Jak dbać o uśmiech rosnącego dziecka?

 
Dzienna dawka fluoru powinna być zróżnicowana w zależności od wieku, dlatego też pasty dla dzieci i dorosłych różnią się zawartością aktywnych pierwiastków.
 
Obecnie uznaje się, że fluorkowe pasty do zębów mogą być polecane najmłodszym dzieciom, przy czym bardzo ważne jest, aby rodzice kontrolowali ilość pasty na szczoteczce, a tym samym dawki fluoru. Europejska Akademia Stomatologii Dziecięcej podaje, że w rzeczywistości „małe dzieci zwykle połykają znaczne ilości pasty”. Dalej zaleca ona rodzicom stosowanie tylko past o zmniejszonej zawartości fluoru, gdyż pasty o standardowym stężeniu tego pierwiastka (1450 ppm) mogą prowadzić do fluorozy.
 
Ułatwieniem dla bezpiecznego korzystania z fluorkowych past dla dzieci jest pojawienie się serii past dla dzieci Colgate Smiles – o obniżonej zawartości fluoru. Przeznaczone są one do codziennego stosowania u dzieci w wieku żłobkowym, a także przedszkolnym i szkolnym. Trzy rodzaje past do zębów zostały zaprojektowane tak, by jak najlepiej dbać o higienę jamy ustnej u dzieci w różnym wieku.
 
Niemowlęta i małe dzieci potrzebują nie tylko naszej miłości, ale także troskliwej opieki! Pierwsze mleczne zęby pojawiają się już w wieku 6 miesięcy. Właściwą higienę jamy ustnej zapewni najmłodszym pasta Colgate Smiles 0-2. Jest ona opracowana przez stomatolgów dziecięcych specjalnie dla ząbkujacych dzieci do drugiego roku życia. Powinna być rozsmarowana przez rodzica bardzo miękką szczoteczką. Nadmiar pasty należy usunąć gazą.
 
Pasta ma postać żółtego iskrzącego żelu oraz bardzo delikatny  miętowy smak.
U dzieci w wieku 2-6 lat pojawiają się wszystkie zęby mleczne. By zapewnić im odpowiednią ilość fluoru stosuj pastę Colgate Smiles 2 – 6. Pasta ta zawiera 500 ppm fluoru, zapewnia ochronę przed próchnicą i ma wyjątkowo łagodny miętowy smak. Atrakcyjna postać mieniącego się żelu zachęca dzieci do mycia zębów.
 
Wymiana zębów mlecznych na stałe rozpoczyna się zazwyczaj w wieku 6 lat. Dzięki paście Colgate Smiles 6+ ten czas to wspaniała przygoda dla Twojego „starszaka”. Pasta ta zawiera już 1000 ppm fluoru, zapewnia potwierdzoną klinicznie ochronę przed próchnicą. Ma bardzo świeży, przyjemny miętowy smak. Aby szczotkowanie było prawdziwą zabawą i kształtowało prawidłowy nawyk higieny pasta ma postać żelu z rozpuszczalnymi kryształkami w kształcie gwiazdek.
 
Jak widać produkty Colgate Smiles są dostosowane do zmieniających się warunków w jamie ustnej dziecka, ponadto atrakcyjne w użyciu z pewnością ułatwią aktywny udział malucha w zapobieganiu próchnicy.

Joanna Bogielczyk  
 
 
 
  
 
 

podobne wpisy

Pomóż dziecku radzić sobie z emocjami. Sięgnij po gry terapeutyczne i nie tylko
dzieci

Pomóż dziecku radzić sobie z emocjami. Sięgnij po gry terapeutyczne i nie tylko

W delikatnym procesie, kiedy młody umysł stara się zrozumieć i nazwać to, co czuje, nauka poprzez zabawę jest wyjątkowo cennym narzędziem. Ale jak w przystępny i jednocześnie efektywny sposób wspierać dzieci w odkrywaniu i radzeniu sobie z ich emocjami? Odpowiedzią są gry terapeutyczne oraz bajki, zarówno te tradycyjne, jak i te dostępne w formie audiobooków, […]

Czytaj...
(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

Czytaj...
(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków 

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić. 

Czytaj...