Sposób na biznes – renowacja mebli

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się instytucja „drugiego życia mebli”. Ludzie szperają po internecie, wynajdują perełki na targach staroci albo odgrzebują stare rodzinne meble, by potem odnowić je według własnego gustu.

Nic więc dziwnego, że osoby zajmujące się renowacją starych mebli są intensywnie poszukiwane. Jeśli więc mamy smykałkę i wyczucie estetyczne, warto zastanowić się nad taką specjalizacją. Szykuje się bowiem dochodowy biznes.

Najpierw teoria

Stare drewno wymaga uważnej pielęgnacji. Jest nieco odmienne od obecnie produkowanego, dlatego też warto poznać sposoby na jego konserwację. Przydadzą nam się więc odpowiednie podręczniki i internetowe poradniki. Dotyczy to także farb, które nie zawsze nadają się do starszego typu drewna. Czytajmy więc etykiety, bądźmy uważni i nie bójmy się zasięgnąć opinii fachowców. W końcu dopiero szkolimy swój warsztat – na własne patenty i rozwiązania przyjdzie jeszcze czas.

Miejsce pracy

Chodzi tu przede wszystkim o narzędzia do pracy, bo pracownią będzie prawdopodobnie nasze mieszkanie lub garaż. Podstawowymi będą: dłuto i skrobak do ściągania wierzchnich, zniszczonych warstw, a także pędzle do malowania. Podczas pracy sami zaobserwujemy, jakie narzędzia są nam naprawdę potrzebne i które przydają się do określonych typów drewna.

Boisko do ćwiczeń

Zanim zaczniemy zbierać zamówienia od klientów, przyda się trening umiejętności. Warto go rozpocząć na starych meblach zakupionych w internecie lub własnych. Nie znając jeszcze sposobów na obchodzenie się z różnymi rodzajami drewna, łatwo uszkodzić strukturę mebla. Dlatego nie należy prowadzić eksperymentów na meblach, za których odnowienie klienci mają nam zapłacić.

Jak zacząć?

Najlepiej rozpuścić wici wśród znajomych, że trudnimy się odnawianiem mebli. Być może znajdzie się ktoś, kto chętnie odświeży swój stolik kawowy lub komodę. Zadowolony klient napędza popyt, więc w niedługim czasie możemy mieć już więcej zamówień. Warto też zastanowić się nad zakupem starych mebli, pracować nad nimi w wolnej chwili i później sprzedawać w internecie. A gdzie można je kupić? Właśnie na serwisach aukcyjnych, a poza tym na pchlich targach lub… na strychu cioci.

Renowacja starych mebli to obecnie modny temat i szansa na dochodowy biznes. Jeśli więc czujemy, że moglibyśmy się tu sprawdzić, warto spróbować. Wyzwolimy swoją kreatywność i przy okazji nieco grosza wpadnie do kieszeni.

Źródło: Finansenaszpilkach.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)ciekawostki biznes dom i ogród polecane

WNĘTRZA EN VOGUE

  Kiedy spotykają się ludzie tworzący marki z najwyższej półki, powstają rzeczy doskonałe w każdym calu. Piękne, wyrafinowane, funkcjonalne. Najlepszym przykładem jest nowa siedziba redakcji VOGUE POLSKA, autorstwa architektki Marii Murawsky, zrealizowana z udziałem firmy ZAJC. Ta prawdziwa perła designu zachwyca klasą i bezpretensjonalnością.

  Czytaj...
  biznes

  Tradycyjna reklama w nowoczesnej formie

   Skuteczność tradycyjnych reklam, które można najczęściej spotkać w formie bilbordów pozostawia wiele do życzenia, gdyż coraz mniej osób zwraca uwagę na tego typu rozwiązania. Zamiast tego lepiej jest postawić na oryginalne flagi lub windery, które z pewnością przyciągną uwagę potencjalnych klientów.

   Czytaj...
   biznes

   Dystrybutor wody – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

    Zakup dobrego dystrybutora wody to bardzo praktyczne rozwiązanie nie tylko dla dużych czy mniejszych firm. Woda z dystrybutora sprawdza się również w gospodarstwie domowym, a zwłaszcza podczas letnich upałów. Sprawdź, na co zwracać uwagę kupując dystrybutor do wody!

    Czytaj...