Co kupić, zanim urodzi się dziecko? O wyprawce dla noworodka słów kilka

Nowina o narodzinach nowego członka rodziny jest chyba jedną z najbardziej wyczekiwanych przez przyszłych rodziców. W przypadku pierwszego dziecka zawsze pojawia się mnóstwo pytań. Dotyczą one nie tylko samej opieki nad noworodkiem, ale również wyposażenia, które powinno się skompletować, zanim w rodzinie pojawi się maluch.

Dziecko? Lista zakupów jest długa

Lista zakupów często zależy od indywidualnych preferencji przyszłych rodziców, niemniej jednak zawsze jest bardzo obszerna. Zanim odwiedzimy Sklep Dziecięcy warto zrobić rozeznanie, w co koniecznie powinniśmy się wyposażyć, a z zakupem czego można poczekać do narodzin dziecka. W dzisiejszym artykule skupimy się na podstawowych przedmiotach, które powinny znaleźć się w wyprawce dla noworodka.

Z pewnością rzeczami, o których trzeba pomyśleć w pierwszej kolejności, jest fotelik samochodowy oraz wózek. Fotelik jest konieczny już w pierwszych dniach życia maleństwa, chociażby w celu przetransportowania go ze szpitala do domu. Warto przy wyborze sprzętu kierować się tym, czy posiada on stosowny certyfikat potwierdzający jego bezpieczeństwo. Równie ważny jest wózek. Ze względu na bogatą ofertę dziecięcych czterokołowców, powinno się dokonać rozeznania, które z nich są najbardziej funkcjonalne. Jak wiadomo, młodzi rodzice często mogą kierować się tylko wyglądem sprzętu, jednak dobrze jest zwrócić także uwagę na to, czy spisze on egzamin w każdej sytuacji, czy będzie wystarczająco zwrotny, czy jest możliwość jego złożenia i schowania do bagażnika samochodu.

Kolejną ważną kwestią, o której warto pomyśleć przed narodzinami dziecka, jest łóżeczko. Aktualnie na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne szczebelkowe łóżeczka, ale również stylowe kołyski czy kosze Mojżesza. Z tym wiąże się również aspekt twardości materaca. Powinien on być odpowiednio dobrany do dziecięcego ciałka, aby nie wpływał negatywnie na jego kręgosłup. Zaleca się wybranie takiego materaca o takiej twardości, aby maluch się w niego nie zapadał. Z zakupem pościeli można się trochę wstrzymać. Tym bardziej, iż noworodek najczęściej początkowo śpi w otulaczu bądź śpiworku i jest to o wiele bardziej funkcjonalne rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej kołderki.

Przyszli rodzice powinni także pomyśleć o zakupie wanienki. W tym przypadku warto kierować się zasadą: prosta i duża. Małe dzieci szybko rosną, a więc niewielkie, wyprofilowane wanienki po krótkim czasie okazują się niewystarczające i zbyt ciasne dla malucha.

A co z kosmetykami pielęgnacyjnymi? Tutaj należy ograniczyć się do absolutnego minimum. Na skórze dziecka nie należy eksperymentować, dlatego też warto zaopatrzyć się w kosmetyki polecane i sprawdzone. Wystarczy m.in. specjalny krem i delikatny płyn do mycia ciała niemowlęcia, pieluszki oraz chusteczki nawilżane. Dobrze jest zaopatrzyć się także w ręcznik z kapturem, szczotkę do włosków z miękkim włosiem, niewielki obcinacz do paznokci oraz termometr do wody.

Na listę zakupów warto również wpisać smoczek oraz butelkę. Pomimo iż nie są one często potrzebne już w dniu narodzin dziecka, posiadanie ich pod ręką jest dobrym rozwiązaniem.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

dzieci

Dla małych odkrywców – spacerowy krem na każdą pogodę!

Za oknem jesień – deszcz przeplata się ze słońcem, a Ty potrzebujesz kremu dla Twojego malucha, który sprawdzi się w każdą pogodę. Szukasz naturalnej receptury i składu zawierającego wysokiej jakości filtry mineralne. Znamy rozwiązanie! Eksperci MomMe wiedzą jak ważne jest zabezpieczenie delikatnej buzi dziecka przed słońcem, wiatrem, mrozem i wilgocią.

Czytaj...
dzieci

Odwodnienie organizmu – jak mu zapobiegać?

Odwodnienie organizmu to stan, który może nieść nieprzyjemne konsekwencje, dlatego każdego dnia należy dbać o odpowiednią podaż płynów. Szczególnie istotne jest to w przypadku małych dzieci, kobiet w ciąży i mam karmiących, bo w tych właśnie grupach ryzyko odwodnienia należy do najwyższych. Jakie zatem objawy powinny nas zaniepokoić i co robić, by nie doprowadzić do niedoborów wody w organizmie? Odpowiedzi na te pytania udziela Sylwia Turczyńska – dietetyk personalny, ekspert marki Mama i ja.

Czytaj...
dzieci

NOWOŚĆ! WYGŁADZAJĄCY SZAMPON MOMME!

Kąpiel dziecka jest bardzo ważną częścią każdego dnia. Wybierasz właściwy moment, dobierasz temperaturę wody, stosujesz delikatne kosmetyki pielęgnacyjne. Czy wśród nich znajduje się również odpowiedni szampon do włosów?

Czytaj...