Jak pomóc młodym ludziom wejść w dorosłe życie? 

Dłonie pełne dobra.

Moment wejścia w dorosłość jest jednym z najtrudniejszych w życiu człowieka. Dla niektórych zaczyna się od razu, kiedy po szkole średniej rozpoczynają pracę na cały etat, dla innych, którzy zdecydowali się na studia, jest nieco odroczona w czasie. Dla większości młodych ludzi jest to kolosalna zmiana, począwszy od zmiany trybu dnia, po podporządkowanie się nowej hierarchii obowiązków. 

Kiedy wielu nastolatków ma wsparcie w postaci troskliwych i zdolnych do poświęceń rodziców, dzieci z domu dziecka w swoich wyborach często są pozostawione same sobie. Czują się gorsze od rówieśników, dlatego wejście w dorosłość kojarzą z czymś bolesnym i nadzwyczaj trudnym, tym bardziej, że muszą wtedy opuścić ośrodek pieczy zastępczej. Potrzebują wsparcia: zarówno w obszarze umiejętności społecznych, jak i emocji. Z powodu braku wiary w siebie, oparcia w rodzinie i bliskich oraz lęku przed kolejnym niepowodzeniem często wycofują się z sytuacji wymagających wytrwałości i rezygnują z szans, mogących odmienić ich los.

WŁAŚCIWE INSTYTUCJE

Są w Polsce instytucje (m.in. fundacje, stowarzyszenia), których celem jest pomoc młodym ludziom. Uczą, jak zyskać samodzielność ekonomiczną, społeczną i emocjonalną – jak przerwać zaklęty krąg bezradności, przełamywać bariery oraz samodzielnie walczyć o swoje miejsce w świecie i w społeczeństwie. Właśnie tym zajmuje się Fundacja One Day, która jest partnerem kampanii społecznej Mary Kay „Dłonie pełne dobra”. Środki zebrane dzięki tej inicjatywie zostaną przeznaczone na kursy zawodowe dla wychowanków domów dziecka.

TESTY GALLUPA, SZKOLENIA I WARSZTATY

Jednym z pierwszych kroków, aby postawić właściwą diagnozę umiejętności jest test Gallupa, czyli metoda identyfikacji wrodzonych talentów. W efekcie, poprzez test można określić 34 talenty, z których 10 jest najważniejszych i dominujących. Osoby, które je wykorzystują działają najefektywniej. Po diagnozie talentów i umiejętności prowadzone są szkolenia w formie ćwiczeń i warsztatów, by określić predyspozycje zawodowe oraz wybrać właściwy kurs zawodowy.
Poprzez testy Gallupa oraz codzienny kontakt z podopiecznymi w domu dziecka można zdiagnozować, w jakim kierunku konkretna osoba może i powinna się rozwijać. Późniejsze szkolenia i warsztaty uwalniają potencjał młodzieży. – twierdzi Monika Krzyżanowska, założycielka Fundacji One Day. I dodaje: Dzięki tym działaniom, młodzi ludzie mogą się skupić na konkretnym kierunku rozwoju, zdobywając zawód, o jakim marzą. Znajdują pomysł na swoje życie oraz wiarę, że im się uda. Potrafią słuchać i realizować cele. Dokonują świadomych wyborów i ponoszą ich konsekwencje.

Logo Dłonie pełne dobra

DŁONIE PEŁNE DOBRA

Od 12 maja 2019 r. marka kosmetyczna Mary Kay prowadzi kampanię społeczną „Dłonie pełne dobra”. Równowartość jednego dolara z każdego sprzedanego, Odżywczego Kremu do Rąk Satin Hands® z Masłem Shea zostanie przeznaczona na kursy zawodowe dla młodzieży opuszczającej domy dziecka, które stawiają swój pierwszy poważny krok w karierze zawodowej. Dzięki kampanii „Dłonie pełne dobra” Mary Kay wesprze podopiecznych Fundacji One Day.

podobne wpisy

Dorota Florek Stylistka
moda polecane warsztaty i kursy

Dlaczego warto dać szansę personal shopperowi?

Korzystanie z usług personalnego stylisty to zjawisko nowe, lecz cieszące się wzrastającym zainteresowaniem. Profesjonalny towarzysz zakupów ma stać na straży dobrego stylu. Czy personal shopperzy faktycznie są potrzebni? Czy w dobie dynamicznie rozwijającej się cywilizacji jest to tylko zbędne udogodnienie? Odpowiedź jest prosta – osobisty stylista to strzał w dziesiątkę! Przedstawiamy kilka dowodów na sens […]

Czytaj...
(fem)uroda polecane warsztaty i kursy

Makijaż oczu krok po kroku

Makijaż oczu potrafi nastręczyć niemałych trudności. Czasem popełniamy rozmaite błędy, które powodują, że nawet dobrze dobrane kolory nic nie dają, a czasem trafiamy na zupełnie „nie swoją” kolorystykę. Wiele pań zastanawia się, jakie cienie do brązowych oczu będą najlepsze. Istnieje kilka takich możliwości, które zawsze okazują się strzałem w dziesiątkę.

Czytaj...
Parawan urban jungle zielone liście Monstera Deliciosa w jasnym wnętrzu sypialni
(fem)akademia dom i ogród polecane warsztaty i kursy

Odmień swoje wnętrze na wiosnę – 3 najgorętsze trendy wnętrzarskie 2019

Wiosna tuż tuż, natura powoli przygotowuje się do wielkiej przemiany, by za chwilę zaskoczyć nas nieśmiało kiełkującą zielenią traw i wielobarwnym dywanem pierwszych kwiatów. Do naszych wnętrz zagląda coraz więcej słońca, budząc w nas energię do działania i zmian. Proponujemy  spożytkować ją na wiosenną metamorfozę wnętrz, która dzięki odpowiedniemu doborowi dekoracji nie musi dużo kosztować […]

Czytaj...