Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie dla miłośników DIY, a własnoręcznie przygotowane ozdoby z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Okazuje się, że nie jest tak trudno zrobić stroik, wianek czy inne dekoracje.

Rób nie kupuj

Czasem niewiele trzeba, by zrobić świąteczną dekorację, jakiej nikt inny mieć nie będzie. W czasach, gdy wszystkie rzeczy są do siebie podobne, taka oryginalność może być na wagę złota i przede wszystkim jest efektowna. Wiele osób własnoręcznie przygotowane dekoracje wręcza w formie prezentu. Inspiracji na co dzień i w internecie nie brakuje. Poza tym w sieci można znaleźć szereg dodatków, które będą niezbędne do robienia bajecznych ozdób. Nie trzeba być wcale mistrzem rękodzieła, by tworzyć cuda. Stroik bożonarodzeniowy nie wymaga specjalnych umiejętności czy drogich materiałów. Często wystarczą przedmioty, które masz pod ręką, chęci, czas i pomysł. Polacy chętnie przygotowują ozdoby na stół, drzwi czy na cmentarz. Powodzeniem cieszą się też wieńce i girlandy, które zadnią  domy od zewnątrz. Wystarczą gałązki, szyszki ozdobne, kokardy czy bombki, suszone owoce czy też figurki lub światełka.

Świąteczne inspiracje

W zależności od potrzeb stroik może być uzupełnieniem świecy, jaka pojawi się na stole. Bazą niezmiennie są gałązki iglastych drzew lub krzewów. Świetnie sprawdzać się będą lampki na baterie, jakie bez problemu można kupić w sklepie. Ci, którzy cenią naturalne dekoracje, mogą sięgnąć po suszone cytrusy, laski cynamonu czy świąteczne cukierki oraz szyszki ozdobne. Poza wyjątkowym wyglądem tego typu dekoracja będzie także zachwycać zapachem, a niewątpliwie te święta są bardzo sensualne i pobudzają apetyt. Iglaste gałązki warto umieścić w mokrej gąbce, ponieważ wówczas dłużej będą świetnie wyglądać. Niektórzy także przyprószone iglaki sztucznym śniegiem, by podkreślić niezwykły zimowy klimat. Stroik ma przykuwać uwagę i z pewnością stanie się centralną dekoracją na każdym stole. Warto pamiętać o tym, że może mieć on rozmaitą formę, a w każdym wariancie będzie oryginalnym dodatkiem, jakim będziemy się chcieli chwalić. Wystarczy sięgnąć po szyszki ozdobne i elementy, które ma się pod ręką, by wyczarować klimat.

podobne wpisy

(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków 

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić. 

Czytaj...
(fem)rodzina dzieci

Wieże z klocków i miecze z patyków, czyli co o etapie rozwoju dziecka mówią jego zabawy?

W niemowlęctwie i wieku przedszkolnym bardzo intensywnie zmienia się i rozwija sposób bawienia się oraz wchodzenia w interakcje z rówieśnikami. Obserwowanie dziecięcych zabaw może dostarczyć wielu cennych informacji na temat momentu rozwojowego, w którym dziecko się znajduje.

Czytaj...
(fem)rodzina dzieci polecane

Czy każda kobieta powinna zostać matką ?

W ostatnim czasie obserwuję oraz czytam wiele treści, które krążą wokół tematu macierzyństwa. Spotykam kobiety, które uważają, iż bez posiadania dzieci żadna kobieta nie osiągnie pełni szczęścia. To macierzyństwo daje im sens istnienia, a wizja, że tworzą wyjątkową więź z dzieckiem jest najwspanialszą z możliwych. Cieszą się każdym spacerem z wózkiem, pobytem na placu zabaw, […]

Czytaj...