Tajemnicze dzieje Polski

Z książki dowiemy się też m.in. czy rzeczywiście co najmniej kilku polskich królów zostało otrutych? Jaki wpływ na dzieje polskie miały wybryki pogody? Dowiemy się też o dziwnych kandydatach do korony, o Bolesławie, zapominanym królu, oraz o tajemnicach kultu polskich patronów.

Wszystkie te frapujące kwestie autor przybliża barwnym, potoczystym językiem, nie usiłuje jednak forsować swojego zdania, pozostawiając Czytelnikom pole do własnych przemyśleń.

JERZY BESALA – (ur. 1951) znany i ceniony publicysta, historyk. Ukończył studia historyczne na UW. Początkowo interesował się dziejami najnowszymi, ale później zajął się Rzeczpospolitą szlachecką.
Jest autorem m.in. cyklu „Małżeństwa królewskie”: Piastowie, Jagiellonowie, Królowie elekcyjni oraz książki Tajemnicze dzieje Europy, które ukazały się nakładem wydawnictwa Bellona.

Jerzy Besala
TAJEMNICZE DZIEJE POLSKI
Cena detaliczna: 32 zł
Wydawca: Bellona
240 stron
format 165×235 mm
oprawa miękka

podobne wpisy

(fem)życie i historie

Trwa finalizacja unikatowej i luksusowej inwestycji Nautic Park na polskim wybrzeżu

Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja nadmorskiego projektu apartamentowego Nautic Park. Projekt wyróżnia się nowoczesną i kameralną architekturą z szeregiem udogodnień dla mieszkańców. Budowa powstaje w popularnym kurorcie Darłówko w pierwszej linii brzegowej. O unikatowości inwestycji świadczą zarówno lokalizacja tuż przy plaży, luksusowy poziom wykończenia oraz technika wykonania projektu.

Czytaj...
(fem)życie i historie

Wakacje nad morzem w pandemii – co warto wiedzieć

Urlop i okres wakacyjny to upragniony czas, na który czekamy cały rok. Odpoczynek od pracy, szkoły i codziennych obowiązków należy się każdemu z nas. W czasach pandemii realia wakacyjne są wyjątkowe. Po czasie izolacji i odosobnienia każdy pragnie powrotu do normalności. Polacy kochają wakacje nad morzem. ” Morza szum, ptaków śpiew(…)” to niezapomniane chwile, które […]

Czytaj...
(fem)życie i historie polecane

ZAJC – Rodzinna historia

Jak najlepiej poznać markę? Poznając ludzi, którzy za nią stoją. Historia marek to opowieść o pasji, zaangażowaniu i umiejętnościach. Tak też jest w przypadku poznańskiej firmy ZAJC. 

Czytaj...