Jan Zamoyski Hetman i Polityk

Był współtwórcą słynnej elekcji viritim, zdolnym wodzem, który pobił cesarskiego brata pod Byczyną i upokorzył dumnych Habsburgów, wyrachowanym dalekowzrocznym politykiem i znanym w całej Europie mecenasem sztuki. Założył Zamość, był także twórcą ordynacji oraz Akademii Zamojskiej. W ciągu zaledwie dwóch dekad pokonał drogę od średniozamożnego szlachcica do najpotężniejszego magnata w kraju.

O wielkości Zamoyskiego świadczą nie tylko dokonania polityczne i militarne oraz zasługi położone na polu kultury i nauki. Potwierdza ją także skala zainteresowania historyków wyrażająca się setkami dział na jego temat i trwającymi do dziś zażartymi sporami dotyczącymi jego osoby. Dla jednych był najwszechstronniejszym Polakiem
w dziejach, dla innych bezwzględnym magnatem dbającym jedynie o własne interesy
i popychającym Rzeczpospolitą ku upadkowi.

Sławomir Leśniewski
JAN ZAMOYSKI. HETMAN I POLITYK
 
Cena detaliczna: 29,00
Cena internetowa: 23,75
184 stron
format 170×240 mm
oprawa twarda z obwolutą
 

podobne wpisy

(fem)życie i historie

Trwa finalizacja unikatowej i luksusowej inwestycji Nautic Park na polskim wybrzeżu

Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja nadmorskiego projektu apartamentowego Nautic Park. Projekt wyróżnia się nowoczesną i kameralną architekturą z szeregiem udogodnień dla mieszkańców. Budowa powstaje w popularnym kurorcie Darłówko w pierwszej linii brzegowej. O unikatowości inwestycji świadczą zarówno lokalizacja tuż przy plaży, luksusowy poziom wykończenia oraz technika wykonania projektu.

Czytaj...
(fem)życie i historie

Wakacje nad morzem w pandemii – co warto wiedzieć

Urlop i okres wakacyjny to upragniony czas, na który czekamy cały rok. Odpoczynek od pracy, szkoły i codziennych obowiązków należy się każdemu z nas. W czasach pandemii realia wakacyjne są wyjątkowe. Po czasie izolacji i odosobnienia każdy pragnie powrotu do normalności. Polacy kochają wakacje nad morzem. ” Morza szum, ptaków śpiew(…)” to niezapomniane chwile, które […]

Czytaj...
(fem)życie i historie polecane

ZAJC – Rodzinna historia

Jak najlepiej poznać markę? Poznając ludzi, którzy za nią stoją. Historia marek to opowieść o pasji, zaangażowaniu i umiejętnościach. Tak też jest w przypadku poznańskiej firmy ZAJC. 

Czytaj...