie wolność i swobodę w podejmowaniu decyzji. Wybierasz, płacisz i korzystasz.

To prosta metoda na zdobywanie rzetelnej i profesjonalnej wiedzy oszczędzając przy tym pieniądze i chroniąc przyrodę.

Marcin Pala

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki biznes dom i ogród polecane

WNĘTRZA EN VOGUE

  Kiedy spotykają się ludzie tworzący marki z najwyższej półki, powstają rzeczy doskonałe w każdym calu. Piękne, wyrafinowane, funkcjonalne. Najlepszym przykładem jest nowa siedziba redakcji VOGUE POLSKA, autorstwa architektki Marii Murawsky, zrealizowana z udziałem firmy ZAJC. Ta prawdziwa perła designu zachwyca klasą i bezpretensjonalnością.

  Czytaj...
  biznes

  Tradycyjna reklama w nowoczesnej formie

   Skuteczność tradycyjnych reklam, które można najczęściej spotkać w formie bilbordów pozostawia wiele do życzenia, gdyż coraz mniej osób zwraca uwagę na tego typu rozwiązania. Zamiast tego lepiej jest postawić na oryginalne flagi lub windery, które z pewnością przyciągną uwagę potencjalnych klientów.

   Czytaj...
   biznes

   Dystrybutor wody – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

    Zakup dobrego dystrybutora wody to bardzo praktyczne rozwiązanie nie tylko dla dużych czy mniejszych firm. Woda z dystrybutora sprawdza się również w gospodarstwie domowym, a zwłaszcza podczas letnich upałów. Sprawdź, na co zwracać uwagę kupując dystrybutor do wody!

    Czytaj...