Kino – Drodzy Muzacy!

4 marca 2008, godz.20.00
SIN CITY
reż. Robert Rodriguez, Frank Miller
USA 2005, 124 min.
prelekcja: Michał Walkiewicz
Rodriguez i Miller przedstawiają opowieści o Sin City z animuszem i pomysłowością. Użyli najnowszych technik cyfrowej realizacji obrazu, zachowując rytm staccato i szkicowy sposób przedstawiania. Są to jedyne w swoim rodzaju miejskie opowieści o szumowinach, mętach, bohaterach i oszustach. Sin City ożywa dzięki grze światła i cienia, urywanym dialogom, wystylizowanej grze aktorskiej i nowatorskim efektom wizualnym.

11 marca 2008, godz.20.00
APPLESEED
reż. Shinji Aramaki
Japonia 2004, 103 min.
prelekcja: Darek Arest
Jest rok 2137, przez naszą planetę przetoczyła się III wojna światowa, pozostawiając po sobie iście apokaliptyczną scenerię. Wielkie metropolie zamieniły się w wielkie gruzowiska, a miliardy istnień ludzkich zniknęły z powierzchni ziemi. Jednak na tych powojennych pustkowiach nadal żyją ludzie i często w dalszym ciągu prowadzą działania wojenne. Ten świat to koszmar, który sami sobie stworzyliśmy.

18 marca 2008, godz.20.00
GHOST WORLD
reż. Terry Zwigoff
Niemcy/USA 2001, 111 min.
prelekcja: Jacek Sobczyński
Dwie nierozłączne przyjaciółki, Enid i Rebecca kończą szkołę średnią i zastanawiaja się, co zrobić z tak pięknie rozpoczętym życiem. Może zrealizować swoje marzenie o wyrwaniu się z rodzinnego domu i wspólnym wynajmowaniu mieszkania? Nie spodziewają się, że ich przyjaźń zostanie wystawiona na cięzką próbę, a przymiarka do dorosłego życia okaże się bardzo trudna. Ghost World to filmowa wersja popularnego komiksu Daniela Clowesa, należącego do modnego w latach 80. nurtu "inteligentych komiksów" . Ta słodko-gorzka komedia o poszukiwaniu swego miejsca w dorosłym życiu została obsypana deszczem nagród na festiwalach filmowych. Za scenariusz wyrózniono ją nominacją do Oscara.

25 marca 2008, godz.20.00
PERSEPOLIS
Reż.: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud
Scen.: Marjane Satrapi (na podstawie komiksu "Persepolis")
Francja, USA 2007, 95 min.
prelekcja: Piotr Wieczorek
Teheran, 1978 rok. Ośmioletnia Marjane marzy o tym, aby w przyszłości zostać prorokiem, ponieważ pragnie zbawić świat. Kochana przez swoich nowoczesnych i wykształconych rodziców, uwielbiana przez babcię, gorliwie obserwuje wydarzenia, które prowadzą do upadku brutalnego reżimu szacha. Wprowadzenie nowej Republiki Islamskiej zwiastuje erę "strażników rewolucji", którzy kontrolują styl codziennego zachowania, nawet ubierania się. Marjane, która teraz musi nosić zasłonę na twarzy, marzy o tym, aby zostać rewolucjonistką. Wkrótce potem miasto zostaje zbombardowane w czasie wojny z Irakiem. Konflikt przynosi biedę, coraz częściej znikają członkowie rodziny i bliscy, represje stają się coraz cięższe. Otaczający świat okazuje się coraz bardziej niebezpieczny, a buntownicza postawa Marjane staje się coraz większym problemem.

Karta wstępu: 10 zł
Karnet na 4 filmy: 32 zł 24 zł PROMOCJA!

Do zobaczenia w kinie i do usłyszenia na dyskusjach po projekcjach 🙂
Gosia Kuzdra
www.kinomuza.pl

podobne wpisy

(fem)życie i historie

Trwa finalizacja unikatowej i luksusowej inwestycji Nautic Park na polskim wybrzeżu

Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja nadmorskiego projektu apartamentowego Nautic Park. Projekt wyróżnia się nowoczesną i kameralną architekturą z szeregiem udogodnień dla mieszkańców. Budowa powstaje w popularnym kurorcie Darłówko w pierwszej linii brzegowej. O unikatowości inwestycji świadczą zarówno lokalizacja tuż przy plaży, luksusowy poziom wykończenia oraz technika wykonania projektu.

Czytaj...
(fem)życie i historie

Wakacje nad morzem w pandemii – co warto wiedzieć

Urlop i okres wakacyjny to upragniony czas, na który czekamy cały rok. Odpoczynek od pracy, szkoły i codziennych obowiązków należy się każdemu z nas. W czasach pandemii realia wakacyjne są wyjątkowe. Po czasie izolacji i odosobnienia każdy pragnie powrotu do normalności. Polacy kochają wakacje nad morzem. ” Morza szum, ptaków śpiew(…)” to niezapomniane chwile, które […]

Czytaj...
(fem)życie i historie polecane

ZAJC – Rodzinna historia

Jak najlepiej poznać markę? Poznając ludzi, którzy za nią stoją. Historia marek to opowieść o pasji, zaangażowaniu i umiejętnościach. Tak też jest w przypadku poznańskiej firmy ZAJC. 

Czytaj...