Jak zabrać się za realizację postanowień noworocznych związanych z odchudzaniem?

Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem nie polega na tym, że nie potrafimy dotrzymać postanowień noworocznych. Wyznaczając cele, upewnij się, że rzeczywiście są konkretne, osiągalne, mierzalne, osadzone w czasie i realistyczne. W przeciwnym razie narażasz się na spadek motywacji i bolesną porażkę. Sprawdź, jak wdrożyć i utrzymać postanowienia związane z odchudzaniem!

Metoda małych kroków

Jeśli wyznaczyłaś sobie cel, podziel go na mniejsze kroki. Realizując poszczególne zadania, utrzymasz motywację na odpowiednim poziomie, a tym samym łatwiej schudniesz. Stawiając sobie cele cząstkowe, zastanów się, czy faktycznie przybliżą Cię do celu nadrzędnego. Zapisuj sukcesy, nawet te najmniejsze, w dzienniku, dzięki czemu w każdej chwili będziesz mogła do nich wrócić. Zobaczysz, że łatwiej sobie poradzisz w kryzysowych sytuacjach, które na pewno pojawią się na Twojej drodze do wymarzonej sylwetki. Pamiętaj też, żeby nagradzać siebie na poszczególnych etapach odchudzania. W ten sposób zyskasz pewność siebie i chętnie stawisz czoła nowym wyzwaniom. 

Dziennik żywieniowy i treningowy

Jeśli chcesz ustalić przyczynę swoich niepowodzeń, zacznij prowadzić dziennik żywieniowy. Zapisuj wszystkie posiłki i przekąski, które zjadasz w ciągu dnia. Możesz również zanotować, jak czujesz się po jedzeniu. W ten sposób łatwiej ustalisz, które produkty spożywcze wywołują ewentualnie nieprzyjemne objawy. Zastanawiasz się, jak szybko schudnąć bez efektu jojo? Wypróbuj dietę sirtfood, która bazuje na produktach bogatych w przeciwutleniacze. Ten model odżywiania składa się z dwóch etapów, które łącznie powinny trwać przynajmniej 3 tygodnie. Dzięki temu organizm spokojnie przystosuje się do zmian, a Ty zaobserwujesz pierwsze efekty w sylwetce, zdrowiu i samopoczuciu. 

W swoim dzienniku możesz również zapisać plan treningowy. Po każdej sesji zanotuj swoje spostrzeżenia. Zapisując program, łatwiej wyeliminujesz błędy, a w konsekwencji zminimalizujesz ryzyko wystąpienia kontuzji.

Jak trzymać się planu?

Zastanów się, kiedy najczęściej sięgasz po niezdrową przekąskę. Czy podjadasz zazwyczaj wtedy, gdy jesteś smutna, zdenerwowana, niespokojna? A może traktujesz jedzenie jako nagrodę? Poszukaj innych sposobów na rozładowanie negatywnych emocji. Zadzwoń do przyjaciółki, wybierz się na spacer, posłuchaj ulubionej muzyki lub weź gorącą kąpiel z bąbelkami. A jeśli masz ochotę na przekąskę, zastąp batonik, czekoladę i chipsy jabłkami pieczonymi z masłem orzechowym lub owsianką z cukinii. Możesz również sięgnąć po jogurt naturalny z owocami i ulubionymi orzechami albo hummus z marchewką. Dzięki temu nie będziesz miała wyrzutów sumienia po jedzeniu.

Nie masz czasu ani ochoty na przygotowanie jadłospisu, robienie zakupów spożywczych i gotowanie? Martwisz się, że układając menu, popełnisz jakiś błąd? W takim razie zamów catering oferujący dietę odchudzającą na  cateromarket.pl  Decydując się na takie rozwiązanie, unikniesz monotonii żywieniowej. Codziennie otrzymasz pyszne i zdrowe posiłki pod wskazany adres, dodatkowo możesz liczyć na wsparcie dietetyka.

Wizyta u dietetyka

Jeśli dotychczasowe próby pozbycia się zbędnych kilogramów spełzły na niczym, oddaj się w ręce profesjonalisty. Doświadczony dietetyk zleci podstawowe badania, aby ustalić przyczynę problemów. Najprawdopodobniej skieruje Cię na morfologię krwi z rozmazem, glukozę, lipidogram, próby wątrobowe, ogólną analizę moczu, a także elektrolity, hormony tarczycy i przeciwciała przeciwtarczycowe. Analizując wyniki badań, ustali indywidualny jadłospis i pomoże Ci zmienić nawyki żywieniowe. Obliczy zapotrzebowanie kaloryczne, biorąc pod uwagę Twój wiek, wagę, płeć i styl życia. Przestrzegając zaleceń dietetyka, łatwiej schudniesz i utrzymasz prawidłową wagę, jednocześnie unikniesz niedoborów składników odżywczych.

Poszukaj wsparcia!

Znajdź znajomych, którzy złożyli podobne postanowienia noworoczne co Ty lub przynajmniej deklarują chęć zmiany trybu życia. Możesz założyć grupę na Facebooku, Messengerze lub w Gmailu. Zachęcaj do dyskusji i dziel się swoimi spostrzeżeniami na temat odchudzania. Zapytaj bliskich, jak sobie radzą w kryzysowych sytuacjach i nie wstydź się prosić o wsparcie. A jeśli sami potrzebują pomocy, doradź i zmotywuj do działania. 

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...